Turopolje pobjedom otvorilo sezonu u 1. ŽNL Istok

U efikasnoj utakmici na Leštantu, Turopolje je zasluženo slavilo protiv Bana Jelačića (B)

Početak prvenstva za ekipu NK Turopolja i trenera Vladu Horvata bio je za čistu peticu, iako su za protivnika imali stabilnog županijskog ligaša iz Banova.

Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj dominaciji domaćina s nekoliko neiskorištenih poluprilika sve do zgoditka Ivana Kosa – Čape koji je u 12. minuti bombom s 15-ak metara doveo domaćine u vodstvo. Nakon toga gosti se bude te počinju ugrožavati vrata Budimira da bi u 18. minuti Uremović iz slobodnog udarca školski prebacio živi zid te izjednačio rezultat. Do kraja poluvremena još nekoliko propuštenih prilika s obje strane, ali oba vratara pokazali su dobru formu.

1. ŽNL Istok, 1. kolo, Turopolje – Ban Jelačić (B) 5:2, slavlje domaćina nakon postignutog gola. Izvor: Zoran Smrekar

U nastavku utakmice, uz nekoliko taktičkih promjena ofenzivni dio domaće ekipe pokazao je svoju kvalitetu te su uz 4 postignuta zgoditka propustili još barem toliko tzv. “mrtvaca”. Korektni gosti uspjeli su u sudačkoj nadoknadi ublažiti visok poraz.

Potpuno zaslužena pobjeda domaćina i odličan start u prvenstvo za novake u ligi, ekipu NK Turopolja.

Trener NK Turopolja, Vlado Horvat, nakon prospavane noći rekao je da je zadovoljan i igrom i rezultatom te da čestita svojim igračima na trudu, zalaganju i efikasnosti. Iako su zgodici postignuti tek krajem utakmice, utakmica je mogla biti riješena i ranije, ali je ovako pobjeda još slađa, naglasio je. Čestitao je i ekipi Bana Jelačića na fer i korektnoj igri.

1. ŽNL – Istok, 1.kolo

Turopolje – Ban Jelačić (Banovo) 5:2 (1:1)

Turopolje, igralište Leštant. 28.8.2021. Početak utakmice 17:30. Gledatelja 100.

Suci: Landeka Zvonimir, Crnolatec Patrick, Anđel Dario (svi Velika Gorica). Delegat: Gregurić Zoran (V. Gorica)

Turopolje: Budimir, Cavrić (od 88. Zdunić), Blagušević (od 88. Sejdinović), Križanac, Ivanković, Karlović, Šejić (C), Herceg (od 88. Jambrešić), Anđelić (od 88.Cvetnić), Kos, Lučić (od 88. Roginić).

Ban Jelačić (Banovo): Brleković, Tarandek Da., Tarandek Dr. (od 52. Jurić), Tarandek Z.(C), Pušić, Uremović, Franjić (od 46. Juričić), Škrinjar, Maksimović (od 46. Ćosić), Benedik, Medverec.

Strijelci: 1:0 – Kos (12), 1:1 – Uremović (18), 2:1 – Ivanković (65 – KU), 3:1 – Herceg (83), 4:1 – Šejić (86), 5:1 – Jambrešić (89), 5:2 – Škrinjar (90+4).

Ivan Kos Čapa, strijelac vodećeg pogotka Turopolja (foto s utakmice Turopolje – Polet). Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Tekst i slike: Zoran Smrekar (NK Turopolje)