Turopoljac stigao do prve proljetne pobjede protiv Naftaša

Turopoljac je u dobroj i zanimljivoj utakmici uspio pobijediti Naftaša golovima Perića i Šandora

21. kolo JŽNL, Turopoljac - Naftaš 2:0, gužva pred golom Naftaša

Uskrsni je ponedjeljak napokon donio osmijeh na lica igrača i navijača zelenih iz Kuča, jer Turopoljac je upisao tek prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva.

Po malo vjetrovitom, ali sunčanom vremenu i na odlično pripremljenom terenu, Turopoljac je dočekao sportske prijatelje i rivale iz Ivanića, ekipu Naftaša s kojima se već nekoliko godina natječe u istim rangovima natjecanja.

Ekipa Turopoljca bila je kompletna, kako je rekao trener Marinić, napokon. A gosti su bili oslabljeni neigranjem ozlijeđenog Klatečkog.

21. kolo JŽNL, Turopoljac – Naftaš 2:0, pozdrav trenera Turopoljca Marinića (desno) i Naftaša Škrleca

Uvod u utakmicu pripao je gostima i vrlo brzo su se našli u prilici za postizanje pogotka, kada je u 10. minuti na centaršut s desne strane gostujućeg napada, Miličević pogodio prečku domaćeg gola, a u nastavku akcije danas pouzdani vratar domaćih Kovačić brani udarac gostujućeg napadača Vidovića.

Već u 14. minuti gosti prijete s lijeve strane, ali se Kovačić nije dao iznenaditi, izbija loptu u korner. U 20. minuti mladi napadač gostiju Starčić, koji je kolo prije dao 5 golova ekipi Strmca, ušao je u kazneni prostor Turopoljca s lijeve strane, pucao, ali nije pogodio okvir gola.

21. kolo JŽNL, Turopoljac – Naftaš 2:0, obrana domaćih u akciji

A onda u 23. minuti, Horvat s lijeve strane napada šalje loptu prema gostujućem kaznenom prostoru, stoper gostiju nije stigao presjeći loptu i Perić je u punom trku prihvaća i izbija sam pred vratara gostiju Vrbanića. Vrbanić nije imao nikakve šanse, domaćin vodi 1:0, iz prvog ozbiljnijeg napada.

21. kolo JŽNL, Turopoljac – Naftaš 2:0, Adrian Perić, napadač domaćih u prodoru

Domaći su se tada malo “digli u igri” i mirnije odigravali lopte u sredini terena, ali opet su u šansu prvi došli gosti kada je u 33. minuti Miličević s desne strane pucao pored gola, da bi u sljedećoj minuti domaći Martinić imao priliku pucati s desne strane, ali u tom udarcu nije bilo snage, tako da je golman bez problema zaustavio loptu. Do kraja poluvremena još se u prilici našao domaći Perić nakon prodora Horvata, ali udarac iz trka završio je u mreži pokraj gola.

U drugi dio zeleni su ušli sa Jandrišem umjesto Čaića, što se pokazalo kao dobra izmjena, vidjet će se kasnije.

Prvu priliku u drugom dijelu imalo je Vjekoslav Lučić, kapetan domaćina, koji je izbio sam pred golmana Vrbanića, ali ga je loptom pogodio u nogu i prilika je propala.

U 59. minuti gostujući je Tadić iz drugog plana došao sam pred golmana domaćih, ali je Kovačić bio spreman na njegov udarac i obranio izglednu priliku.

21. kolo JŽNL, Turopoljac – Naftaš 2:0, gužva pred golom domaćih

Igrač gostiju Čuni nakon duplog pasa sa suigračem, dolazi sam pred golmana Kovačića, ali u presudnom trenutku puca preko gola. Nakon toga gosti kao da malo padaju u igri, pokušavaju na silu postići izjednačujući pogodak, što opet daje priliku domaćinu za opasnije napade prema golu gostiju. Tako u 72. minuti odbijenu loptu nakon kornera domaćih, Kumić puca preko gola, a u 75. Horvat ulazi s desne strane i puca opet preko gola. A najbolju priliku imao je Šandor u 76. minuti kada je pucao u prazan gol, ali je lopta nezgodno odskočila baš u trenutku upućivanja udarca i otišla je preko gola.

A onda u 79. minuti odigrana je najbolja akcija na utakmici kada je Jandriš na vrhu vlastitog kaznenog prostora varkom iz igre izbacio dvojicu gostujućih igrača, dobrim pasom pronašao Martinića koji je krenuo prema golu gostiju i centrirao prema Šandoru koji je utrčavao prema jedanaestercu. Loptu koju je Martinić uputio prema Šandoru, vratar gostiju Vrbanić nije dobro procijenio i lopta je došla do Šandora kojemu nije bilo teško poentirati za 2:0. Prvijenac Šandora u zelenom dresu Turopoljca za veselje i radost domaćih igrača.

21. kolo JŽNL, Turopoljac – Naftaš 2:0, napadač Turopoljca Šandor i vratar Naftaša Vrbanić te sudac Stanić

Do kraja su gosti još jednom bili u prilici kada je Miličević bio sam pred golom na pet metara, ali je njegov udarac u 85. minuti vratar domaćih Kovačić još jednom izvrsno obranio.

U pravoj prvenstvenoj utakmici u kojoj su gosti imali svoje prilike, ali ih nisu iskoristili, a domaćin igrao konkretnije nego prijašnjih utakmica, Turopoljac je potpuno zasluženo pobijedio dobru, ali neefikasnu ekipu Naftaša iz Ivanića.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 21. kolo, 05.04.2021.

NK Turopoljac – NK Naftaš Ivanić 2:0 (1:0)

KUČE, igralište NK Turopoljca u Knejama. Ponedjeljak, 05.03.2021., u 16.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, vjetrovito, teren dobar za igru.

Sudac: Mario Stanić. Pomoćnici: Mihael Milin i Dario Pranjić (svi iz Dugog Sela). Delegat: Petrac Dario (Zagreb)

Strijelci: 1:0 – Perić (23), 2:0 – Šandor (79).

NK Turopoljac: Kovačić 7, Martinić 7,5 (od 89′ Fabijančić -), Paradžik 7, Iličić 7, Begić 7, Matasić 7,5, Čaić 6,5 (od 46. Jandriš 7,5), Horvat 7,5 (od 82′ Šutalo -), Kumić 7,5, Perić 8 (od 64′ Šandor 7), Lučić (C) 8,5 (od 84′ Jaki -).

Trener: Milan Marinić 7

NK Naftaš Ivanić: Vrbanić 5,5, Sabljak 6, Ptičar 6, Čuni 6,5, Bilandžija 6, Krsnik 6, Sabolić 6 (od 65′ Radoš 6), Miličević 5,5 (od 87′ Majer -), Tadić 6, Starčić 6, Vidović 6 (od 65′ Maras 6).

Trener: Miroslav Škrlec 6

Igrač utakmice: Vjekoslav Lučić (NK Turopoljac)