Turopoljac iznenađujuće izgubio na Knejama od Sloge iz Križa

Humanitarna akcija skupljanja sredstava za Nou Kokanovića provedena uspješno

Kneje su danas bile spremne za dvije pobjede, jednu na zelenom travnjaku igrališta u Knejama protiv Sloge, a drugu u humanitarnoj akciji skupljanja priloga za malog Nou Kokanovića i njegovo liječenje u inozemstvu. Pokazalo se kasnije da je humanitarni dio odrađen vrhunski, zahvaljujući igračima juniora i seniora, upravi i navijačima, dok je utakmica ovaj puta otišla na stranu gostiju. U humanitarnoj akciji prikupljeno je 8.760,00 kn koje će biti uplaćene na donacijski račun malog Noe Kokanovića, a na igralištu su se pojavili i roditelji malog Noe, Marija i Stjepan, koji su stigli na povratku iz Gundinaca, gdje je također provedena humanitarna akcija.

27.03.2022. Kuče, JŽNL, Turopoljac – Sloga 2:3. Roditelji Noe Kokanovića u klubu tijekom utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A što se tiče igre, igrači iz Križa od početka su bolje i ozbiljnije ušli u igru, nisu se dali nadigrati domaćim igračima. A da misle ozbiljno, pokazao je Viktor Špišić već u 10. minuti kada je dobro opalio sa 20-ak metara, ali pored desne vratnice vratara Zagorca. I domaći su pokušali preko Lučića u 12. minuti, ali udarac je otišao visoko preko vrata.

No, u 15. minuti domaći dolaze u vodstvo. Jedna duga lopta Horvata preskočila je stopera gostiju, a vratar Tičak malo je oklijevao tako da je iskusni Šestok stigao do lopte prije njega i poslao je u praznu mrežu. Taj pogodak kao da je malo poremetio dotadašnju igru gostiju, a samo pet minuta kasnije Turopoljac je poveo i 2.0, kada je Mlinarić dobio loptu na lijevoj strani napada Zelenih, ušao u kazneni prostor gostiju s lijeve strane i pucao prema vratima, a lopta je kroz noge vratara Tička odsjela u mreži. Relativno lagano vodstvo domaćina, izgledalo je da je utakmica riješena. Do kraja prvog dijela nije bilo većih opasnosti ni pred jednim vratima.

27.03.2022. Kuče, JŽNL, Turopoljac – Sloga 2:3, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A u drugom dijelu kod domaćih izašao je Gogić, a ušao Čaić, Lučić je vraćen u obranu i vezni red domaćih je nestao s terena. Gostima je trebalo 15 minuta da tu neorganiziranost domaćih iskoriste i smanje njihovo vodstvo. Nakon duela u kaznenom prostoru Turopoljca, gosti su tražili kazneni udarac, ali sudac nije bio tog mišljenja, a lopta je izbačena izvan igre, u aut na desnoj strani napada gostiju. Nakon izvedenog auta, gosti su “prebrojili” domaće obrambene igrače s lijeva na desno i lopta je došla do Viktora Špišića koji odlično puca po zemlji, u donji lijevi kut vratara Zagorca za smanjenje vodstva domaćih.

Da je u redovima domaćih vladala neorganiziranost, govori drugi primljeni pogodak, kada je vratar Zagorac kombinirao s kapetanom Lučićem pred svojim vratima, situaciju je pomno pratio Lovro Krivec i u duelu s kapetanom Turopoljca Lučićem, došao do lopte i pospremio je u mrežu. Zasluženo izjednačenje gostiju.

Domaći su napravili još dvije izmjene do kraja utakmice, ali bez vidljivih rezultata. Jednu priliku imao je Šutalo, ali je njegov udarac Tičak dobro obranio. A o igri Zelenih u drugom dijelu najbolje govori prekršaj koji je doveo do kaznenog udarca u 80. minuti, kada je u skoku na jednu visoku loptu Dejanović nadskočio na napadača gostiju, a sudac je bez zadrške pokazao na bijelu točku za goste. Neumoljiv je bio Lovro Krivec, koji je tako postao najveći “krivec” za poraz favoriziranog Turopoljca, ali i za pobjedu igrača Sloge.

Potpuno zaslužena pobjeda igrača iz Križa, koji su od početka znali što hoće i koji su se i nakon minusa od dva pogotka vratili u igru i pobijedili neuvjerljive igrače Turopoljca. Za utrku sa Naftašem potrebno je pokazati puno više nego što su igrači Turopoljca pokazali danas. Utakmica je bila fer i korektna, bez kartona.

27.03.2022. Kuče, JŽNL, Turopoljac – Sloga 2:3, radost gostujućih igrača nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. – 19. kolo, 27.03.2022.

Turopoljac – Sloga (Križ) 2:3 (2:0)

Kuče, igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 27.03.2022. u 16:30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano i toplo, teren dobar za igru.

Sudac: Stojanović Jure (Obrež Zelinski). Pomoćnici: Kamenarić Nikola, Geller Bruno (oba iz Sv. Ivana Zeline). Delegat: Kalinski Branko (Gradec).

Strijelci: 1:0 – Ivan Šestok (15), 2:0 – Josip Mlinarić (20), 2:1 – Viktor Špišić (59), 2:2 – Lovro Krivec (65), 2:3 – Lovro Krivec (74 – KU).

NK Turopoljac: Zagorac, Martinić, Čunčić, Gogić (od 46′ Čaić), Dejanović, Lučić (C), Šestok, Šutalo, Mlinarić (od 80′ Đuračić), Horvat, Perić (od 68′ Markulin).

Trener: Goran Jelavić

NK Sloga: Tičak Dario, Majer, Podgorski, Sertić, Špišić, Dumbović, Čičević, Poje (od 90′ Sokolić), Pupić Jovanović, Krivec, Tičak Domagoj.

Trener: Dario Kovačević

Igrač utakmice: Lovro Krivec (Sloga)

27.03.2022. Kuče, JŽNL, Turopoljac – Sloga 2:3, vjerne navijačice “The Susede” na položaju. Foto: Z. Sever/V’Gradu