Turopoljac u pripremnoj utakmici ugostio Mladost iz Buzina

Domaćinu pripalo prvo, a gostima drugo poluvrijeme

Pripremna utakmica između domaćeg Turopoljca, člana JŽNL i Mladosti iz Buzina, člana 1. Zagrebačke lige, odigrana je u Kučama, na terenu u Knejama, u subotu u 10.00 sati.

Zeleni iz Kuča, ovaj puta u bijelim dresovima, počeli su utakmicu puno bolje i rastrčanije, dok su gosti iz Buzina, u zelenim dresovima počeli utakmicu povučenije i defanzivnije. Razlog je vjerojatno bio i nedostatak nekih igrača.

14.08.2021., pripremna utakmica Turopoljac – Mladost (B) 4:4, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Već u 11. minuti domaćin dolazi u vodstvo golom Horvata kada je Vjekoslav Lučić odigrao Šestoka na lijevoj strani koji daje izvrsnu povratnu loptu Horvatu koji neobranjivo puca sa 16 m i pogađa prizemno u desnu stranu vratara gostiju Vidovića.

U 20. minuti domaćin vodi 2:0, kada je Martinić prošao po desnoj strani do poprečne linije i dao nisku povratnu loptu pred gol gostiju gdje utrčava Perić i pogađa prazan gol.

Bijeli su bili rastrčaniji, s puno većim posjedom lopte u nogama, dok su gosti pokušavali na kontranapade, ali nisu imali previše uspjeha u tome.

Za vodstvo 3:0 domaćih pobrinuo se kapetan Vjeko Lučić nakon što je Iličić prošao lijevom stranom i centrirao lijevom nogom na prvu vratnicu gdje je u duelu Lučića s braničem gostiju lopta završila u bližem kutu vratara Vidovića.

Bijeli su i dalje dominirali, sve dok u 38. minuti nije došlo do nesporazuma u najužoj obrani, gdje loptu presijeca Čuljak i zabija za smanjenje vodstva. Igrače Turopoljca to nije obeshrabrilo da i dalje igraju dobro, pa je u 44. minuti došlo do duela Horvata i dvojice braniča gostiju u kaznenom prostoru gostiju kojeg je sudac okarakterizirao kao prekršaj za kazneni udarac. Mislav Čunčić iz kaznenog udarca bio je neumoljiv i domaći vode 4:1. Potpuno zasluženo.

Nakon odmora, napravljene su izmjene u ekipi Turopoljca, ušli su Mlinarić, Begić, Rak, Kovačić i Klenović, a došlo je i do promjena u postavi igrača. Gosti nisu mijenjali, jer su došli sa svega jednom pričuvom, koja je napravljena još u prvom dijelu (Kolić).

Dominacija Turopoljca nastavila se i u drugom dijelu nekih 15 minuta, ali je nestalo efikasnosti, dok je skoro svaki napad gostiju bio opasnost za vratara Zagorca. Imao je Turopoljac nekoliko prilika i u drugom dijelu, ali udarci Mlinarića i Lučića nisu bili dovoljno precizni, a neke udarce napadača domaćih obranio je i Vidović.

Gostujući su igrači puno lakše dolazili pred gol domaćih, pa je tako u 70. minuti Kolić glavom dao gol nakon prodora Čuljka po lijevoj strani i smanjio je rezultat na 4:2, da bi samo pet minuta kasnije Kolić dao gol i nakon centaršuta s desne strane. Domaći nisu mogli uspostaviti igru iz prvog dijela, nestalo je snage i koncentracije, a rezultat svega je još jedan primljeni pogodak pred sam kraj utakmice kada je Kolić (opet!) dao gol prekrasnim udarcem sa 16 m nakon jedne brze kontre uz statičnu obranu domaćina. Bilo je to izjednačenje ubrzo nakon kojeg je sudac Čunčić odsvirao kraj.

Po vrućem vremenu malobrojni gledatelji mogli su vidjeti 8 golova.

Što se tiče domaćina, može se reći da su imali efikasan napad i dobru obranu u prvom, te neefikasan napad i usporenu obranu u drugom dijelu, dok su gosti bili prisiljeni na obranu u prvom dijelu, a znalački su su se služili kontranapadima u drugom dijelu i uspjeli izjednačiti rezultat. Naglasio bih i karakternost gostujućih igrača u odnosu prema igri, jer se nisu predali ni nakon zaostatka 1:4.

Vjerujemo da će obojica trenera izvući pouke iz ove pripremne utakmice, koju je sudio Tihomir Čunčić.

Pripremna utakmica

TUROPOLJAC        4 (4)

MLADOST (BUZIN) 4 (1)

KUČE Igralište NK Turopoljca u Knejama. Gledatelja 50. Sudac: Tihomir Čunčić.

Strijelci: 1:0 – Horvat (11), 2:0 – Perić (19), 3:0 – Lučić (35), 3:1 – Čuljak (38), 4:1 – Čunčić (44 – 11m), 4:2 – Kolić (70), 4:3 – Kolić (75), 4:4 – Kolić (89).

TUROPOLJAC: Lauš, Martinić, Čunčić, Markulin, Iličić, Dejanović, Jandriš, Šestok, Horvat, Lučić, Perić (još su igrali: Zagorac, Mlinarić, Begić, Rak, Kovačić, Klenović). Trener: Marko Pancirov

MLADOST: Vidović, Abrić, Beg, Karadakić, Prnjak, Rimac, Galić, Lulić, Kovačević, Čuljak, Pijevac (još je igrao Kolić). Trener: Davor Gudiček