in ,

Renata Horvatek srebrna u Varaždinu

U nedjelju, 20. rujna seniori i veterani MK Velika Gorica nastupili su na 26. Varaždin polumaratonu te na popratnoj utrci od 5 km.

U ženskoj konkurenciji boje Kluba u polumaratonu branila je Renata Horvatek, koja je utrku savladala za 1:59:23 i osvojila 2. mjesto u kategoriji Ž55. Kod muškaraca je jedini predstavnik Kluba bio Josip Martinović, koji je dionicu od 21,1 km istrčao za 1:31:43 čime je postavio svoj novi osobni rekord i osvojio 6. mjesto u kategoriji M35.

Na utrci građana od 5 km, nakon oporavka od ozljede, nastupio je veteran Nedjeljko Babić. Utrku je istrčao za 22:43 te zauzeo 7. mjesto u kategoriji M40.

Sljedeće službeno klupsko natjecanje za mlađe članove MK Velika Gorica je novo kolo Hrvatske atletske lige sjever (HALS) koje se održava sljedeći vikend (03.-04.10.2020.) dok je sljedeće službeno natjecanje za seniore i veterane Zagreb maraton i polumaraton koji će biti održan u nedjelju 11.10.2020.