Turopoljac pobijedio Vatrogasca i stigao do treće pobjede u nizu

U dobroj i zanimljivoj utakmici zeleni iz Kuča pobijedili Vatrogasca uz tri pogotka Šandora i jednim Horvata

23. kolo JŽNL, Turopoljac - Vatrogasac 4:1, zadnji dogovor zelenih prije utakmice

Kiša koja je padala u nedjelju prije podne u Kučama, kao da je malo prestala pa i skroz stala do početka utakmice tako da je vrhunski uređen teren još više došao do izražaja. A i zeleni su svojim pristupom doprinijeli ukupnom dojmu ove utakmice.

23. kolo JŽNL, Turopoljac – Vatrogasac 4:1, kapetani ekipa i glavni sudac prije početka susreta

Igrači Turopoljca ušli su dobro u susret, a već u ranoj fazi utakmice, u 15. minuti, napadač zelenih Perić presjekao je jednu paralelnu loptu gostujuće obrane i dodao je Horvatu koji puca s oko 20 m, malo s lijeve strane i neobranjivo pogađa mrežu gostujućeg vratara Galića. I tada su krenule šanse, a s vremena na vrijeme i poneki gol.

23. kolo jŽNL Turopoljac – Vatrogasac 4:1, udarac Horvata prema golu gostiju

Tako je u 20. minuti Kumić odlično pucao sa 18 m, gađao vratarev desni kut, ali bio je malo neprecizan i pogodio vratnicu. Desetak minuta kasnije u istom je napadu najprije Horvat pogodio vratnicu, pa se lopta odbila do kapetana ekipe Turopoljca, Paradžika, koji je pogodio prečku da bi lopta došla do Jandriša koji puca iz prve, ali preko gola.

Samo par minuta kasnije, u 31. minuti Martinić je prošao desnom stranom, centrirao na prvu vratnicu gdje se našao Šandor i iz drugog pokušaja pogodio mrežu. Vodstvo zelenih 2:0.

23. kolo JŽNL, TUropoljac – Vatrogasac 4:1, Šandor i Horvat u napadu

Gosti ne izgledaju dobro, napadi im se razbijaju već 30-ak m od gola domaćih, koji nastavljaju svoje napade prema Galiću. U 37. minuti Horvat u izglednoj situaciji dobiva loptu na lijevoj strani i sa oko 16 m puca, ali nedovoljno dobro, tako da vratar lako brani njegov udarac. Slična situacija bila je i u 40. minuti, ali opet Horvatov udarac brani Galić.

U drugom poluvremenu napadi Turopoljca postali su još češći, ali i žešći. U 47. minuti Perić na centaršut Begića puca nedovoljno dobro, tako da vratar Galić krajnjim naporom ipak brani njegov udarac.

U 50. minuti Šandor s lijeve strane prolazi i centrira Horvatu koji puca na prvoj vratnici, ali promašuje gol. I onda, u 55. minuti Šandor postiže svoj drugi gol nakon lijepe akcije napada domaćih. Šandor je primio loptu u središnjem krugu, dodao je lijevo Horvatu koji stiže loptu prije gostujućih igrača i daje povratnu loptu na 16 m Šandoru koji je pratio akciju i elegantno trese mrežu. Utakmica je bila riješena, bilo je samo otvoreno pitanje krajnjeg rezultata.

23. kolo JŽNL, Turopoljac – Vatrogasac 4:1, detalj s utakmice

U 60. minuti stoper gostiju igrao je rukom u svom kaznenom prostoru i sudac je pokazao na bijelu točku. Loptu uzima Horvat i puca jako, ali neprecizno, promašuje gol Galića.

No, to nije zaustavilo napade domaćih pa tako u 62. minuti Martinić dobro puca s desne strane, ali pogađa nekoga u bloku gostiju. U 64. minuti Horvat pogađa vratnicu sa 14 m, dobrim udarcem.

Preradović se nakon prodora Šandora s lijeve strane, našao u prilici, ali je pucao preko gola s nekih 5 m udaljenosti, a već u sljedećoj minuti i Šandor puca preko gola s nekih 12 m udaljenosti od gola.

I onda, kako to već biva, gosti u jednom od svojih rijetkih prelazaka na polovicu Turopoljca, izigravaju obranu domaćih i smanjuju vodstvo domaćih na 3:1. Gol je dao Ladan, nakon ubacivanja iz drugog plana iza leđa obrane zelenih.

Napravili su gosti još jednu pomutnju u kaznenom prostoru domaćina, ali nisu poentirali, ali je zato u 88. minuti točku na i stavio Šandor svojim trećim pogotkom kada je stigao do jedne ubačene lopte u dubinu gostujućeg terena prije vratara Galića koji je, usput budi rečeno, nepotrebno istrčao nekih 25 m od svog gola. Šandor je varkom izbacio vratara iz igre i smireno poslao loptu u praznu mrežu s nekih 25 m udaljenosti. Time je postavio konačni rezultat ove zanimljive i gledljive utakmice u kojoj je Turopoljac bio puno jači od korektnih gostiju i mogao je dati još nekoliko golova.

23. kolo JŽNL, Turopoljac – Vatrogasac 4:1, Šandor (s loptom) i Horvat (u zelenim dresovima)

Ovom pobjedom Turopoljac je ušao u niz od tri pobjede i sad može rasterećeno ići u Kerestinec, kod drugoplasiranog TOP-a, kojemu je upravo Turopoljac nanio prvi poraz prošle jeseni u Kučama, 4:1. A simpatičnim gostima iz Zdenaca Brdovečkih preostaje nastavak borbe za ostanak u ligi.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 23. kolo, 18.04.2021.

NK Turopoljac – NK Vatrogasac (Zdenci) 4:1 (2:0)

KUČE, igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 18.04.2021., u 16.30 sati, bez gledatelja. Vrijeme oblačno, povremeno s kišom, teren odličan za igru.

Sudac: Jakopic Ivica. Pomoćnici: Vuković Marko i Geller Bruno (svi iz Zeline). Delegat: Grdenić Mario (Križ)

Strijelci: 1:0 – Horvat (15), 2:0 – Šandor (31), 3:0 – Šandor (57), 3:1 – Ladan (77), 4:1 – Šandor (89).

NK Turopoljac: Kovačić 7, Martinić 7 (od 69′ Halilić 7), Paradžik (C) 7, Iličić 7, Begić 7,5, Matasić 7,5, Kumić 7,5, Jandriš 7,5, Horvat 7,5 (od 69′ Anđelić 7), Perić 7 (od 60′ Preradović 7), Šandor 8,5.

Trener: Milan Marinić 7

NK Vatrogasac: Galić 5,5, Balagović 6 (od 67′ Bubalo 5,5), Tursan 5 (od 46′ Kulaš 5,5), Tolić 6, Pažin (C) 6,5, Ljubek 6, Dorinko 5,5 (od 70′ Štih 5), Đeno 6, Rašić 5,5, Barišić 5,5, Ladan 6.

Trener: Čorak Ante 6

Igrač utakmice: Marijo Šandor (NK Turopoljac)