in

Turopoljac bez većih problema pobijedio Strmec

Nogometaši Turopoljca u mirnoj utakmici pobijedili korektne goste iz Bedenice

JŽNL, 27. kolo, Turopoljac - Strmec 3:0, kapetani Lučić (Turopoljac) i Bičak (Strmec) sa glavnim sucem Radišićem

Prekrasno, sunčano nedjeljno poslijepodne u Kučama i odlično pripremljen travnjak bili su dovoljni vanjski preduvjeti za dobru utakmicu. Još se samo očekivalo i od igrača da se uklope i odigraju dobru utakmicu.

Obje ekipe bile su lišene pomoći nekolicine svojih standardnih igrača, ali taj izostanak puno su bolje osjetili igrači Strmca iz Bedenice, nego zeleni iz Kuča.

Iako su gosti imali početni udarac, vrlo brzo, već u 2. minuti domaći su im oduzeli loptu koja je došla na lijevu stranu do Dejanovića, koji ju je izvrsno ubacio na drugu stranu gdje je utrčao danas napadač, Martinić i prizemnim udarcem svladao vratara gostiju Plantića, pogodivši njegovu desnu “malu mrežicu”. Odličan početak utakmice za domaćina.

JŽNL, 27. kolo, Turopoljac – Strmec 3:0, pogodak Šandora. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Već od početka vidjelo se da će se gosti teško nositi s domaćim igračima voljnim nadigravanja, pa je tako već u 13. minuti Marijo Šandor zabio za 2:0, nakon odličnog dodavanja Preradovića.

U 19. minuti Horvat puca, ali i vratar gostiju je spreman. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko pokušaja, ali uglavnom su završavali iznad ili sa strane gola gostujućeg Plantića.

U drugi dio ušlo se na isti način, domaćin je imao premoć u posjedu lopte i udarcima, pa tako Martinić u 56. minuti, te Horvat u 58. minuti na odlično dodavanje Jakija nisu dovoljno koncentrirani da zabiju. U 65. minuti i gosti dolaze do gola Kovačića, ali Šavorić puca preko gola.

JŽNL, 27. kolo, Turopoljac – Strmec 3:0, igrač utakmice Martinić u prodoru. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U 66. minuti Martinić se probija po desnoj strani domaćeg napada i daje izvrsnu povratnu loptu na 16 m, gdje je dočekuje Horvat, puca i pogađa lijevu vratnicu vratara Plantića od koje se lopta odbija u mrežu. 3:0, utakmica je riješena.

Nakon toga domaćin nastavlja s inicijativom u polju, iako je početna postava već bila ispremiješana ulaskom igrača s klupe. Gosti su malo došli do zraka, pa u 70. minuti Šavorić dobro puca po zemlji s desne strane, ali Kovačić odlično brani nogom, a odmah u sljedećoj minuti udarac Jakija vratar gostiju brani.

JŽNL, 27. kolo, Turopoljac – Strmec 3:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Do kraja utakmice još su gosti jednom priprijetili u 80. minuti, Bobinec je već matirao i Kovačića, ali na gol crti se pojavio pouzdani stoper Iličić i izbacio loptu iz praznog gola i spriječio postizanje počasnog gola gostiju.

U fer i korektnoj utakmici u koju gosti nisu unijeli dovoljno želje i volje, domaćin je iskoristio priliku i zabio tri gola, osvojio tri boda, trener Marinić pružio je priliku mladim igračima i potpuno zasluženo bodovi ostaju u Kučama.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 27. kolo, 09.05.2021.

NK Turopoljac – NK Strmec (Bedenica) 3:0 (2:0)

KUČE, igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 09.05.2021., u 17.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano i toplo, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Radišić Božo. Pomoćnici: Horvatić Danijel, Matijašec Marko (svi Zaprešić). Delegat: Zelenika Ivan (Stupnik).

Strijelci: 1:0 – Martinić Stjepan (2), 2:0 – Marijo Šandor (13), 3:0 – Tomislav Horvat (66).

NK Turopoljac: Kovačić 7 – Perić 7 (od 57′ Šutalo 7), Paradžik (C) 7, Iličić 7,5, Begić 7 – Dejanović 7,5 (od 46′ Čaić 7), Lučić 7,5 (C) (od 57′ Halilić 7), Horvat 7,5 – Martinić 8 (od 74′ Rak -), Šandor 7,5 (od 46′ Jaki 7), Preradović 7.

Trener: Milan Marinić 7

NK Strmec: Plantić 6,5, Mrazović 6, Vuk 5, Novački 5,5, Baček 6, Kranjec 6,5, Šilinić Karlo 5 (od 46′ Bobinec 6), Bičak 6,5 (C) (od 60′ Brući 6), Šilinić Matija 5 (od 46′ Posavec 6), Šavorić 6 (od 74′ Ključar -), Trcak 5.

Trener: Miroslav Vuksanić 6

Igrač utakmice: Stjepan Martinić (NK Turopoljac)

JŽNL, 27. kolo, Turopoljac – Strmec 3:0, napad domaćih. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu