Osvrt na utakmice 3. HNL i JŽNL odigrane u srijedu

Kurilovec izgubio dva boda u sučevoj nadoknadi, Ban Jelačić u derbiju bolji od Turopoljca

26. kolo 3. HNL, Kurilovec - trnje 2:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

U srijedu, 05. svibnja 2021. godine igralo se redovno kolo u 3. HNL Središte i u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi. Rezultati možda nisu bili onakvi kakve smo očekivali, ali nisu bili ni toliko loši.

NK Kurilovec je igrao u gostima kod Mladosti iz Petrinje, koja je u donjem dijelu tablice. Dobro su počeli nogometaši Kurilovca, poveli 1:0 golom Nike Tolja, ali vodstvo nije dugo trajalo. Da bi se na odmor ipak otišlo s prednošću, pobrinuo se Antonio Bakula u samom finišu poluvremena. U 62. minuti Niko Tolj dobio je drugi žuti na utakmici, što je značilo igrača manje za crvene. Domaćin je to iskoristio i izjednačio u 79. minuti, da bi kapetan Rajić opet doveo Kurilovec u vodstvo u 86. minuti. No, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je u 6. minuti sučevog vremena domaćin izjednačio iz kaznenog udarca. Ovim gubitkom dva boda, Kurilovec je zaostao za vodećima Trnjem i Jarunom koji su u ovom kolu pobijedili. A već u subotu na ŠRC Udarnik dolazi zagrebački HAŠK.

26. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Turopoljac 1:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U JŽNL odigran je jedan turopoljski, susjedski derbi između NK Bana Jelačića iz Vukovine i NK Turopoljca iz Kuča. U igri bez igre, domaći su poveli već u 2, minuti eurogolom Harambašića iz slobodnog udarca, a u nastavku prvog poluvremena imali su još jednu priliku. Gosti su se malo konsolidirali, ali cijelu utakmicu nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti golmana domaćih Sakača. Zasluženo slavlje domaćina.

NK Mraclin je u Mraclinu dočekao Strmec iz Bedenice koji je kolo prije pobijedio Bana Jelačića iz Vukovine. U Mraclinu nije imao nikakve šanse, jer je Mraclin poveo 2:0 golovima Roginića, da bi gosti smanjili, ali opet Roginić daje treći gol. Gosti još jednom smanjuju rezultat i tako završava prvo poluvrijeme. U drugom Milatović pred kraj utakmice daje još jedan gol za konačnih 4:2.

22. kolo JŽNL, Mraclin – Polet 0:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U susjednom Buševcu domaći NK Polet dočekao je “davljenika” NK Rakovec i elegantno pobijedio s čistih 3:0. Već u prvoj minuti kapetan Sučić je otvorio vrata pobjede, da bi u drugom dijelu (73. i 86. minuta), Zvonimir Matušin sa dva zgoditka zapečatio sudbinu gostiju.

NK Klas iz Mičevca gostovao je u Kerestincu, kod TOP-nika, koji su drugi na tablici. Žuti iz Mičevca su isto rano primili prvi pogodak, već u 6. minuti, a do kraja poluvremena još dva. Konačnih 5:0 za TOP postavljeno je u 51. i 58. minuti. Klas je i dalje 16. na tablici i pred njima je borba za opstanak u ligi.

Šesti predstavnik NS V. Gorice, NK Lomnica, svoje gostovanje je u dogovoru sa domaćinom Vatrogascem iz Zdenaca prebacila na drugu srijedu, 12. svibnja 2021. godine.