Rezultati subotnjih utakmica turopoljskih klubova

Pobjeda Lukavca, porazi Kurilovca i Gradića, Kupa “poplavila” Kloštar

24. kolo 4. HNL, Slunj - Lukavec 0:3, detalj s utakmice. Izvor: fb NK Lukavec

Već tradicionalno, klubovi 3. i 4. HNL igrali su svoje prvenstvene utakmice u subotu, ali i dio klubova u JŽNL te u 1. ŽNL Istok također je odigrao svoje utakmice. A rezultati su bili više slabi nego dobri. Evo kratkog osvrta na rezultate:

U 3. HNL Središte NK Kurilovec gostovao je u Zagrebu, kod NK Vrapča i izgubio 1:2. Već na samom početku, u 8. minuti domaćin je poveo, ali je vrlo brzo, već u 16. minuti Dianežević izjednačio rezultat. Ipak, domaćin je dao i drugi gol u 43. minuti prvog dijela što se pokazalo kao i konačni rezultat. Ovim porazom, Kurilovec je ušao u seriju negativnih rezultata i upisao treći poraz u nizu, tako da sada za vodećim Jarunom zaostaje 5 bodova. A upravo je Jarun sljedeći gost na ŠRC Udarnik u Kurilovcu.

25. kolo 3. HNL, Vrapče – Kurilovec 2:1, Filip Dianežević strijelac jedinog pogotka Kurilovca (u crvenom dresu, na utakmici protiv Trnja). Foto: Zlatan Sever/portal V’Gradu

NK Lukavec, član 4. HNL Središte Zagreb, gostovao je u Slunju i očito im je odgovaralo igrati na terenu uz rijeku Slunjčicu, jer su pobijedili sa 3:0. Golove za goste postigli su u drugom poluvremenu, Borković iz kaznenog udarca u 54. minuti, Humeljak u 56. minuti, a “točku na i” postavio je Dino Konjevod u trećoj minuti sudačkog dodatka vremena. Lukavec se nakon tri neriješene utakmice u nizu ponovno vratio pobjedama, a u sljedećem kolu gostuju u Odranskom Obrežu.

NK Gradići gostovali su kod lidera prvenstva, Ravnica koje su deklasirale goste iz Gradića. Već do 10. minute domaćin je vodio sa 2:0, onda su ponudili nadu gostima postigavši autogol u 17. minuti, ali do kraja poluvremena su dali još jedan gol i poveli 3:1. U drugom su dijelu još dva puta poentirali i napunili mrežu vratara Zagorca do vrha konačnim rezultatom 5:1. U sljedećem kolu Gradići ugošćuju Rugvicu Savu 1976.

U Jedinstvenoj županijskoj ligi, dva predstavnika NS VG igrala su u subotu:

NK Lomnica gostovala je kod Naftaša u Ivaniću i uspjeli su osvojiti prvi bod ovog proljeća. U Naftašu je tijekom proteklog tjedna došlo do otkaza treneru Škrlecu, ali to kao da je imalo kontra-učinak na igrače, Lomničani su i poveli golom Filipa Gršića u 71. minuti, ali su domaći izjednačili u 80. minuti. U sljedećem kolu Lomnica dočekuje posljednjeplasiranu Slogu, koja je ove subote ugostila NK Klas iz Mičevca i poput Ravnica u 4. HNL, napunila im mrežu. Iako su Mičevčani poveli iz kaznenog udarca u prvom dijelu golom Bedekovića, u drugom dijelu domaći su se izgleda, konsolidirali i dali pet golova vrataru Klasa, Dejanu Inđiću. Teški dani za “žute” iz Mičevca se nastavljaju, a u sljedećem kolu dočekuju Vatrogasca iz Zdenaca Brdovečkih…

22. kolo 1. ŽNL Istok, Kloštar – Kupa 0:2, detalj s utakmice. Foto: NK Kupa

U 1. ŽNL Istok jedino je NK Kupa igrala svoju utakmicu u subotu i izgleda da ih je to dodatno motiviralo. Naime, na teškom gostovanju kod četvrtoplasiranog Kloštra, uspjeli su pobijediti 2:0 i tako se odvojiti na čelu tablice sa 48 bodova, a Kloštru su “pobjegli” na deset bodova razlike, što praktično znači da su ga izbacili iz utrke za prvaka. Golove za razigranu ekipu iz Pokupskog dali su Šandor Ivan i Belečić Davor. Kupa se očito ne šali i postaje prvi i najozbiljniji kandidat za prvaka 1. ŽNL Istok.

Ostali turopoljski klubovi s nogometnim uzbuđenjima nastavljaju u nedjelju.