Turopoljac u Kučama bolji od Poleta

Zeleni iz Kuča u dobroj i zanimljivoj utakmici golom Perića su pobijedili dobru ekipu gostiju iz Buševca

25. kolo JŽNL, Turopoljac - Polet 1:0. kapetani Paradžik i Sučić s glavnim sucem Kršakom prije susreta

Nedjeljno poslijepodne bilo je sunčano, ali vjetrovito, teren u Kučama izvrsno pripremljen i spreman za igru.

Domaćin je počeo utakmicu domaćinski, odlučnije i stvorio dvije-tri poluprilike gdje su pucali Horvat i Šandor, ali udarci nisu bili dovoljno precizni. U 10. je minuti Perić bio u šansi, ali njegov udarac brani vrlo dobri Bradić.

25. kolo JŽNL, Turopoljac – Polet 1:0, Perić (zeleni dres) i vratar Bradić. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Gosti su najopasniji kada loptu dobije kapetan Sučić koji je distribuira dalje Zagorcu i Matušinu i obrana Turopoljca ima dosta posla zaustaviti ih, pogotovo Zagorca. U 30. je minuti Polet imao slobodni udarac sa oko 18 m udaljenosti, s desne strane, pucao je Zagorac, ali pored gola. A u 37. minuti Zagorac je krenuo s desne strane i “vagao” obrambene igrače Turopoljca, došao u priliku za udarac, pucao, ali je Petar Kovačić bio na visini zadatka i obranio njegov udarac.

I napadačka trojka domaćina Perić – Šandor – Horvat tijekom prvog poluvremena pokušavala je nadmudriti obranu gostiju, ali nisu imali previše uspjeha.

25. kolo JŽNL, Turopoljac – Polet 1:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Do kraja prvog poluvremena nije bilo opasnije prijetnje ni prema Bradiću ni prema Kovačiću, tako da se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu prvu priliku imao je Kumić, koji je pucao s nekih 18 m, ali Bradić brani. A onda u 55. minuti akcija koju je započeo Jandriš i kombinirao sa Šandorom na lijevoj strani napada da bi zadnji pas bio prema Periću koji je neometan, pucao u desni kut golmana Bradića, koji ovaj puta nije imao nikakve šanse obraniti udarac. Vodstvo domaćih 1:0!

Nakon vodstva zelenih, došlo je do određenih izmjena u postavi Turopoljca i tempo igre je pao, barem što se tiče igre domaćih. To je Polet pokušao iskoristiti i u više navrata došao je u priliku ozbiljnije zaprijetiti vrataru domaćih, Kovačiću. U 75. minuti Matušin je odličnom loptom Sučića izbačen sam na 16 m, ali je pucao pored desne vratnice vratara Kovačića.

Polet sve više ulaže u napad ne bi li izjednačio, što daje priliku domaćinu za kontre. U jednoj takvoj brzoj akciji, Preradović je bio u prilici na 7 m od gola, ali pucao je preko gola, a već u sljedećoj minuti gostujući Zagorac puca u lijevu stranu gola Kovačića, ali Kovačić se ne da iznenaditi.

Napadač domaćih Horvat u prilici je u 83. minuti, ali opet Bradić brani, da bi gostujući Pejak u 87. minuti imao priliku pucati sa desetak metara s desne strane napada, ali puca visoko u zaštitnu mrežu iza gola.

A u 89. minuti vratar domaćih zaustavlja loptu na samoj crti nakon što je dobro, ali nedovoljno jako pucao Zagorac.

Utakmica je bila dobra, prava prvenstvena, čvrsta, ali fer i korektna. Sudac je podijelio 6 žutih kartona, uglavnom zbog neopreznih startova. Turopoljac je iskoristio jednu od svojih prilika i zasluženo pobijedio, dok gosti mogu žaliti za propuštenim prilikama. Derbi dvaju klubova Donjeg Turopolja opravdao je očekivanja, a Turopoljac je ovom pobjedom došao do pete pobjede u nizu.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 25. kolo, 02.05.2021.

NK Turopoljac – NK Polet (Buševec) 1:0 (0:0)

KUČE, igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 02.05.2021., u 17.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, vjetrovito, teren odličan za igru.

Sudac: Kršak Kristijan (D. Zelina). Pomoćnici: Šulentić Matija (V. Gorica) i Geller Bruno (Zelina). Delegat: Mužević Ante (Samobor)

Strijelci: 1:0 – Adrian Perić (55).

NK Turopoljac: Kovačić 7, Martinić 7, Paradžik (C) 7, Iličić 7, Begić 7, Matasić 7,5 (od 85′ Anđelić -), Kumić 7,5 (od 76′ Šutalo 7), Jandriš 7,5 (od 69′ Dejanović 7), Horvat 7, Perić 7 (od 60′ Preradović 7), Šandor 7 (od 60′ Lučić 7).

Trener: Milan Marinić 7

NK Polet: Bradić 7, Baćan 6,5, Tičarić 6,5, Janječić 7 (od 64′ Pejak 6,5), Stuparić 7, Jušić 6, Klafurić M. 6 (od 67′ Klafurić I. 6), Sučić 7, Zagorec 7, Brajković 6, Matušin 6,5.

Trener: Zoran Tomčić 6,5

Igrač utakmice: Miljenko Kumić (NK Turopoljac)