Rezultati nedjeljnih utakmica turopoljskih amaterskih nogometnih klubova

U turopoljskim derbijima Jelačić bolji od Kupe i Vatrogasac od Meštrice

Nakon što su turopoljski treće i četvrtoligaši odigrali svoje utakmice u subotu, u nedjelju su svoje utakmice odigrali i preostali klubovi iz Jedinstvene županijske lige te 1. županijske lige Istok.

Jedinstvena županijska liga postaje sve zanimljivija, a u ovom kolu igralo se nekoliko zanimljivih susreta.

Turopoljac iz Kuča gostovao je kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim. Iako su Zeleni bili nekompletni (nedostajali su Lučić i Jaki zbog suspenzija, Mlinarić zbog ozljede te Čaić), ni stanje kod domaćina nije bilo idealno što se postave tiče, što je sve skupa završilo onako kako je i počelo – 0:0. Imali su Kučani svoje prilike, ali realizacija nije bila na visini, a ni domaćin nije bio bolji u tome, tako da je u jednoj fer i korektnoj utakmici rezultat bez golova i najrealniji ishod. Ovim bodom Turopoljac je ostao na drugoj poziciji na tablici, samo je zaostatak za Naftašem porastao na 3 boda.

Preporođena Lomnica dočekala je kod kuće Dinamo iz Jakovlja, povela 1:0 golom Skupnjaka, da bi u 40. minuti došlo do prekida utakmice jer je gostujući igrač prijetio sucu!? Naravno, došla je policija, utakmica je prekinuta… Čekamo pravorijek disciplinskih organa.

Ban Jelačić iz Vukovine gostovao je u Gornjoj Lomnici kod Kupe i na kraju pobijedio 3:1, golovima Mihanovića (2) i Memića, dok je Kupu strijelac bio Ivan Belečić. Ban Jelačić se priključuje vrhu, a Kupa ostaje na pretposljednjem mjestu na tablici.

Polet iz Buševca gostovao je u Rakovom Potoku. Potok je očito bio poput bosanskih rijeka ovih dana – nabujao i opasan, pa Poletovci nisu uspjeli preplivati na drugu obalu. Domaćin je pobijedio 4:3, a golove za Buševčane postigli su Stuparić u 4. minuti iz igre i u 82. iz kaznenog udarca, te Sučić u 60. minuti.

U nastavku je i tablica JŽNL nakon 13. kola:

U 1. Županijskoj ligi Istok u ovom kolu najznačajnija utakmica bila je ona u Kobiliću, gdje je domaći Vatrogasac dočekao vodeću Meštricu. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, ali Vatrogasci su preokrenuli rezultat na 3:2, a strijelci su bili igrači koji su u igru ušli u drugom dijelu, Matanović Ivan (2) i Novak Marko. Za Meštricu golove su dali Košutić Krešimir i Augustić Bruno.

Iako sam predvidio da Lonja ne može poplaviti Novo Čiče, prognoza je bila potpuno kriva, jer je Lonja ipak potopila Dinamovce rezultatom 3:1. Strijelac počasnog pogotka za Dinamo Hidrel bio je Martin Žugaj.

Buna je napokon došla do bodova! I to protiv Turopolja. Nismo to očekivali, ali eto, nismo bili u pravu. Strijelac pobjedničkog gola bio je u 3. minuti Robert Huđber, kapetan domaćina.

Posavec je dočekao Banove iz Banova, bez imalo obzira što se radi o Banovima, lagano im “utrpao” 4 komada, za konačnih 4:1. Strijelci za Posavec bili su Antonio Krajinović (2) i dva Ivana, Vranek i Lucin.