Osvrt na nogometnu nedjelju u amaterskim ligama

Pobjede Bana Jelačića u Mraclinu, Turopoljca u Kerestincu i Mladosti u Meštrici obilježile nedjeljne utakmice

24. kolo JŽNL, Mraclin - Ban Jelačić 1:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Klubovi iz 3. i 4. HNL s područja Grada velike Gorice odigrali su svoje utakmice u subotu i o njima smo već pisali, kao i dva kluba iz JŽNL, te jedan iz 1. ŽNL Istok. Ostali klubovi igrali su u nedjelju, a kakvi su rezultati postignuti, osvrnut ćemo se u nastavku.

U turopoljskom derbiju JŽNL u Mraclinu susreli su se NK Mraclin i NK Ban Jelačić iz Vukovine, klubovi koji su pri samom vrhu tablice i koji s pravom polažu nade u plasman u ligu više u sljedećoj sezoni. Ban Jelačić je bolje odigrao prvo poluvrijeme, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćinu, da bi u drugom dijelu Mraclin poveo nakon greške u obrani gostiju, a samo par minuta nakon toga pogodio i prečku. To kao da je razljutilo goste koji najprije izjednačuju, a zatim u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena, postižu i pobjednički gol koji donosi radost i veselje među igrače Bana Jelačića, a šok i nevjericu među igrače Mraclina. Zaslužena pobjeda gostiju koji su sada peti na tablici, dok je Mraclin ostao na trećoj poziciji.

24. kolo JŽNL, Mraclin – Ban Jelačić 1:2, gužva pred golom gostiju. Foto: Zlatan Sever/portal V’Gradu

NK Polet iz Buševca ugostio je ekipu Stmca iz Bedenice, koje ovog proljeća ne igra na jesenskoj razini. Polet je cijelu utakmicu bio dominantniji i bolji, a konačni rezultat 3:2 ne oslikava pravo stanje na terenu, razlika je trebala biti veća. Ali, tri boda ostala su u Buševcu, drži se priključak za vrhom i mirno se nastavlja plovidba nemirnim vodama JŽNL-a. Već u sljedećem kolu gostuju u Kučama, kod NK Turopoljca, koji je, izgleda, počeo igrati u skladu s kvalitetom igračkog kadra te pobjeđivati, čak i na vrućim terenima kakav je i onaj u Kerestincu, kod TOP-a. Naime, zeleni iz Kuča pobijedili su drugoplasiranu ekipu ta tablici rezultatom 2:1 i pomalo iznenadili nogometnu javnost Turopolja i okolice. Ugodno, naravno i na tome im treba čestitati. Nakon četvrte pobjede u nizu Turopoljca, s nestrpljenjem očekujemo nedjeljni derbi Turopoljac – Polet.

JŽNL, tablica nakon 24. kola

U 1. ŽNL Istok bilo je nekoliko vrlo zanimljivih susreta u nedjelju.

U jutarnjoj matineji u Gornoj Lomnici, NK Meštrica je dočekala NK Mladost iz Obrezine. Bio je to susret drugoga i trećega na tablici. Nakon igre bez pogodaka u prvom dijelu, drugi dio u potpunosti je pripao gostima koji su najprije iz dva kaznena udarca poveli 2:0, da bi do kraja dali još jedan pogodak za 3:0 i s pjesmom se vratili u Obrezinu. Mladost je sada druga i zaostaje 4 boda za vodećom Kupom iz Pokupskog.

NK Posavec je u Leknenom dočekao Lonju iz Lonjice i bez većih problema pobijedio rezultatom 3:1. Ovom pobjedom Posavec je u utakmicu ušao s više želje i srca, a to ime na kraju i isplatilo.

U Kobiliću je NK Vatrogasac “isprašio” Ostrnu sa 10 golova u mreži, po pet svako poluvrijeme. Kažu neki da nije to bila toliko impresivna predstava domaćina, koliko slaba igra gostiju. Bez obzira tko što kaže, deset golova protivniku treba dati. Zato, bravo Vatrogasci! Ovom pobjedom Vatrogasac je skočio na 4. mjesto.

NK Dinamo Hidrel iz Novog Čiča očito je u krizi rezultata. Iako oslabljen neigranjem nekolicine standardnih igrača, svejedno se očekivala pobjeda protiv Milke Trnine. No, to su bile samo želje i nade, tako da su gosti pobijedili 2:1. Unatoč dobrim obranama i jednog i drugog vratara, gostujuća je obrana očito bila čvršća, pa je Milka Trnina na kraju dana preskočila Dinamo na tablici.

NK Buna je gostovala u Gaju kod Gaja. Nije bilo idealno, pobjedu su osvojili domaći, minimalnim rezultatom 2:1. Tom pobjedom Gaj se približio Buni na samo bod zaostatka.

1. ŽNL Istok, tablica nakon 21. kola

U 2. ŽNL Istok, NK Turopolje dočekalo je ekipu Donje Zeline i onako, kao pravi domaćin, gostoljubivo, dao im je 4 gola i pobjedom 4:1 nastavio borbu za prvaka s prve pozicije, s istim brojem bodova kao i Brcko (37), ali s utakmicom manje. Slijedi ih Graničar sa 35 bodova.