in

Trećeligaši Kurilovec i Lukavec pobijedili, četvrtoligaš Gradići remizirao

Kurilovec pobijedio na Ravnicama, dok je Lukavcu pripao derbi začelja na Lukavellu

S nestrpljenjem smo očekivali ovu subotu i odigravanje 21. kola 3. HNL Središte u kojoj su i turopoljski klubovi očekivali podebljanje bodovnog salda. A to se i dogodilo.

Kurilovec je na gostovanju kod Ravnica vrlo rano poveo pogotkom Reslera i uspio održati tu minimalnu prednost do kraja susreta, iako je Selman isključen nakon sat vremena igre. Vrijedna pobjeda za podizanje samopouzdanja u mladoj ekipi Kurilovca. Kurilovec je nastupio u sljedećem sastavu:

Išek, Grdenić, Završki (C), Radoš, Šarić (od 80′ Saiti), Alili (od 88′ Bolješić), Matoš, Bakula (od 74′ Tolj), Resler (od 88′ Musa), Selman, Knežić.

Strijelac: 0:1 – Matej Resler (4).

Lukavec je na Lukavellu u derbiju začelja dočekao petrinjsku Mladost s nadom i željom pobijediti direktnog suparnika i osigurati malo kako je rekao trener Batovanja, komotniji nastavak prvenstva. No, nije počelo idealno jer su gosti poveli već u 16. minuti, ali do kraja poluvremena Karlo Althaller uspio je izjednačiti, da bi u drugo poluvremenu proradio i Luka Sedlaček i sa dva pogotka donio radost u redove Zelenih iz Lukavca. Lukavec je nastupio u sljedećem sastavu:

Luter, Marijan Grdenić, Ivezić, Radulović, Krpan (od 89′ Žitković), Marko Grdenić (C), Humeljak (od 87′ Bilić), Kahlina (od 61′ Borković), Althaller ( od 61′ Cimeša), Sedlaček, Valentinčić (od 61′ Krpečanec).

Strijelci: 0:1 – Marović (16), 1:1 – Althaller (44), 2:1 – Sedlaček (64), 3:1 – Sedlaček (79).

Rezultati 21. kola 3. HNL Središte: Ravnice – Kurilovec 0:1, Lukavec – Mladost 3:1, Zagorec – Maksimir 2:1, Bistra – Trešnjevka 3:2, Lučko – Gaj Mače 1:0, Segesta – Karlovac 0:1, HAŠK – Ponikve 0:3, Vrapče – Vrbovec 1:2.

U sljedećem kolu Kurilovec dočekuje Vrapče, dok Lukavec gostuje kod Maksimira.

U 4. NL Središte Zagreb skupina B, Gradići su nakon pobjede nad Tigrom Sv. Nedelje i napuštanja posljednje pozicije na tablici, gostovali kod Zeline, trećeplasirane ekipe u poretku, ekipe koju vodi Marko Pancirov. Susret dvojice Marka, Pancirova i Biljana završio je miroljubivo, svakome po bod. Tko je s tim bodom zadovoljniji, a tko više žali za preostala dva, ostavit ćemo trenerima da usuglase, ali činjenica je da je Zelina povela u 24. minuti, da bi u drugom dijelu Marin Sudar iskoristio kazneni udarac i poravnao rezultat koji se nije mijenjao do kraja susreta.

Gradići su igrali u sljedećoj postavi:

Beblek, Posavec D. (od 86′ Šuman), Borovac, Budimir (od 63′ Banić), Turkalj, Božić, Posavec P., Hrženjak (od 63′ Šandor), Sudar, Vojnić, Krstanović.

Strijelci: 1:0 – Simeunović (24), 1:1 – Sudar (50, KU).

Rezultati 18. kola: Zelina – Gradići 1:1, Lekenik – Sava Strmec 1:0, Rugvica Sava 1976 – Croatia 2:0, Topusko – TOP 0:3, Moslavina – Samobor 4:1, Sutla Laduč – Libertas 3:3, Stupnik – Banovac 3:1.

Mraclin svoj susret 18. kola igra u nedjelju protiv Tigra Sv. Nedelje u Rakitju, dok u 19. kolu Gradići dočekuju Libertas, a Mraclin Zelinu.