in , ,

Senzacionalna pobjeda protiv Cedevite u gostima

U 3. kolu HT Premijer Lige za prvaka su se u Domu sportova sastale ekipe Cedevite Junior i Gorice, a do fantastične pobjede došla je naša ekipa. Goričani su bili otpisani prije susreta jer stigli su samo s 8 igrača, viroza je desetkovala naše redove, a bez Kalajžića, Bakovića i Sokola ostali smo samo na Dini Cincu od visokih igrača.

K tome je Gorica ušla u utakmicu s 11 promašenih trica za redom, ali je svejedno zahvaljujući velikoj borbenosti povela 14:8. Međutim, zbog 2. osobne greške parket je morao napustiti Dino Cinac i Bundović je iskoristio priliku te vezao nekoliko poena pa se na mali odmor otišlo s rezultatom 15:15.

Drugu četvrtinu Vitamini su započeli zonskom obranom što im je omogućilo odvajanje na 23:18. Miki Starčević pravovremeno je pozvao minutu odmora i nakon dvije trice Uljarevića i jedne Baturove, Bikovi su opet bili u sedlu (26:28). Na žalost, Cinac prima jedan udarac u glavu te opet ide na klupu, a Cedevita koristi priliku i radi seriju 10:2 za ukupno vodstvo 36:30. Seriju je napokon polaganjem prekinuo Majić, a poluvrijeme zatvara Radović s dva slobodna bacanja za 38:32, rezultat s kojim se otišlo na veliki odmor.

Isti igrač tricom otvara nastavak utakmice i nagovještava potpunu dominaciju Vitamina u ovom periodu. Naime, u 28. minuti poslije trice Kučića i zakucavanja Batinića domaćini odlaze na visokih +18 (65:47) i činilo se da je pobjednik odlučen. Međutim, Bikovi su najjači kad je najteže. Mašić, Cinac i Batur vežu nekoliko poena i do kraja treće dionice smanjuju na podnošljivih -11 (67:56).

U zadnjoj četvrtini potpuni preokret. Dionicu otvara Tomas tricom, Cinac se lavovski bori pod oba koša, dominira u skoku i postiže važne poene, Uljarević stavlja bitnu tricu, a poslije trice Kapuste rezultat je izjednačen (73:73) na minutu i pol do kraja. Bilo je jasno da će utakmica biti na jedan posjed, a Uljarević nakon dugo vremena vraća Goričane u vodstvo (73:75). Na drugoj strani uzvraća Kučić, a rasplet drame donosi Cinac s dva precizna slobodna bacanja 10 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu momčad Damira Mulaomerovića imala je priliku za izjednačenje ili pobjedu, ali Kučić se spetljao i napokon jedna infarkt završnica odlazi na stranu Bikova. Gorica je tako stigla do prve pobjede u Ligi za prvaka i vratilo joj se sve ono što je propustila protiv Cibone i Splita u prva dva kola.

U redovima domaćih najefikasniji je bio Rok Radovič s 21 poenom i 9 skokova, a najbolje pomagače imao je u Josipu Batiniću s 13 poena i Emiru Šabiću s 12 postignutih koševa. Filip Bundović se zaustavio na 11 koševa i 9 skokova, a Vito Kučić na 10 poena i 5 asistencija.

Goričane je predvodio Dino Cinac s double-double učinkom od 19 poena i 11 skokova. Karlo Uljarević je ugradio 16 poena, 5 asistencija, 4 skoka i 3 ukradene lopte, a Ivan Batur je postigao 11 poena i 5 skokova. Igrom je dirigirao Borna Kapusta s 11 asistencija čemu je pridodao i 9 poena.

Mladen Miki Starčević došao je druge pobjede u 2 susreta protiv Cedevite: Ja sam jako zadovoljan sa stizanjem. Iskreno rečeno, moja ekipa je igrala lošije nego što smo igrali protiv Splita. Došli smo s osam igrača, imamo dosta ozljeda i bolesti. No, obično se tim tako skupi i vratilo se nam ono što smo izgubili protiv Cibone i Splita. Nismo bili dobri. Bolje smo odigrali protiv Splita i Cibone, ali na kraju smo dobili utakmicu. Iskreno rečeno, velika zasluga ide Dini Cincu, jedinom centru. Ostala dva centra su bolesna, ali izvukli smo. Čestitke i Mulaomeroviću i Cedeviti Junior jer su igrali dobru utakmicu. Većim dijelom su vodili i ne bi bilo zasluženo i da su oni dobili. No, lopta je takva, okrenula se na našu stranu i idemo kući s dva boda.”

Karlo Uljarević odigrao je svestranu utakmicu upisavši se u sve statističke kategorije: „Teška utakmica. Malo mi, malo oni. Vodili su nas skoro 20 razlike, ali stigli smo ih i pokazali karakter. Danas smo, po meni, odigrali jako lošu utakmicu, ali smo na kraju izvukli vrhunsku pobjedu i to je to.”

Važna pobjeda za Goricu koja je i protiv Cibone i protiv Splita bila blizu uspjeha, ali nema odmora za Mikija Starčevića i njegove momke jer već kroz nekoliko dana čeka nas gostovanje kod Zaboka.