in

Rezultati subotnjih utakmica turopoljskih klubova

Već standardno, u subotu svoje utakmice igraju turopoljski trećeligaš, Kurilovec i Lukavec, pa je tako bilo i ove subote. Magla i prohladno vrijeme obilježilo je susrete u Turopolju ove subote.

Kurilovec je gostovao kod Maksimira u Zagrebu i – donio bod. A sve je bilo riješeno u prvih 12 minuta igre, kada su i postignuti svi golovi. Najprije je u 2. minuti susreta Antonio Bakula doveo Crvene u vodstvo odličnim udarcem izvan kaznenog prostora, ali to je bilo kratkog vijeka, jer je već u 6. minuti Maksimir izjednačio a u 9. i poveo iz kaznenog udarca. No, Kurilovec nije stao, već u 12. minuti Đevad Selman je na odigravanje Nike Tolja postigao pogodak za izjednačenje, a pokazalo se kasnije, time postavio i konačni rezultat utakmice. Trener Kurilovca, Senad Harambašić rekao je poslije utakmice da je u konačnici zadovoljan bodom iako je Kurilovec u drugom dijelu stvorio neke šanse i za malo promašivao vrata, tako da ni pobjeda ne bi bila nezaslužena. Ali, kad se uzme u obzir igranje na umjetnoj travi, što je velika promjena za igrače Kurilovca, ipak je zadovoljan i igrom i rezultatom utakmice.

Lukavec je na Udarniku ugostio Ravnice, “starog” rivala iz četvrtoligaških dana prošle sezone. I gosti su se bolje snašli i poveli u 40. minuti. No, Lukavec se ne predaje i u 77. minuti Althaller postiže pogodak iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca za ekipu Lukavca. Kako je rekao Slaven Batovanja, trener Lukavca, gosti su u prvom dijelu bili bolji, postigli pogodak, ali u drugom dijelu Lukavec je zaigrao čvršće i bolje što je rezultiralo izjednačenjem. Možda je bilo prilike i za više, ali bilo je bitno “vratiti se” nakon neugodnog poraza u Sisku u 12. kolu. Trener Batovanja zadovoljan je neriješenim ishodom, pogotovo što još uvijek Lukavec nije kompletan, a i na utakmici se dodatno ozlijedio Meter.

U JŽNL, u subotu su odigrana dva derbija. O onome u Vukovini već smo pisali, a drugi se igrao u Mičevcu, gdje je posljednji Klas dočekao pretposljednju Kupu. Na kraju je završilo kako je i počelo – 0:0. U prvom je dijelu, prema riječima trenera Kupe Miroslava Lukinića, Kupa bila bolja ekipa, stvorila nekoliko prilika, ali nije ih iskoristila, dok je u drugom dijelu i Kupa pala u igri, što je na kraju rezultiralo ovakvim rezultatom. A trener Klasa, Josip Tadić rekao je da Klas nastavlja sa blijedim partijama, ali da su ipak uspjeli u drugom poluvremenu biti bolji od gostiju iz Pokupskog, ali bez konkretne završnice. Kaže da je to bila borbena utakmica dva podjednaka suparnika, rastrgana, s dosta prekida, ali bez težih startova.

U 1. ŽNL Istok, turopoljski derbi na Leštantu odigran je između Turopolja i Dinamo Hidrela. Krajnji je rezultat bio 4:1 za domaćina, a strijelci su bili Šejić, Jambrešić i Karlović (2) za Turopolje, dok je za goste poentirao Jakovljević. Rezultat govori dovoljno o situaciji na terenu, a već u prvom dijelu bilo je 3:0 za domaćina. Vlado Horvat, trener Turopolja, ugodnog iznenađenja dosadašnjeg dijela prvenstva u 1. ŽNL, bio je izuzetno sretan zbog pobjede nad susjedom iz Novog Čiča, a još sretniji što je gubitak svijesti Andreasa Šejića nakon jednog duela s protivničkim igračem, bio kratkotrajan i što se Andreas osvijestio. Što se tiče same utakmice, trener Horvat je rekao da je to bio pravi susjedski derbi, gdje su i gosti imali svoje prilike, ali nisu na vrijeme zabili pogodak, pa je moral domaće ekipe sve više rastao, a nakon 3:0 u prvom dijelu bio je prilično siguran da dobivaju utakmicu. Sve u svemu, borbena i čvrsta utakmica gdje je i jednoj i drugoj ekipi nedostajalo nekoliko igrača, a u svemu tome Turopolje se puno bolje snašlo. Kazao je da je izuzetno sretan zbog ove pobjede i čestitao svojim igračima na dobroj igri i htijenju, a gostima je čestitao na fer i korektnoj igri.

Meštrica je u Gornjoj Lomnici dočekala Rakovec i golovima Marina Tuke i Krešimira Košutića u prvom te Marija Skorie u drugom poluvremenu pobijedili neuvjerljive goste s lakih 3:0.

Eto, tako je bilo ove subote koju bi mogli nazvati “subotom remija”, jer su 4 utakmice završile neriješeno, a samo su Meštrica i Turopolje uspjeli pobijediti.

Uzbuđenja se nastavljaju već u nedjelju s početkom u 14.00 sati. Nemojte zaboraviti namjestiti satove na zimsko računanje vremena, da ne zakasnite na jedan od derbija koji se igraju u 4. HNL ili JŽNL ili pak u 1. ŽNL Istok.

Fotografije Kurilovca i Lukavca “skinute” su sa fb stranica Kurilovca i Lukavca. Hvala.