Turopoljac deklasirao oslabljeni Klas

Najveći dobitak utakmice, ali i Turopoljca je povratak Ivana Šestoka na zeleni teren

JŽNL, 30. kolo, Turopoljac - Klas 6:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Nedjeljno poslijepodne u Kučama bilo je vjetrovito, oblačno, a kada su na teren istrčale i ekipe Turopoljca i Klasa, počela je i kiša, ali teren to nije osjetio, bio je odličan za igru.

JŽNL, 30. kolo, Turopoljac – Klas 6:1, kapetani Paradžik (zeleni dres) i Bedeković te sudac Meić. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Gosti iz Mičevca, sjevernog dijela Turopolja, došli su na utakmicu prilično oslabljleni i sa samo jednim pričuvnim igračem. Od samog početka za njih to nije izgledalo dobro. A sa druge strane, u zelenom se dresu, prvi puta ovog proljeća, pojavio Ivan Šestok, “prva violina” Turopoljca, koji je zbog ozljede pauzirao još od veljače. A na vratima nije bilo Pere Kovačića, nakon 29 uzastopnih prvenstvenih utakmica, nije igrao zbog tri žuta kartona, a zamijenio ga je Dženan Bosnić, kojemu je ovo bio debitantski nastup u dresu Turopoljca.

JŽNL, 30. kolo, Turopoljac – Klas 6:1, Ivan Šestok (zeleni dres) okružen igračima Klasa. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Naravno, sve se u početku vrtjelo oko Šestoka, a kada je u 10. minuti opalio sa 18 m i pogodio mrežu, igrači su zapljeskali majstoru. No, radost domaćina odmah je utišao Luka Kopilović, gostujuća osmica koji je pogodio neobranjivo s lijeve strane kaznenog prostora u suprotne rašlje nemoćnog Bosnića.

JŽNL, 30. kolo, Turopoljac – Klas 6:1, vratar Dženan Bosnić u debitantskom nastupu. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

No, već u sljedećem napadu, opet je Šestok bio u prodoru po lijevoj strani, vratar gostiju Sivec istrčao je izvan kaznenog prostora i prekršajem zaustavio Šestoka, a sudac mu je pokazao direktni crveni karton. Tu dileme nije bilo, niti je itko od gostiju prigovorio ijednu riječ. S obzirom da na klupi s pričuvama nije bilo vratara, na gol je stao igrač Lončarić i Klas je nastavio s igračem manje u polju.

U 18. minuti je Šestok nakon dobre akcije Perića i Matasićeve lopte u dubinu, izašao sam pred vratara Lončarića i poentirao lako za novo vodstvo zelenih. I tada je krenula golijada. Na 3:1 povisio je Horvat nakon akcije Perića i Šestoka u 22. minuti, a već u 24. minuti Perić udarcem sa 25 m povisuje na 4:1. Matasić je bio strijelac petog pogotka domaćina, glavom nakon centaršuta Martinića s desne strane. To je bio i rezultat poluvremena.

JŽNL, 30. kolo, Turopoljac – Klas 6:1, Matasić (77) postiže gol glavom. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U drugom dijelu trener domaćih, Milan Marinić uveo je mlade snage, ali šesti je gol dao iskusni Martinić udarcem sa 20 m, u donji lijevi vratarev kut u 58. minuti. To je bilo sve što se tiče golova, a neizvjesnost susreta (ako je neizvjesnosti uopće i bilo), nestala ne još u prvom dijelu.

JŽNL, 30. kolo, Turopoljac – Klas 6:1, Šutalo (zeleni dres) u prodoru. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Neravnopravna igra u polju, domaćin je igrao koliko je bilo potrebno, gosti su se branili koliko su se mogli, pri tome su bili korektni, a posebno me se dojmilo njihovo bodrenje jedan drugoga i kad je rezultat već bio u velikom minusu. Sudačka trojka nije imala težak posao i obavila ga je dobro. Klasu preostaje da u sljedećem kolu protiv Rakovca, direktnog suparnika u borbi za opstanak pobijedi na svom terenu u Mičevcu i na taj način definitivno osigura nastavak natjecanja u JŽNL i u sljedećoj sezoni.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 30. kolo, 23.05.2021.

NK Turopoljac – NK Klas (Mičevec) 6:1 (5:1)

KUČE, igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 23.05.2021., u 17.30 sati, bez gledatelja. Vrijeme oblačno, vjetrovito, s povremenom kišom, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Meić Nikola. Pomoćnici: Aščić Dario, Vitez Josip (svi iz Velike Gorice). Delegat: Perjan Branko (Kraj Donji).

Strijelci: 1:0 – Ivan Šestok (10), 1:1 – Luka Kopilović (11), 2:1 – Ivan Šestok (18), 3:1 – Tomislav Horvat (22), 4:1 – Adrian Perić (24), 5:1 – Mario Matasić (34), 6:1 – Stjepan Martinić (68).

NK Turopoljac: Bosnić – Perić, Paradžik (C) (od 46′ Šutalo), Iličić, Begić – Čaić, Jandriš (od 46′ Preradović), Matasić (od 46′ Halilić), Šestok (od 46′ Anđelić) – Horvat (od 57′ Rak), Martinić

Trener: Milan Marinić

NK Klas: Sivec, Preglej, Knežević, Obad, Kopilović, Bedeković Domagoj (od 46′ Sviličić), Matić, Lončarić, Roksandić, Bedeković Filip, Topić.

Trener: Tomislav Klišenić

Igrač utakmice: Ivan Šestok (NK Turopoljac)