Turopoljac odigrao tek neriješeno protiv Jaske Vinogradara

Gosti su se postavili čvršće i odlučnije, a neriješeno je i najpravedniji rezultat utakmice

Za završetak nogometne sezone u Kučama, u goste Turopoljcu došla je ekipa iz Jastrebarskog, NK Jaska Vinogradar, ekipa iz donjeg dijela tablice, koji su u prošlom kolu pobijedili su Breganu, ekipu iz samog vrha tablice.

13.11.2021., 14. kolo JŽNL, Turopoljac – Jaska Vinogradar 2.2, pozdrav kapetana prije utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Već na početku bilo je vidljivo da su gosti došli “otvorenog garda”, spremni na nadigravanje, bez ikakvog posebnog respekta prema ekipi koja je druga na tablici i koja pobjedom može zasjesti na vrh (makar samo preko noći). I vrlo brzo, već u 8. minuti susreta došli su u priliku ugroziti vratara domaćih Zagorca, koji je udarac Kopića uspješno skrenuo u korner.

Osim te prilike, igralo se uglavnom na sredini terena, sve do 15. minute kada je branič gostiju igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudac je pokazao na bijelu točku, s koje Tomislav Horvat dovodi Zelene u vodstvo. Iako je vratar Braje “pročitao” Horvata, udarac je bio precizan i jak tako da nije uspio zaustaviti loptu. Vodstvo domaćina 1:0, izgledalo je da stvari polako sjedaju na svoje mjesto.

No, vrlo brzo, već u 26. minuti, gosti izjednačuju. Nepotrebno izgubljena lopta na desnoj strani domaćeg napada, dovodi do brze kontre gostiju, loptu dobiva Kopić, puca sa 16 m u bliži, vratarev kut i uz pomoć vratnice odlazi u mrežu. Izjednačenje.

Ovaj rezultat ostaje do kraja poluvremena, a dojam je da su gosti bili bolji, imali više od igre, svaka lopta se odbijala k njima i bili su opasniji u napadu.

13.11.2021., 14. kolo JŽNL, Turopoljac – Jaska Vinogradar 2.2, radost igrača Turopoljca nakon postignutog pogotka. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugi dio, kod Zelenih umjesto Šutala ulazi Mlinarić, koji je pauzirao zbog ozljede, no na njegovu žalost, ali i žalost suigrača i navijača Turopoljca, već nakon 20-ak minuta morao je napustiti igru jer je opet osjetio zatezanje zadnje lože, a zamijenio ga je Gogić.

Gosti i dalje igraju s više volje i žara, u njihovoj obrani kapetan Ivan Borković i Ćejvanović ne dozvoljavaju napadačima Turopoljca napraviti nikakvu priliku, dok istovremeno u sredini terena loptu više drže u nogama vezni igrači gostiju. Igrači Turopoljca teško dolaze do protivničkog kaznenog prostora. A kad su napokon uspjeli doći do kaznenog prostora, lopta je došla do Jandriša, koji se odlučuje za udarac s lijeve strane i pogađa skoro na isti način kao i napadač gostiju Kopić – u bližu, desnu vratnicu vratara gostiju Braje i od vratnice u mrežu. Vodstvo Zelenih 2:1, dvadeset minuta do kraja, činilo se da bi Turopoljac ipak mogao do sva tri boda.

13.11.2021., 14. kolo JŽNL, Turopoljac – Jaska Vinogradar 2.2, sudac u raspravi s gostima. Foto: Z. Sever/V’Gradu

No, ta nada se nije ostvarila, jer su gosti ubacili u brzinu više i puno više napadali prema vratima Zagorca, iako je najbolju priliku imao Šestok, kada mu je Gogić dao loptu između obrambenih igrača gostiju, ali na žalost, u odlučujućem trenutku lopta je krivo odskočila i završila preko vrata gostiju. Šteta.

Kako je utakmica išla kraju, gosti su sve opasniji, pa dolaze u priliku kada je obrana Turopoljca ispala iz igre, ali je Zagorec na vrijeme istrčao i uspio izbiti loptu. A u jednoj gužvi u kaznenom prostoru domaćih, Vračević puca sa nekih 12 m od vrata Zagorca, ali na sreću domaćih, pored lijevog gornjeg kuta.

I pred sam kraj, kad su gledatelji već sucu sugerirali da odsvira kraj, Ivan Borković, neprelazni stoper gostiju, došao je pred kazneni prostor Turopoljca i ispucana lopta dolazi do njega, on se okreće i u padu pogađa gornji desni kut vratara Zagorca, za izjednačenje. Može se reći, zasluženo.

Utakmica je od samog početka bila dosta nervozna, čemu je dijelom kumovao i sudac utakmice, ali unatoč tome mali broj gledatelja mogao je vidjeti jedan kazneni udarac, tri lijepa pogotka i još poneku priliku. Gosti su, poglavito kapetan Borković, vrlo često diskutirali sa sucem i radili konstantni pritisak na njega, a tome se kasnije priklonila i publika.

13.11.2021., 14. kolo JŽNL, Turopoljac – Jaska Vinogradar 2.2, pozdrav nakon završetka utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Gosti su bili puno zadovoljniji na kraju utakmice, dok je Turopoljac propustio još jednu “set-loptu” i nakon Lomnice kod kuće i Vatrogasca u gostima, odigrao neriješeno treću utakmicu za redom. K tome je i Mlinarić obnovio ozljedu zadnje lože, pa će skori zimski odmor vjerojatno dobro doći za konsolidiranje redova, iako u klubu ističu da nisu nezadovoljni ni dosadašnjim rezultatima. A ni miris roštilja koji se širio igralištem, nije pomogao domaćinu da pobijedi dobrog gosta iz Jaske.

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. – 14. kolo

NK Turopoljac – NK Jaska Vinogradar 2:2 (1:1)

Kuče, igralište Turopoljca u Knejama. Subota, 13.11.2021., u 14.00 sati. Gledatelja 60. Vrijeme sunčano, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Kašnar Karlo (Sv. Ivan Zelina). Pomoćnici: Crnčić Jerko (Vrbovec), Kamenarić Nikola (Sv. Ivan Zelina). Delegat: Malkoč Ivica (Velika Gorica).

Strijelci: 1:0 – Tomislav Horvat (15 – KU), 1:1 – Tomi Kopić (26), 2:1 – Mijo Jandriš (70), 2:2 – Ivan Borković (89).

NK Turopoljac: Zagorac, Martinić, Čunčić, Iličić, Perić, Dejanović, Šutalo (od 46′ Mlinarić, od 70′ Gogić), Lučić (C), Horvat, Šestok, Jandriš.

Trener: Marko Pancirov

NK Jaska Vinogradar: Braje (C), Novosel, Borković Ivan (C), Ćejvanović, Borković Martin, Borovec, Mravunac Luka (od 45′ Kordić, od 80′ Všečetka), Nađ, Kopić (od 85′ Beklan), Vračević, Mravunac Matija.

Trener: Sanjin Lucijanić

Igrač utakmice: Ivan Borković (NK Jaska Vinogradar)