Osvrt na utakmice odigrane u srijedu, 21. travnja

Poraz Kurilovca, neriješeno Lukavca i pobjeda Gradića u prvenstvu, prolaz Mraclina u kupu GVG

24. kolo 3. HNL, Kurilovec - Trnje 0:1, igrači Kurilovca pred početak utakmice. Foto: Zlatan Sever

I ove srijede igrale su se prvenstvene nogometne utakmice u kojima su igrali i turopoljski klubovi iz 3. i 4. HNL Središte, ali i Jedinstveni ligaši Polet i Mraclin, koji su igrali kup Grada Velike Gorice. Evo rezultata:

Kao što smo već pisali, NK Kurilovec je u derbiju kola poražen od gostiju iz Trnja, minimalnim rezultatom 0:1. Gosti su dali gol u 70. minuti igre, a Kurilovec je imao više od igre u prvom dijelu, dok su gosti bili opasniji u drugom dijelu. Potpuno zaslužena pobjeda gostiju iz Trnja, koji su sada drugi na tablici, sa istim brojem bodova (54) kao i vodeći Jarun koji je potpuno neočekivano, u Lučkom “popio” 5 komada! Kurilovec je sada na trećoj poziciji sa 52 boda.

24. kolo 3. HNL, Kurilovec – Trnje 0:1, duel Rajića (crveni dres) i Guje (bijeli dres). Foto: Zlatan Sever

U 4. HNL Središte, NK Lukavec je ugostio HNŠK Moslavinu iz Kutine i nakon 90 odigranih minuta, rezultat je bio isti kao i na samom početku – 0:0. Domaćin je igrao oslabljen, što zbog kartona što zbog ozljeda, ali svejedno smo očekivali drugu pobjedu ovog proljeća. U proljetnih 7 nastupa, Lukavec je ostvario 5 neriješenih ishoda i po jedan poraz i pobjedu što ga i dalje drži na drugoj poziciji na tablici, ali sada sa zaostatkom od 8 bodova za Ravnicama.

NK Gradići igrali su kod kuće protiv Straže i ostvarili uvjerljivu pobjedu od 4:1. Golove su dali Pralas Stjepan (2), Hajduk Igor, Brdek Jurica i Turkalj Filip. Ovom pobjedom ekipa iz Gradića ostala je i dalje na četvrtoj poziciji na tablici sa 41 bodom, jedan manje od Zagreba i dva više od Dinama (OO). No, nema vremena za slavlje jer ih već u subotu očekuje gostovanje kod vodećih Ravnica.

22. kolo JŽNL, Mraclin – Polet 0:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever

U natjecanju za kup Grada Velike Gorice, NK Polet iz Buševca dočekao je NK Mraclin iz susjednog Mraclina, svega desetak dana nakon što su se susreli u prvenstvu JŽNL, ali tada u Mraclinu. Cipeki su na Novoj Grabi bili bolji i pobijedili 2:0. No, ovaj puta su gosti poveli golom Kolarića već nakon 15 minuta igre, a domaćin jje poravnao 15 minuta prije kraja susreta. Poletu je nedostajalo nekoliko igrača, a ni Mraclin nije igrao s najjačom postavom. Nakon regularnog dijela, pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca gdje su Parikožari pokazali bolju koncentraciju i postigli svih 5 pogodaka, dok su Cipeki jednom propustili zatresti mrežu gostiju i pobjeda je pripala Mraclinu.

Tako je bilo ove srijede, a već u subotu i nedjelju očekuju nas nova uzbuđenja na amaterskim nogometnim terenima.