in

Na Udarniku podjela bodova

Nekompletni Kurilovec ugostio Maksimir i odigrao neriješeno

Oblačno subotnje poslijepodne na SRC Udarnik u Kurilovcu dovelo je oko stotinjak gledatelja na utakmicu 30. kola 3. HNL Središte između domaćeg Kurilovca i gostiju iz Maksimira.

Domaćin u tradicionalnim crvenim dresovima, dok su gosti bili u zelenima, a nakon dužeg vremena obje su ekipe zajedno izašle iz svlačionica i pozdravili se na centru, isto kao što su pozdravili i gledatelje.

07.05.2022., 3. HNL Središte: Kurilovec – Maksimir 1:1, pozdrav prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Utakmica je počela ispitivanjem snaga, a prvi ozbiljnije prijete gosti preko Mrakovića koji puca nisko u desni kut vratara Išeka, ali Išek se ispružio i izbacio loptu u korner iz kojeg se nije dogodilo ništa dramatično pred vratima Kurilovca.

Igrači Kurilovca pokušavaju uspostaviti igru, donekle u tome i uspijevaju, ali gosti i dalje opasnije prijete pa tako u 13. minuti Soldić prolazi po desnoj strani i centrira prema Gašparcu koji puca preko vrata Išeka.

A nakon pola sata igre i Kurilovec je priprijetio kada je Bakula odlično prošao i centrirao s desne strane, Knežić je na drugoj vratnici uspio primiriti loptu i pucati, ali gostujući vratar Kezerić brani njegov udarac.

07.05.2022., 3. HNL Središte: Kurilovec – Maksimir 1:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A u 41. minuti i Filip Župetić, koji je danas zaigrao od početka, našao se u prilici, ali nije bio uspješan, da bi u brzoj kontri Zelenih Petković došao u priliku, ali njegov udarac Išek izbacuje u korner. Do kraja prvog dijela još je Husnjak bio u prilici pucati glavom nakon slobodnog udarca Soldića s desne strane, ali pucao je pored vrata.

U drugi dio treneri su poslali iste postave, a gosti opet prvi prijete, ovaj puta preko Petkovića koji puca s desne strane, ali Išek je još jednom pokazao da je danas u dobroj formi.

07.05.2022., 3. HNL Središte: Kurilovec – Maksimir 1:1, obrana Leona Išeka. Foto: Z. Sever/V’Gradu

I domaći prijete sve više pa je tako u 55. minuti Tolj u poluprilici kada je Kezerić pod pritiskom Župetića loše izbio jednu loptu i ona dolazi do Tolja koji je bio na 16 m, ali nije se odlučio na udarac nego na dodavanje i potencijalna opasnost za gostujućeg vratara je otišla u nepovrat. Desetak minuta kasnije opet puca sa 18 m, ali dosta slabo, po sredini vrata i Kezerić je lagano kupi.

Nakon sat vremena igre, gostujući trener Santrač u igru uvodi Mamića i Rosandića umjesto Gašparca i Soldića, a pet minuta kasnije ulaze i Starčić i Navrotskyi umjesto Nasrija i Ljuboje, kao i Selman kod Kurilovca umjesto Bakule.

A u 71. minuti gosti su odigrali brzu akciju po desnoj strani i centaršut koji je preletio obranu domaćih stiže Petković na lijevoj strani napada i dodaje loptu Mamiću koji puca sa 18 m, lijevom nogom u suprotni kut nemoćnog Išeka. Lijep pogodak za vodstvo gostiju.

Domaći se ne predaju, pokušavaju doći do izjednačenja, a u 81. minuti jednu dubinsku loptu Filip Župetić prima na prsa u kaznenom prostoru gostiju i u duelu sa Rosandićem pada, a sudac bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku. Gosti su prigovarali na tu odluku suca Ješića, ali on nije promijenio svoju odluku. Loptu je na bijelu točku stavio Selman, pucao snažnu i visoku loptu po sredini vrata i izjednačio rezultat. Zasluženo, nakon svega što su prikazali igrači Kurilovca.

07.05.2022., 3. HNL Središte: Kurilovec – Maksimir 1:1, pogodak Selmana iz KU. Foto: Z. Sever/V’Gradu

No, još nije bilo sve gotovo – svega par minuta nakon izjednačenja, napad gostiju po desnoj strani prekinula je pomoćna sutkinja podizanjem zastavice što je jako razljutilo trenera, a pogotovo predstavnika gostujuće ekipe da je sudac Ješić treneru pokazao žuti, a predstavniku kluba Marinu Žugaju crveni karton.

07.05.2022., 3. HNL Središte: Kurilovec – Maksimir 1:1, crveni karton predstavniku gostiju. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Do kraja utakmice nije se više ništa posebno značajno događalo. Utakmica je završila neriješenim ishodom, možemo reći i najrealnijim rezultatom nakon svega prikazanoga. Gosti su bili opasniji u prvom dijelu utakmice, ali Išek je bio nepremostiva prepreka za njihove napadače, dok su u drugom gosti čak i poveli, ali su domaći našli načina da izjednače.

07.05.2022., 3. HNL Središte: Kurilovec – Maksimir 1:1, zadovoljna lica Išeka, Bakule i Župetića. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Domaćin sigurno može biti zadovoljan osvojenim bodom jer je bio oslabljen neigranjem nekoliko igrača, dok je nezadovoljstvo gostiju osvojenim bodom bilo više nego očito. Osvojenim bodom Kurilovec ima ukupno 32 osvojena boda i nalazi se na 13. mjestu na ljestvici, bod ispred Lukavca koji je također odigrao 1:1 na gostovanju u Ravnicama. Sljedeće kolo Kurilovec gostuje u Ponikvama.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 30. kolo

NK Kurilovec – NK Maksimir 1:1 (0:0)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca na SRC Udarnik. Subota, 07.05.2022., u 17.00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme poluoblačno, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Ješić Davor (Sisak). Pomoćnici: Mioković Tomislav (Sisak), Brozović Maja (Zagreb). Četvrti sudac: Šaško Karlo (Popovača). Delegat: Jureković Božidar (Zagreb).

Strijelci: 0:1 – Mamić Filip (72), 1:1 – Selman Đevad (84 – KU).

NK KURILOVEC: Išek, Grdenić, Završki, Matoš, Alili, Knežić, Tolj (od 89. Bolješić), Resler (od 90. Milatović), Bakula (od 65. Selman), Župetić, Kušec.

Trener: Senad Harambašić

NK MAKSIMIR: Kezerić, Ljuboja (od 65. Navrotskyi), Kondres, Gašparac (od 60. Mamić), Soldić (od 60. Rosandić), Husnjak, Petković (od 81. Vidović), Franceković, Nasri (od 65. Starčić), Mraković, Krznar.

Trener: Zoran Santrač

Igrač utakmice: Leon Išek (Kurilovec)