Rezultati nedjeljnih utakmica turopoljskih klubova

Poraz Mraclina u 4. HNL, pobjede Turopoljca, Lomnice i Poleta u JŽNL, te pobjeda Meštrice u 1. ŽNL Istok

Nakon subotnjih utakmica o rezultatima kojih smo pisali, danas ćemo se posvetiti rezultatima nedjeljnih utakmica.

U 4. HNL Središte Zagreb B, Mraclin, je gostovao u Strmcu Samoborskom, kod vodeće Save. U uraganskih dvadesetak minuta prvog dijela, domaćini su postigli 4 pogotka u mrežu Mraclinaca, da bi Jurič u drugom dijelu malo ublažio poraz. Na kraju bilo je 4:1 za domaćina. Pomalo neočekivano visok poraz Mraclina.

U JŽNL svakako najzanimljiviji susret odigran je na Makuni, u Lomnici, gdje je Lomnica “isprašila” do 11. kola neporaženu Breganu. Bilo je čistih 3:0, a pogotke su postigli Luka Mandura u prvom, i Filip Gršić (2 pogotka) u drugom poluvremenu.

JŽNL, 11. kolo, Lomnica – Bregana 3:0, detalj s utakmice. Izvor: FB

Turopoljac je u Kučama dočekao uvijek neugodni Dinamo iz Jakovlja i po teškom terenu pobijedio 3:1, golovima Tomislava Horvata, Josipa Mlinarića i Stjepana Martinića. Otvorena utakmica, ali potpuno zaslužena pobjeda Turopoljca.

JŽNL, 11. kolo, Turopoljac – Dinamo 3:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Vukovinski Ban Jelačić gostovao je U Rakovom Potoku, a krajnji je rezultat bio isti kao i na početku – bez golova. Svakome po bod.

Polet iz Buševca je na jutarnjoj matineji u Jastrebarskom pobijedio Jasku Vinogradara sa 3:1, golovima Sučića, Šestaka i Stuparića iz kaznenog udarca.

JŽNL, 11. kolo, Jaska Vinogradar – Polet 1:3, detalj s utakmice. Izvor: FB NK Jaska Vinogradar

Mladost iz Obrezine gostovala je kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim. Iako je prvo poluvrijeme završilo neriješeno 1:1, do kraja su ipak dva puta kapitulirali za konačnih 1:3. Strijelac za Mladost bio je Periša Franjo na samom početku utakmice, u 5. minuti. Na kraju je utakmica završila sa po dva crvena kartona zbog međusobne tučnjave među igračima.

Kupa je u Gornjoj Lomnici dočekala Slogu iz Križa, ali ništa od popravljanja “bodostaja”. Gosti su bili bolji i pobijedili sa čak 6:0 Teško razdoblje za Kupu se nastavlja.

U 1. Županijskoj ligi Istok turopoljski derbi u Kobiliću između Vatrogasca i gostiju iz Turopolja završio je podjelom bodova, rezultatom 0:0. Očekivali smo veću efikasnost…

Meštrica je donijela puni plijen iz Gaja i sada ima 2 boda prednosti pred Kloštrom.

Dinamo Hidrel je kod kuće doživio malu katastrofu i izgubio od Dubrave s visokih 1:5.

Buna je još jednom poražena, ovog puta kod kuće od Bana Jelačića iz banova. Bilo je 1:2.