in , ,

Ovo su rekli stručnjaci o pravilnom odabiru satelitske televizije

Nacionalni kanali, dodatni paketi i pretplate na satelitsku TV su u porastu.Kako biste dobili signal iz svog doma za domaće, strane i nacionalne TV kanale potreban vam je kvalitetan satelitski prijemnik. Što su rekli stručnjaci i gdje ćete pronaći satelitske prijemnike otkrijte u daljem tekstu.

Photo by Jens Kreuter on Unsplash

Potražnja za dodatnim satelitskim paketima je u visokom porastu

Na tržištu je mnoštvo proizvoda, međutim ponekad može biti teško odabrati pravi prijemnik za vaše potrebe. Bez znanja o kakvoj se opremi radi i na koji način oprema radi, može dodatno otežati odabir. Za odabir pravog satelitskog prijemnika, u nastavku pronađite ključne točke koje morate imati na umu.

Što je satelitska oprema?

Kako biste uživali u raznim televizijskim kanalima, potrebna vam je satelitska antena i mali uređaj koji sadrži i satelitski prijamnik i dekoder. Satelitski demodulator, koristi se za DTT prijem. On hrani LSB antene, koji hvata signale sa satelita i pojačava ih kako bi ih prenio u dekoder putem koaksijalnog kabela. Ovaj sustav stoga rekonstruira signal koji se koristi za modulaciju nosivog signala u amplitudi, fazi ili frekvenciji. To će rezultirati slanjem zvuka i slike na vaš TV. Osim jednostavnog dekodiranja TV signala, ovaj uređaj može napraviti značajnu razliku u pogledu kvalitete slike i zvuka, ovisno o odabranim značajkama i namjeni. Imajte na umu da neki modeli satelitskih demodulatora imaju indikator signala koji vam pomaže da ispravno usmjerite svoju antenu. Stoga se toplo preporučuje da se odlučite za visokokvalitetni set-top box kako se ne biste razočarali dok gledate satelitska tv.

Satelitski prijemnik i njegove glavne karakteristike

HD satelitski prijemnik omogućit će vam da iskoristite prednosti HD TV-a. Konkretno, omogućit će vam pristup brojnim kanalima dok gledate videozapise visoke rezolucije s visokom kvalitetom zvuka. Stoga se preporučuje da kupite satelitski dekoder koji je kompatibilan s HD DTT. Također, za kvalitetnu satelitsku trebali biste odabrati TV opremljen HDMI vezom kako biste optimizirali svoje iskustvo. Uvijek je korisno imati mogućnost snimanja programa koji se razlikuju od onoga koji gledate na TV-u. To je moguće s kutijom koja ima dvostruki tuner. Neka vam oprema također omogućuje snimanje emisija. Ovo je PVR opcija za osobni video snimač. Svi  noviji set-top box uređaji opremljeni su USB priključkom koji vam omogućuje čitanje sadržaja s hard diska.

Demodulator: trebate li odabrati digitalni ili analogni?

Digitalni satelitski prijamnik danas je najrašireniji tip prijemnika. Nudeći bolju kvalitetu slike i zvuka, ovaj model vam omogućuje pristup nacionalnim i međunarodnim kanalima. Ovisno o vašim mogućnostima i potrebama, također možete dodati kanale poput onih posvećenih sportu, otkrićima ili filmovima putem sustava pretplate specifičnog za operatera kojeg ste odabrali. S digitalnim demodulatorom također se možete odlučiti za antenu s nekoliko prijemnih glava kako biste istovremeno primali signale s različitih satelita. U tu svrhu odaberite motoriziranu antenu, ovisno o tome gdje živite, i to onu od izdržljivog materijala. Zasigurno je da je u posljednjih nekoliko godina digitalna satelitska u porastu. Ono što stručnjaci još preporučuju tijekom odabira idealnog prijemnika, je to da se za optimalnu kupnju analognog demodulatora odlučite se za uređaje od najmanje 60 cm.

Comments

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Loading…

0

Što misliš?

Napisao vgradu