Turopoljac u Kučama deklasirao goste iz Bedenice

U odličnoj utakmici, domaćin je bio efikasan i gostima zabio 7 golova

NK Turopoljac - NK Strmec 7:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V'Gradu

Nedjeljno poslijepodne u Kučama osim lijepog vremena ponudilo je i odličan nogomet. Teren je već tradicionalno, bio dobro pripremljen, a po viđenom na utakmici, i igrači su očito zaboravili poraz u prošlom kolu, jer se od samog početka vidjelo da su ušli u utakmicu odlučni pobijediti.

Igrači Turopoljca od samog su početka krenuli ofanzivnije i s više kombinatorike prema vratima Bedeničana, a već u 9. minuti Šutalo se našao u izglednoj situaciji, ali je slabo reagirao na loptu i akcija je propala. Gosti su također u tom uvodnom dijelu imali priliku, ali je Šilinić Hrvoje u izglednoj situaciji pucao pored gola.

26.09.2021., Kuče, 7. kolo JŽNL, Turopoljac – Strmec 7:2, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U 19. minuti dosuđen je slobodni udarac za domaćina nekih 20 m od vrata gostiju. Loptu je namjestio Horvat i dobro pucao, vratar gostiju Plantić uspijeva je odbiti, a do nje prvi dolazi Tomislav Šutalo i dovodi Turopoljac u vodstvo.

Igru su vodili domaći igrači, predvođeni sveprisutnim Tomislavom Horvatom, koji je odigravao, razigravao, izvodio kornere, bio u skokovima i pred svojim i pred protivničkim vratima, a iz jednog udarca iz kuta pogađa Mislava Čunčića, koji je najviši u skoku i dovodi domaćina u vodstvo 2:0. Svega 3 minute kasnije, Iličić je dobro prošao lijevom stranom i centrirao pred vrata gostiju gdje se najbolje snalazi Šutalo i glavom postiže i treći gol za Turopoljac. Utakmica je nakon tog gola praktički bila riješena, a do kraja prvog dijela bilo je još nekoliko prilika za domaćina, ali i jedna za goste.

Drugi dio počeo je ranim pogotkom Turopoljca, točnije Josipa Mlinarića koji je odlično prihvatio dubinsku loptu kapetana domaćih Lučića i pogodio lijevi kut nemoćnog vratara Plantića. Naravno, igra je tada malo izgubila na tempu, domaćin je bio siguran u svoju pobjedu, pokušavalo se odigrati poneku akciju, ali ni gosti se nisu predali, pa su u 55. minuti postigli pogodak kada je Ivan Bičak napravio nered na lijevoj strani domaće obrane, a igrači u zelenim dresovima nisu reagirali dovoljno energično i primili su pogodak. Deset minuta kasnije primili su i drugi, kada je Karlo Šilinić pucao sa 18 m s lijeve strane i pogodio u lijevi kut vratara Zagorca, koji je loptu ispratio samo pogledom.

To je opet “probudilo” igrače u zelenim dresovima, a izgleda i naljutilo Horvata koji je dobro opalio po lopti, jako i precizno sa 20 m u lijevi kut vratara Plantića i dao i peti gol za domaćina.

Do kraja utakmice još se Leon Jaki dva puta upisao u listu strijelaca, najprije u 70. minuti kada je loptu dobivenu od Mlinarića lobom pospremio u vrata gostiju, a drugi puta kada je najbolje reagirao nakon udarca iz kuta već spominjanog Horvata.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko prilika za igrače koji su ušli s klupe, ali rezultat se više nije mijenjao.

Dobra, živa i efikasna utakmica u Kučama gdje se Turopoljac od samog početka postavio kao odlučnija i čvršća ekipa, u duelima su bili jači, u predaji lopte precizniji, na odbijenim loptama brži, a na kraju krajeva i puno efikasniji od ovaj puta slabih gostiju iz Bedenice. Iako Turopoljac danas nije imao lošeg igrača, uz već spomenutog raspoloženog Tomislava Horvata, treba naglasiti i igru mladi snaga Turopoljca, Tomislava Šutala i Leona Jakija, dvostruke strijelce na ovoj utakmici kao najzapaženije pojedince u zelenoj ekipi.

Trener Turopoljca, Marko Pancirov rekao je da je napokon zadovoljan igrom svoje ekipe, da su igrači odigrali odličnu utakmicu, punu želje i volje, a k tome i efikasnu. Čestitao je protivniku na fer i korektnoj igri, ali i svojim igračima na rezultatu i odnosu prema igri.

Trener Strmca, Miroslav Vuksanić kratko je čestitao domaćinu na zasluženoj pobjedi i na fer i korektnoj igri, a o svojoj ekipi rekao je da moraju puno više trenirati da bi se mogli nositi u ovakvim utakmicama.

Utakmica je bila bez kartona, fer i korektna, a ovom pobjedom Turopoljac je ostao na prvoj poziciji sa dva boda prednosti pred Vatrogascem (Zdenci) i Naftašem (Ivanić).

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. – 7. kolo, 26.09.2021.

Turopoljac – Strmec 7:2 (3:0)

KUČE Igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 26.09.2021., u 16.30 sati. Vrijeme sunčano, teren odlično pripremljen.

Sudac: Radišić Božo. Pomoćnici: Horvatić Danijel i Mazal Ivica (svi Zaprešić). Delegat: Mužević Ante (Samobor).

Strijelci: 1:0 – Tomislav Šutalo (19), 2:0 – Mislav Čunčić (27), 3:0 – Tomislav Šutalo (30), 4:0 – Josip Mlinarić (47), 4:1 – Ivan Bičak (55), 4:2 – Karlo Šilinić (65), 5:2 – Tomislav Horvat (66), 6:2 – Leon Jaki (70), 7:2 – Leon Jaki (72).

NK Turopoljac: Lauš 7 (od 59′ Zagorac 6,5), Martinić 7,5 (od 75′ Gogić -), Čunčić 7,5, Lučić (C) 7,5, Iličić 7,5, Šestok 7 (od 66′ Kovačić 6,5), Horvat 8, Šutalo 7,5 (od 46′ Klenović -), Jaki 7,5 (od 76′ Markulin -), Mlinarić 7,5.

Trener: Marko Pancirov 7,5

NK Strmec: Plantić 5, Mrazović 5, Novački 5, Baček 5,5, Kranjec 5,5, Bičak 5,5 (od 79′ Ključar -), Bedeković 6, Šiliić Hrvoje 5 (od 46′ Šilinić Karlo 5,5, od 74′ Bobinec -), Posavec 5(od 69′ Vuk -), Šilinić Matija 5, Trčak 5 (od 79′ Babić -).

Trener: Miroslav Vuksanić 6

Igrač utakmice: Tomislav Horvat (Turopoljac)

26.09.2021., Kuče, 7. kolo JŽNL, Turopoljac – Strmec 7:2, pozdrav trenera Pancirova (zelena majica) i Vuksanića nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu