Rezultati turopoljskih amaterskih nogometnih klubova u subotnjim utakmicama

Kurilovcu bod iz D. Sela, Mraclin bolji od Lekenika, pobjede Lomnice, Jelačića i Mladosti u JŽNL, a Meštrice u 1. ŽNL

U 3. HNL Središte, Kurilovec nastavlja s dobrim rezultatima. Nakon pobjede nad Ponikvama, sa teškog gostovanja u Dugom Selu, Crveni su donijeli bod. Sve značajno dogodilo se u prvih 20-ak minuta igre, kada su domaći poveli već u 4. minuti susreta, da bi sve u “egal” vratio Mateo Beganović u 17. minuti, što je bio i konačni rezultat. Drugi dio prošao je u nadmoći domaćina, ali Kurilovec se uspješno branio i obranio te osvojio bod. Nadamo se da su ugodno iznenadili sebe i svoje navijače s ovim osvojenim bodom protiv Dugog Sela.

Lukavec je pak na Udarniku dočekao Bistru, ali rezultat nije ni blizu ovome u Dugom Selu. Naime, iako su imali nekoliko prilika u prvih dvadesetak minuta koje nisu iskoristili, u nastavku u gosti poveli 2:0 do kraja prvog dijela, da bi do kraja utakmice postigli još 3 pogotka i nanijeli neugodni i visoki poraz Lukavcu od 0:5.

Nakon ovog kola, Kurilovec je 11. sa 21 bodom, dok je Lukavec 14. sa 14 bodova.

U 4. HNL Središte Zagreb B, Mraclin je napokon prekinuo negativnu seriju od 3 poraza u nizu i protiv gostiju iz nedalekog Lekenika, ostvario pobjedu 2:0. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, da bi u drugom najprije Jurić iz kaznenog udarca, a zatim i Milatović iz igre, postavili konačnih 2:0.

Gradići su ugostili Stupnika, ali iako su bodovno bili blizu, Gradići nisu uspjeli naći načina kako pobijediti. Gosti su bili bolji s konačnih 2:0.

Nakon ovog, predzadnjeg kola, Mraclin je 6. sa 22 boda, dok su Gradići posljednji sa 6 bodova.

Turopoljski klubovi u JŽNL, u pretposljednjem kolu igrali su s različitim uspjesima, a igran je i jedan derbi kola, onaj u Lomnici. Na igralištu na Makuni, Boemi su dočekali Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih i pobjedom od 3:1 nastavili svoj niz nepobjedivosti i u 11. utakmici za redom, te zauzeli drugo mjesto na tablici. Gosti su poveli u 44. minuti, da bi Gršić izjednačio samo minutu kasnije, a onda u drugom dijelu Luka Mandura je zapečatio sudbinu Vatrogasaca sa svoja 2 pogotka.

Turopoljac iz Kuča, prije ovog kola drugoplasirani, dočekao je Jasku Vinogradara koji je na 14. poziciji na tablici. Kučani su poveli u 15. minuti pogotkom Horvata iz kaznenog udarca, ali su gosti izjednačili u 26., da bi u drugom dijelu Zeleni opet poveli u 70. minuti pogotkom Jandriša, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu, jer su u 89. minuti primili i drugi pogodak za konačnih 2:2. Ovim neriješenim susretom, trećim u nizu, pali su na treće mjesto i sa utakmicom više, zaostaju za vodećim Naftašem 2 boda.

Ban Jelačić je ugostio Slogu iz Križa. Bio je to susret najefikasnijeg napada (Sloga) i najčvršće obrane lige (Ban Jelačić). Gosti su svoju efikasnost dokazali i u Vukovini i poveli su u prvom dijelu, ali u drugom je najprije Harambašić izjednačio, da bi Mateo Nikić kapetanski donio pobjedu. Ovom pobjedom, Jelačić je skočio na 4. mjesto tablice.

Mladost iz Obrezine je ugostila ekipu Rakovog Potoka i popravila dojam, pobijedivši sa 4:0. Već u 4. minuti Pejak donosi radost Žutima, da bi Hercigonja do kraja poluvremena dao još jedan pogodak, a u drugom su sudbinu Rakova zapečatili Sudec i Hercigonja još jednim pogotkom. Vjerujem da je Romano Župetić zadovoljan nakon ove pobjede, a Mladost je sada na 11. mjestu sa 17 osvojenih bodova.

Kupa je gostovala u Bedenici i dobro se držala do samog kraja, kada je u 84. minuti obrana ipak kapitulirala i rastužila trenera Lukinića i igrače Kupe, dok je Klas gostovao u Jakovlju gdje je Dinamo pobijedio 4:1. Počasni pogodak za Mičevčane postigao je Šimić. Kupa i Klas i dalje su na 15. i 16. poziciji na tablici.

U 1. Županijskoj ligi Istok derbi kola igran je u Turopolju. U goste Turopoljcima došao je Kloštar koji je protutnjao kroz Leštant kao brzi vlak kroz nedaleku željezničku postaju Turopolje. Gosti su poveli u 3. minuti, da bi Čičak izjednačio u 5., ali gosti opet vode u 34., da bi Cavrić izjednačio u 41. minuti. U drugom dijelu gosti ponovno vode, daju još 3 gola ali više ne dozvoljavaju Turopoljcima poentiranje. Završilo je 2:5.

Meštrica je u Gornjoj Lomnici dočekala Dinamo Hidrel, koji se očito još nije “pronašao”, pa je domaćin pogocima Galovića u 35. i 44. minuti osvojio nova tri boda i ostao na dva boda prednosti pred Kloštrom.

Posavec protiv Dubrave u Dubravi i Buna protiv Lonje u Lonjici nisu uspjeli napraviti više od minimalnih poraza, sa po 0:1, nakon čega su ostali na 12. i 14. poziciji na tablici.

Tako je bilo u subotnjim utakmicama. U nedjelju još igraju Polet protiv Naftaša u JŽNL, te Vatrogasac protiv Milke Trnine u Vezišću.