Podjela bodova u još jednom turopoljskom derbiju

Na teškom terenu, ali u dobroj utakmici Lomnica na Makuni remizirala protiv Bana Jelačića iz Vukovine

JŽNL, 29. kolo, Lomnica - Ban Jelačić 2:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Još jedan derbi turopoljskih klubova, ovog puta u Donjoj Lomnici gdje su se u okviru 29. kola JŽNL sastali domaćin Lomnica i gostujući Ban Jelačić iz Vukovine. Kiša koja je cijeli dan neumorno padala, na mahove i jako, namočila je teren na Makuni, a na pojedinim mjestima ležala je i voda, što je direktno utjecalo na igru jednih i drugih.

JŽNL, 29. kolo, Lomnica – Ban Jelačić 2:2, pred golom gostiju. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Početak utakmice pripao je domaćinima koji su ušli čvršće u utakmicu, dok su gosti u tim trenucima bili prisiljeni više razmišljati o obrani. Napadi domaćih razbijali su se na 16 m od gola gostujućeg vratara Sakača. Ali, svejedno, domaćin dolazi u vodstvo u 26. minuti, nakon što je kapetan Arbanas centrirao s desne strane i pronašao Igora Gusaka, koji puca “iz prve” i vratar gostiju bio je nemoćan. Do kraja prvog dijela bilo je još par pokušaja jednih i drugih, a opasniji su bili udarci Arbanasa u 32. minuti, Gršića u 33. minuti, ali i gostujućeg Memića u 41. minuti, kada brani domaći vratar Buđak. Dobro i sadržajno poluvrijeme, unatoč teškom terenu i kiši koja je stalno padala.

Drugo poluvrijeme otvaraju gosti dobrim pokušajem Harambašića iz slobodnog udarca sa nekih 18 m u 47. minuti, s desne strane, ali vratar domaćih Buđak paradom izbacuje loptu u korner. Nedugo zatim, domaći vode 2:0, kada opet Gusak postiže gol u 52. minuti. Najprije je lopta došla na šesnaest metara gostiju, pucao je dobro Arbanas, vratar gostiju Sakač tešku prizemnu loptu odbija, ali do nje prvi dolazi Gusak i postiže gol.

JŽNL, 29. kolo, Lomnica – Ban Jelačić 2:2,borba na sredini terena. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Nakon toga nastavlja se bitka na sredini terena, a u 63. minuti gosti prebacuju loptu na svoju lijevu stranu i ona dolazi do Krasnića koji s nekih 20-ak m s lijeve strane izvrsno puca i pogađa lijevi gornji kut nemoćnog vratara domaćih.

Domaćin ne staje, nastavlja s napadima i Arbanas opet dobro puca s desne strane, Ali Sakač je nesavladiv. Redaju se prilike i s jedne i druge strane, najprije Harambašić odlično ulazi na dubinsku loptu, ide sam prema vrataru i pogađa ga u tijelo, lopta se odbija k njemu, ali iz drugog pokušaja nije uspio pogoditi vrata. Nakon toga Marin Ćurić puca iz izgledne situacije, ali preko gola.

JŽNL, 29. kolo, Lomnica – Ban Jelačić 2:2, pred golom domaćih. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

A u 82. minuti, Banovima se opet ukazuje Harambašić kada nakon slobodnog udarca s desne strane lopta dolazi do mladog napadača, koji rutinirano pogađa mrežu pokraj nemoćnog vratara Buđaka.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao i dojma sam da je neriješeni ishod ovog susreta i najrealniji, jer domaćin je imao vodstvo 2:0, ali gosti uspijevaju izjednačiti, a uz po dva postignuta gola, i jedni i drugi propuštaju realizirati po dvije-tri prilike. Unatoč već spomenutim teškim uvjetima za igru, utakmica je bila sadržajna, borbena i efikasna te, kako je rekao trener domaćih, Stjepan Štef Deverić, pravi turopoljski derbi. Sudac je igračima i domaćina i gostiju pokazao po pet žutih kartona, što zbog povlačenja za dres, što zbog rasprava sa sucem nakon njegove odluke, ali i zbog oštrih startova, kojima je dijelom kumovalo i stanje terena.

JŽNL, 29. kolo, Lomnica – Ban Jelačić 2:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Ovim remijem, pozicija Lomnice na tablici nije se promijenila, dok je Ban Jelačić “pao” za jedno mjesto i sada je peti. A već u subotu, u Vukovinu dolazi lider prvenstva, Samobor, dok Lomnica gostuje u Bedenici, kod Strmca.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020/2021. – 29. kolo

NK Lomnica – NK Ban Jelačić 2:2 (1:0)

Lomnica, igralište Makuna. Srijeda, 19. svibnja 2021. godine, 17.30 sati. Bez gledatelja. Vrijeme kišovito, teren mokar, djelomično pod vodom, težak za igru.

Glavni sudac: Čerkez Bojan (Vrbovec). Pomoćnici: Jukić Davor (Farkaševac), Jantoljak Srećko (Vrbovec). Delegat: Okroša Tomislav (Vrbovečka Dubrava).

Strijelci: 1:0 – Igor Gusak (26), 2:0 – Igor Gusak (52), 2:1 – Petar Krasnić (63), 2:2 – Filip Harambašić (85).

NK Lomnica: Buđak, Gršić, Godinić, Bubalo, Jukić-Sunarić, Čurić Josip, Arbanas (C), Grgić, Mandura (od 73′ Dijanežević), Štuban (od 87′ Dittrich), Gusak (od 77′ Ćurić Marin).

Trener: Stjepan Deverić

NK Ban Jelačić: Sakač, Prizmić, Smolković, Sabljak, Čumpek, Mihanović, Nikić (C), Krasnić (od 76′ Matejčić), Harambašić, Memić (od 76′ Rajić), Smok.

Trener: Stefan Rajić

Igrač utakmice: Igor Gusak (Lomnica)