Trnje preokretom odnijelo bodove sa Udarnika

Kurilovec nije uspio iskoristiti prednost domaćeg terena

Prohladno i kišovito subotnje poslijepodne nije pogodovalo navijačima da u većem broju posjete SRC Udarnik u Kurilovcu, tako da ih se okupilo svega stotinjak. A u goste nogometašima Kurilovca došli su nogometaši iz Trnja, mlada ekipa vođena trenericom Tihanom Nemčić i njezinim pomoćnikom Danijelom Pranjićem.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga, a prvi udarac prema vratima mladog vratara gostiju Savatovića uputio je Tolj u 10. minuti, ali iz izgledne prilike na 10-ak metara od vrata nije uspio dobro pogoditi loptu i prilika je otišla u nepovrat. A kao uzvrat, gostujuća desetka, Šalić pucao je prema Išekovim vratima sa 20-ak metara, ali Išek je na mjestu. I onda u 12. minuti napad domaćih išao je lijevom stranom, lopta je došla do Reslera koji je odlično prošao dvojicu gostujućih igrača i uputio uporabljiv prizemni centaršut u kazneni prostor gostiju gdje do lopte dolazi Knežić i prekrasnim udarcem dovodi Crvene u vodstvo. Bila je to prva ozbiljnija akcija jedne ili druge ekipe. Izgledao je tada Kurilovec sasvim dobro u polju i uspješno je parirao rastrčanim gostima u bijelim dresovima.

09.04.2022., 3. HNL Središte, Kurilovec – Trnje 1:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nastavak utakmice donio je igru između kaznenih prostora obiju ekipa i činilo se da se više igralo u širinu nego prema vratima jednih ili drugih te sve do 27. minute nije bilo ozbiljnije prilike niti na jednoj strani. Tada je Resler opet dobro ušao u kazneni prostor s lijeve strane i pokušao gađati suprotni kut vratara Savatovića, ali nije bio precizan. Nakon pola sata igre, domaćin je malo pao u igri, gosti su postajali sve smjeliji i polako preuzimali igru u svoje noge, ali i dalje bez većih opasnosti za Išeka na vratima Kurilovca. A onda, pred sam kraj poluvremena jedna lopta gostiju na desnoj strani biva odbijena od domaćeg igrača i pogađa u ruku gostujućeg igrača u skoku, ali sudac ne reagira već se akcija nastavlja, dolazi do gostujućeg Šalića koji s desne strane pogađa Išekovu mrežu za izjednačenje rezultata, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Trener i igrači Kurilovca prosvjedovali su zbog ovakve odluke suca, ali osim što je dao žuti karton treneru Harambašiću, druge reakcije od strane suca nije bilo.

U drugom poluvremenu kiša je prestala, a gosti u igru ulaze odlučnije i čvršće, Kurilovec je primoran se više branite, a brzonogi Fernandes i kasnije Alghoul sve su opasniji. Prvu priliku u drugom dijelu imao je gostujući Fran Beloša Fijan u 54. minuti, ali pucao je preko gola, da bi u 63. minuti Fernandes prošao po desnoj strani napada i dao prizemnu loptu na drugu vratnicu gdje Alghoul opasno puca, ali pored vrata.

I Kurilovec dolazi pred vrata gostiju, ali najprije u 67. minuti Toljev udarac brani Savatović, da bi tri minute kasnije Savatović bio bolji i u duelu sa Selmanom. Gosti imaju više od igre, a u 84. minuti dolaze i do vodstva, pokazalo se kasnije i do pobjede. U jednom njihovom napadu s desne strane u kaznenom prostoru Kurilovca Ante Radoš je srušio Fernandesa, a sudac je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku za goste. Loptu je namjestio Alghoul i pucao u desnu stranu vratara Išeka, što je Išek pročitao i obranio, ali do odbijene lopte prvi je opet došao igrač Trnja Marko Bibić koji puca, Išek je ponovno na lopti, ali na njegovu žalost odbija se u gredu i u mrežu. Gosti vode 2:1.

Do kraja utakmice igrači Kurilovca pokušali su doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli stvoriti opasniju priliku za postizanje pogotka i utakmica je završila pobjedom Trnja.

U prosječnoj trećeligaškoj utakmici gosti iz Trnja zasluženo su došli do pobjede, iako je Kurilovec imao početno vodstvo. Sraz dviju mladih ekipa ipak je otišao na njihovu stranu jer su većim dijelom utakmice bili bolji u igri u polju, a i efikasniji od domaćina.

Ovim porazom Kurilovec je ostao na 28 osvojenih bodova i trenutno je na 13. mjestu, a sljedeće kolo, već u srijedu ide u goste ekipi HAŠK-a.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 24. kolo

NK Kurilovec – NK Trnje 1:2 (1:1)

Kurilovec, igralište NK Kurilovca na SRC Udarnik. Subota, 09.04.2022., u 16.30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme kišovito i prohladno, teren mokar, dobar za igru.

Glavni sudac: Ješić Davor (Sisak). Pomoćnici: Čutura Dragan i Horvatinović Andrej (oba iz Petrinje). Četvrti sudac: Šaško Karlo (Popovača). Delegat: Ciglenečki Mladen (Sveti Križ Začretje).

Strijelci: 1:0 – Knežić Ivan (12), 1:1 – Šalić Stjepan (44), 1:2 – Bibić Marko (84).

NK Kurilovec: Išek, Alili, Završki (C), Radoš (od 87′ Musa), Šarić, Matoš, Knežić, Bakula (od 69′ Kušec), Tolj, Selman (od 78′ Župetić), Resler (od 87′ Musulin).

Trener: Senad Harambašić

NK Trnje: Savatović, Ribić (C), Lebar, Vidović, Brkić (od 75′ Čolić), Lipovac, Mandić (od 55′ Cahani), Šalić (od 71′ Bibić), Beloša Fijan (od 55′ Štimac), Klišanin (od 55′ Alghoul), Fernandes.

Trener: Nemčić Tihana