in , ,

Sudačka komisija ustvrdila da je HNK Gorica oštećena na Poljudu

Suci su imali po dva velika propusta

HNS

Sudačka komisija analizirala je utakmicu između Hajduka protiv Dinama i Gorice te se osvrnula na sporne situacije iz utakmica. Splićani su prije dva dana u zaostaloj utakmici 4. kola slavili nad Goricom (3:1), a prošlog petka remizirali s Dinamom (1:1). Oba susreta igrala su se na Poljudu, a analiza je pokazala kako je svaki sudac imao po dva velika propusta na utakmici.

Konkretno, kada je riječ o Gorici, na stranici HNS-a objavljen je izvještaj komisije te se dodaje da je bila riječ o sucu Franu Joviću. Pomoćni suci: Luka Pušić i Anto Marić. VAR sudac: Ante Čuljak.

55. minuta: Apsolutno neutemeljena u PNI i VAR protokolu, intervencija i poziv suca na OFR pregled snimke inicira dosuđivanje kaznenog udarca. KNS HNS-a kontakt između braniča Gorice i napadača Hajduka, razmatranjima PNI-e, ne smatra prekršajem, a odluku o dosuđivanju kaznenog smatra neispravnom. KNS HNS-a podsjeća VAR suce na ispravnu proceduru upotrebe VAR tehnologije, te striktnu primjenu smjernica VAR protokola tijekom OFR pregleda incidenata.

84. minuta: Sudac utakmice nije ispravno procijenio incident u kojem branič Gorice prekršajem PNI-e (kažnjiva igra rukom) zaustavlja loptu u putanji prema praznim vratima. VAR sudac slijedom “jasnog i očitog” propusta ispravne interpretacije opravdanom intervencijom poziva suca na OFR pregled incidenta. Sudac ispravno dosuđuje izravni slobodni udarac i isključuje igrača Gorice iz igre zbog “sprečavanja pogotka” prekršajem PNI-e.