Osvrt na utakmice turopoljskih klubova odigrane u subotu, 10. travnja 2021.

Pobjeda Turopoljca, neriješeno Lukavca i Bana Jelačića (V) te poraz Mladosti (O)

22. kolo JŽNL; Sloga - Turopoljac 0:2, ekipa Turopoljac Kuče

U subotnjim utakmicama igrala su četiri turopoljska kluba, i to: NK Lukavec u 4. HNL Središte, Ban Jelačić i Turopoljac u JŽNL te Mladost iz Obrezine u 1. ŽNL Istok. Lukavec je ugostio NK Zelinu iz Zeline i očekivala se pobjeda, ali gosti nisu bili tog mišljenja. Ban Jelačić gostovao je kod drugoplasiranog TOP-a u Kerestincu i osvojio bod, iako nekompletan, dok je Turopoljac igrao kod Sloge u Križu i donio sva tri boda. U derbiju Kloštra i Mladosti iz Obrezine u Kloštru, pobjeda domaćina.

NK Lukavec dočekao je u Lukavcu ekipu Zeline, ali je do zadnje minute strahovao od poraza, jer su gosti poveli nakon pola sata igre i uspješno se branili do samog kraja utakmice. Napadači domaćih nisu uspijevali pronaći put do mreže gostiju koji su ostali bez Mašića u 72. minuti, pa su izgubili Yansanea u 86. minuti, da bi u 90. minuti igrač gostiju Ovčar rukom zaustavio loptu na gol crti i zaradio isključenje, a Lukavec kazneni udarac. Precizan s bijele točke bio je Luka Borković i izjednačio na 1:1, te tako donio bod domaćinu.

NK Lukavec: Luter, Marijan Grdenić, Lagundžija (od 58′ Orešković), Meter (od 61′ Gudelj), Marko Grdenić, Elez (od 58′ Valentinčić), Borković, Josip Grdenić, Ezgeta (od 10′ Krpečanec), Konjevod (od 76′ Tuka), Puntarić. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

22. kolo JŽNL; TOP – Ban Jelačić 2:2, Mateo Nikić, kapetan Bana Jelačića (detalj s utakmice Jelačić – Vatrogasac)

NK Ban Jelačić iz Vukovine gostovao je u Kerestincu, bez Smoka, Sakača, Sabljaka i Čumpeka, ali i bez trenera Stefana Rajića. Domaćin je poveo nakon 24 minute igre, ali je Harambašić već u sljedećoj minuti izjednačio. U drugom dijelu domaćin je opet poveo u 58. minuti da bi konačnih 2:2 postigao kapetan Vukova iz Vukovine, Mateo Nikić.

NK Ban Jelačić: Marković, Prizmić, Rovišan, Matić, Smolković, Krasnić (od 83′ Sremić), Mihanović, Harambašić (od 88′ Antoni Nikić), Mateo Nikić (C), Miletić,  Memić (od 75′ Karaula). Trener: Stefan Rajić.

NK Turopoljac iz Kuča gostovao je u Križu, kod posljednjeplasirane Sloge. I zeleni iz Kuča igrali su bez nekoliko prvotimaca (Paradžik, Perić, Dejanović, Begić), ali bez ikakvih većih posljedica. Poveli su golom Horvata u 17. minuti i održavali taj rezultat sve do 90. minute, kada je Horvat i drugi puta matirao domaćeg vratara Tička. Nekoliko opasnih pokušaja domaćih obranio je golman zelenih Kovačić, a nešto su domaći i promašili, isto kao i gosti pa se uz solidnu igru, Turopoljac vratio u Kuče s nova tri boda spojivši dvije pobjede za redom.

22. kolo JŽN; Sloga – Turopoljac 0:2, Tomislav Horvat, dvostruki strijelac za Turopoljac (detalj s utakmice Turopoljac – Naftaš)

NK Turopoljac: Kovačić, Martinić, Matasić, Iličić, Fabijančić (od 57′ Halilić), Jandriš (od 69′ Šutalo), Kumić (od 73′ Čaić), Preradović, Lučić (C), Horvat, Šandor (od 57′ Anđelić). Trener: Milan Marinić.

NK Mladost iz Obrezine igrala je u Kloštar Ivaniću protiv Kloštra derbi 1. ŽNL Istok i izgubila minimalnim rezultatom 0:1. Domaćin je imao više od igre i poveo u prvom dijelu, a igrači Mladosti nisu uspijevali pronaći put do mreže domaćina. Ovom je pobjedom Kloštar privremeno preuzeo vodstvo na tablici ispred Kupe i Meštrice, dok je Mladost ostala četvrta, ali sa dvije utakmice manje (kao i Kupa).

NK Mladost: Periša Petar, Stanušić, Šorša (od 55′ Tadić Stjepan), Tadić Marijo (C), Ivančić, Smajić (od 86′ Rajičević), Ivančić, Periša Franjo, Pejak (od 62′ Havidić), Selihar (od 10, Hadžiabdić), Zrnčić (od 80′ Lacković). Trener: Josip Tadić .

Veselimo se nedjeljnim utakmicama i novim uspjesima turopoljskih nogometnih ligaša.