Turopoljac pobjedonosno kroz Kerestinec

Zeleni iz Kuča pobijedili drugoplasirani TOP u gostima i nanijeli im prvi poraz na njihovom terenu

NK Turopoljac Kuče

Igrači Turopoljca gostovali su u sklopu 24. kola JŽNL u Kerestincu, kod TOP-a, trenutno drugoplasirane ekipe. Na utakmicu su otputovali oslabljeni, jer su Šestok i Lučić ozlijeđeni, a Kumić i Preradović su pod suspenzijom zbog kartona, ali to nije smetalo da donesu tri boda sa terena gdje još nitko u ovom prvenstvu nije pobijedio.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga u kojoj su se zeleni iz Kuča dobro nosili s domaćinom, a prvu su priliku propustili u 22. minuti kada je mladi Jandriš promašio gol udarcem s nekih 15 m, da bi domaći uzvratili vrlo brzo, već u 24. minuti, ali i Jukić promašuje gol.

U 30.minuti u šansi se našao Šandor, ali nije najbolje reagirao kad je već prešao i vratara, nije uspio poentirati. Ne ostaju domaći dužni, pa Jerković u 40. minuti puca u dobrog vratara Kovačića. Zadnju šansu u prvom dijelu imao je igrač zelenih, Perić, kada je nakon solo prodora pucao oštro, ali preko gola.

24. kolo JŽNL, TOP – Turopoljac 1:2, Marijo Šandor, strijelac prvog gola. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Drugi su dio igrači Turopoljca otvorili odlično i već u 48. minuti Šandor vara njihovog obrambenog igrača i pored istrčalog vratara plasira loptu u gol za vodstvo 1:0.

Nije vodstvo dugo trajalo, jer već u 56. minuti domaći Škarica izjednačuje iz kaznenog udarca. Kovačić nije uspio obraniti.

Nakon toga obje su ekipe imale svojih šansi, ali jedini koji je poentirao bio je kapetan gostiju, Marko Paradžik koji na petercu posprema jednu loptu iza vratara u 75. minuti.

24. kolo JŽNL, TP – Turopoljac 1:2, Marko Paradžik, strijelac jednog pogotka. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Do kraja susreta bila je još po jedna prilika za svaku ekipu, ali do promjene rezultata nije došlo i slavlje Kučana moglo je početi.

Bila je ovo četvrta pobjeda u nizu, niz kakav još Turopoljac ove sezone nije imao. No, nema vremena za preveliko slavlje, jer već u sljedećem kolu u Kuče dolaze susjedi iz Buševca, uvijek neugodni Polet.

Trener Turopoljca, Milan Marinić, vrlo je kratko komentirao pobjedu i rekao da je zajedništvo bilo taj detalj koji želi naglasiti u ovoj pobjedi.

A mi napominjemo da je Turopoljac i u jesenskom dijelu bio prva ekipa koja je pobijedila TOP-a, bilo je 4:1 na terenu u Kučama.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 24. kolo

NK TOP – NK Turopoljac 1:2 (0:0)

Kerestinec, igralište Dinama. Nedjelja, 25.04.2021., u 17.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Iličić Zlatko. Pomoćnici: Pranjić Dario, Šarić Jurica (svi Dugo Selo). Delegat: Matoc Tomislav (Zaprešić).

Strijelci: 0:1 – Šandor (49), 1:1 – Škarica (56 – KU), 1:2 – Paradžik (75).

NK TOP: Maglica, Krnjus, Žuti (od 46′ Dizdarević), Trupec, Jerković (od 54′ Peršin), Holetić, Škarica (C), Delač, Rupčić, Maravić (od 46′ Mlinarić), Jukić.

Trener: Hrvoje Komar

NK Turopoljac: Kovačić, Martinić, Paradžik (C), Iličić, Begić, Jandriš (od 86′ Čaić), Matasić (od 82′ Anđelić), Dejanović (od 60′ Šutalo), Horvat, Perić (od 69′ Jaki), Šandor.

Trener: Milan Marinić