Turopoljac iz Kuča pobjedom ušao u novu sezonu u JŽNL

U dobroj, tečnoj i efikasnoj igri, Turopoljac je bio bolji od gostiju iz Rakovog Potoka

Nakon kišnog nedjeljnog jutra, poslijepodne je kiša prestala, čak je granulo i sunce, a u Kučama se igralo 1. kolo JŽNL. Teren je bez problema “popio” svu kišu koja je pala, trava uredno pokošena. A u goste dolazi do sada nepobjedivi Rakov Potok. Turopoljac kompletan, svi s nestrpljenjem očekuju početak.

A počelo je dobro, igrači Turopoljca više trče, kombiniraju, vidi se da su željni igre i dokazivanja. Ali, ni gosti nisu došli s “bijelom zastavom”, i oni se brane, trče i pokušavaju ugroziti gol domaćina.

Prvi svoj udarac isprobava domaći Perić, koji je danas igrao lijevog bočnog, ali udarac s nekih 25 m odlazi pored vratnice. Slično pokušava i Bašić iz gostujuće ekipe, ali učinak je isti. U 30 minuti Mlinarić ulazi sam s lijeve strane u kazneni prostor, puca s nekih 10 m, ali vratar Jaklenec odlično brani. Samo dvije minute kasnije Horvatov slobodni udarac sa 18 m odlazi preko gola. Ali, zato u 35. minuti lijeva strana domaćina odigrava odličnu akciju u kojoj sudjeluje Perić, Horvat i Šestok koji upošljava Mlinarića na lijevoj strani. Mlinarić ulazi u kazneni prostor i šalje paralelnu loptu pred gol gostiju gdje utrčava mladi Šutalo i dovodi Turopoljac u vodstvo 1:0. Odlična akcija zelenih!

1. kolo JŽNL, Turopoljac – Rakov Potok 4:1, slavlje Josipa Mlinarića nakon pogotka. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Vrlo brzo igrači Turopoljca opet prolaze lijevom stranom napada, a Perić je taj koji daje zadnji pas prema Mlinariću na 16 m. Mlinarić puca i pogađa desni donji kut nemoćnog Jakleneca.

Nisu se gosti predavali, u 40. minuti visoka lopta ubačena s kornera prelijeće Mislava Čunčića, ali i iznenađuje gostujućeg stopera Goluba i izgledna prilika gostiju odlazi u nepovrat. Do kraja poluvremena Mlinarić i Horvat izlaze sami pred vratara gostiju, ali oba puta vratar gostiju izlazi kao pobjednik tih dvoboja.

1. kolo JŽNL, Turopoljac – Rakov Potok 4:1, gužva pred golom gostiju. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U drugom dijelu domaćin i dalje ima više od igre, a u 54. minuti Mlinarić glavom postiže svoj drugi gol nakon centaršuta Horvata s desne strane, da bi u 60. minuti gostujući Bencalić pokazao svoje umijeće i nakon lopte dobivene s desne strane, izlazi sam pred Lauša i elegantno ga prebacuje za smanjenje vodstva zelenih na 3:1.

No, to nije zaustavilo igrače Turopoljca, koji već u 65. minuti postižu i četvrti gol kada je nakon kornera s lijeve strane u gužvi pred golom gostiju najprisebniji bio Martinić i poentirao za 4:1.

Nakon toga dolazi do promjena u domaćoj ekipi, ali prilike se i dalje redaju pred golom Jakleneca, a između ostalog pogođena je i greda, kada je Jaki opalio svom snagom, ali malo mu je nedostajalo da se upiše u strijelce.

1. kolo JŽNL, Turopoljac – Rakov Potok 4:1, obrana gostiju na iskušenjima. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Tek u četvrtom međusobnom susretu ova dva protivnika u JŽNL, Turopoljac je došao do prve pobjede. A ovaj put to je bilo sa stilom – u dobroj, tečnoj i efikasnoj igri do poluvremena su dva puta poentirali, a barem dvostruko više puta promašivali. U drugom dijelu nastavili su sa stvaranjem prilika od čega su još samo dvije iskoristili. Gosti su se uspjeli braniti malo više od pola sata, dok je bilo snage. Turopoljac rastrčan i efikasan, ali i gosti iz Rakovog Potoka pokazali su da znaju igrati nogomet i par puta su opasno priprijetili, a jednom i pogodili mrežu domaćina.

Utakmica je bila puna tempa, kombinatorike i dobrih akcija, prvenstveno domaćih igrača, ali u isto vrijeme bila je i fer i korektna. Domaćin potpuno zasluženo pobjeđuje solidne goste iz Rakovog Potoka.

1. kolo JŽNL, Turopoljac – Rakov Potok 4:1, pred golom gostiju. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022. – 1. kolo

Turopoljac – Rakov Potok 4:1 (2:0)

KUČE Igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 29.08.2021., u 17.30 sati. Vrijeme sunčano, teren odlično pripremljen.

Sudac: Solenički Tomica (Jastrebarsko). Pomoćnici: Batušić Ivan (Cvetković), Čefko Josip (Pisarovina). Delegat: Petrac Dario (Zagreb)

Strijelci: 1:0 – Tomislav Šutalo (35), 2:0 – Josip Mlinarić (38), 3:0 – Josip Mlinarić (54), 3:1 – Miljenko Bencalić (60), 4:1 – Stjepan Martinić (65).

NK Turopoljac: Lauš 7 (od 84′ Zagorac -), Martinić 7,5 (od 84′ Markulin -), Čunčić 7,5, Lučić (C) 7,5, Perić 7,5 (od 84′ Klenović), Dejanović 7, Šestok 8, Čaić 7 (od 76′ Kovačić -), Šutalo 7 (od 46′ Iličić 7), Mlinarić 8,5 (od 68′ Jaki 7), Horvat 7,5.

Trener: Marko Pancirov

NK Rakov Potok: Jaklenec Nikola 7, Španić 6,5, Fabek 6,5 (od 64′ Grgurić 6), Golub 7, Vonić 6 (od 46′ Lončarić 6), Balen 6,5, Makarun 6,5 (od 55′ Golojuh 6), Bencalić 7, Lusbo 6,5, Perić 6 (od 46′ Jaklenec Ivan 6), Bašić 6.

Trener: Krešimir Mavračić

Igrač utakmice: Josip Mlinarić (Turopoljac)