Turopoljac poražen na otvorenju proljetne sezone u Kučama

Vinogradar iznenadio i odnio sva tri boda iz Kuča

Na otvorenju prvenstvene sezone u Kučama, domaći zeleni dočekali su NK Vinogradar iz Mladine. Vrijeme je bilo sunčano, s laganim sjevernim povjetarcem, a teren je bio odlično pripremljen, dobar za igru.

Čim je sutkinja Jelena Kumer označila početak utakmice, domaći su krenuli prema golu gostiju i prvi priprijetili iz slobodnog udarca, ali bez ozbiljnije opasnosti za golmana gostiju. Gosti su se odlučili za čvrstu obranu i kasnije brzu tranziciju prema golu domaćina, što je rezultiralo jednim protunapadom gdje je brza lopta iz obrane prebačena na lijevu stranu gostujućeg napada, zatim prebačena na desnu stranu gdje se nakon 50-ak metara sprinta našao igrač gostiju, Marinić i ušao u kazneni prostor s desne strane i svladao nemoćnog Kovačića. Vodstvo gostiju 1:0. Nevjerica na licima domaćina, ali zeleni se nisu predali, već su krenuli dalje napadati prema golu gostiju.

U 22. minuti i domaćini su ozbiljnije priprijetili, ali Šandor nije dobro pogodio loptu na 16 m, tako da je golman lako obranio. Pucali su još i Horvat i Šandor i kapetan domaćih Lučić glavom, ali niti jedan udarac nije bio ozbiljnija prijetnja golmanu gostiju Braji.

U drugi dio Turopoljac je ušao odlučnije, s klupe su ušli Perić i Preradović i počela je igra na jedan gol, gol gostiju. Najprije je Dejanović isprobao udarac, lopta je fijuknula pored gola u 48. minuti. Nakon duplog pasa Perića i Horvata, udarac potonjeg, ali lopta je otišla preko gola. Najbliži pogotku igrači Turopoljca bili su u 57. minuti kada je Šandor iz okreta, s oko 7 metara pogodio stativu.

Zeleni su pokušavali izjednačiti, tako da je i Matasić iz zadnje linije prebačen u napad, ali bez konačnog rezultata. Gosti su u drugom dijelu rijetko prelazili na polovicu domaćina, a u jednoj kontri udarac Veselića mogao je dodatno razveseliti goste, ali je na sve sreću zelenih, pogodio Begića, u 70. minuti.

U 75. minuti, nakon slobodnog udarca s desne strane, s nekih 20 metara, Horvat je odlično prebacio živi zid gostiju, a onda se odnekud na gol crti stvorio stoper gostiju Ćejvanović i izbio loptu u korner. Nakon kornera u šansi se našao kapetan domaćih Lučić, ali nije dobro pucao.

Domaćin je i dalje napadao svim snagama, pa su tako gosti još jednom izveli kontru iz koje je Vađina pucao pored gola, na sreću domaćih.

Do kraja utakmice, domaćin je konstanto napadao prema golu gostiju, ali kako je vrijeme odmicalo, tako se primjećivala sve veća nervoza i pad koncentracije domaćih igrača. Unatoč prikazanom htijenju i zalaganju, domaći se nisu uspjeli vratiti u igru, a gosti su znalački čuvali rezultat i izbacivali loptu i izvan igrališta, ako je bilo potrebno.

Igra je bila živa, na momente i borbena, a zbog oštrih startova, ali i prigovora, podijeljeno je 5 žutih kartona, dva domaćinu i tri gostima.

Sve u svemu, solidna predstava u Kučama u kojoj su gosti odnijeli sva tri boda znalački se braneći nakon postignutog gola. Domaćinu je očito nedostajalo malo sreće i smirenosti u odlučujućim trenucima.

Trener Vinogradara, Sanjin Lucijanić rekao je da je da je na kraju pobijedio sretniji i spretniji u kojoj su gosti odigrali borbeno i čvrsto, dok je domaćin imao konstantan pritisak ali bez koncentracije u završnici.

Trener Turopoljca, Milan Marinić rekao je da je nogomet takva igra gdje nije dovoljno igrati na jedan gol, nego taj gol treba i postići. Drago mu je da se ekipa nakon primljenog gola nije “raspala”, nego je nastavila igrati i pokušala postići pogodak, ali danas nije bilo sreće. Protivniku je čestitao na čvrstoj i borbenoj utakmici i na pobjedi.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 19. kolo

NK Turopoljac – NK Vinogradar 0:1 (0:1)

Kuče, igralište Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 21.03.2021., u 15.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, vjetrovito, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Jelena Kumer (Breganica). Pomoćnici: Štančak Tomislav, Trstenjak Albert (oba iz Samobora). Delegat: Kalinski Branko (Gradec).

Strijelac: 0:1 – Josip Marinić (14)

NK Turopoljac: Petar Kovačić 6, Stjepan Martinić 6,5, Mario Matasić 7, Dario Iličić 6,5, Robert Begić 6,5, Filip Dejanović 6,5, Tomislav Šutalo 6 (od 46. Adrian Perić 6,5), Vjekoslav Lučić (C) 6,5, Tomislav Horvat 6,5, Leon Jaki 6 (od 46. Marko Preradović 6), Marijo Šandor 6,5.

Trener: Milan Marinić 6

NK Vinogradar: Josip Braje (C) 7, Josip Marinić 7,5, Kenan Ćejvanović 7,5 (od 81. Dorian Belan -), Igor Mačešić 7, Mihael Stepinac 7, Marko Vulje 7 (od 46. Roberto Kladušan 7), Bruno Vađina 7, Toni Kurečki 7, Boris Veselić 7 (od 79. Tin Mesić -), Martin Borković 7, Luka Rupčić 7 (od 90. Marko Pleskina -).

Trener: Sanjin Lucijanić 7

Igrač utakmice: Josip Marinić (NK Vinogradar)