in

Turopoljski derbi 4. HNL Središte Zagreb “B” u Gradićima završio podjelom bodova

U dobroj utakmici domaćin je poveo, da bi gosti izjednačili u sudačkoj nadoknadi vremena

Susret u Gradićima odigran je po lijepom vremenu, teren je bio dobro pripremljen za igru, a skupilo se stotinjak gledatelja.

Početak utakmice počeo je ispitivanjem snaga, a prvi su priprijetili gosti iz slobodnog udarca s nekih 20 m, kada je Roginić opalio visoko preko gola. Domaćin je također pokušavao ugroziti vrata gostiju, a najbolju je priliku imao mladi Harambašić kada je u 19. minuti Domitrović izgubio jednu loptu na centru igrališta i omogućio Harambašiću da ide sam prema vrataru Dražiću, ali ovaj put je Dražić bio uspješniji i obranio udarac.

22.09.2021., Gradići, 6. kolo 4. HNL, Gradići – Mraclin 1:1, treneri Biljan i Milanović. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Mraclin je imao priliku i u 24. minuti kada je Milatović dobio loptu od Roginića koji ju je izborio u duelima s domaćim igračima. Milatović je krenuo sam na vratara Bebleka, ali i u ovoj situaciji vratar odnosi pobjedu.

Ostatak prvog poluvremena odigran je u borbi na sredini terena, gdje se dosta trčalo i pokušavalo ugroziti protivnika, ali nije bilo većih prilika ni promjene rezultata.

Drugi dio bolje je otvorio domaćin kada je Harambašić došao u priliku sa desne strane u kaznenom prostoru, pucao je prema suprotnom kutu, ali nije bio precizan.

Ali, zato u 61. minuti veselje za domaće. Najprije je Škarica izveo slobodni udarac iz kojeg se lopta odbila u korner, kojeg je opet izveo Dino Škarica i pogodio na drugoj vratnici mladog Banića koji je pogodio desni kut vratara Dražića i doveo domaćina u vodstvo.

22.09.2021., Gradići, 6. kolo 4. HNL, Gradići – Mraclin 1:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Nakon toga, gosti pokušavaju izmjenama ubrzati igru i postati opasniji, ali osim konstantnog pritiska prema vratima domaćina, ozbiljnije prilike nije bilo. Najozbiljniju priliku u stvari, imao je domaćin kada je u zadnjim minutama susreta napadač domaćih išao sam prema vratima, ali nije uspio poentirati.

I kako to obično biva, u zadnjoj minuti sučeve nadoknade domaćin je izbio jednu loptu u korner nakon kojeg se stvorila gužva, domaći igrači izbacuju loptu, ali nedovoljno daleko. Lopta dolazi do Jurića koji s lijeve strane puca i jako i precizno i pogađa desni gornji kut nemoćnog Bebleka za izjednačenje. Veselje igrača Mraclina zbog izjednačenja, tuga i nevjerica kod domaćina zbog primitka gola u zadnjoj minuti susreta.

U dobroj utakmici u kojoj smo možda više očekivali od iskusnije ekipe Mraclina, ekipa Gradića pokazala je određene kvalitete i dobro se suprotstavila gostima. Borbenošću i trkom, ali i dobrim blokiranjem najopasnijih mraclinskih napadača, domaćin je otupio gostujući napad, a istovremeno pokušavao kontrama ugroziti protivnički gol. Neriješeni rezultat je, kako su i treneri rekli, i najrealniji ishod ovog susreta.

4. HNL Središte Zagreb, skupina B, sezona 2021./2022. – 6. kolo, 22.09.2021.

NK Gradići – NK Mraclin 1:1 (0:0)

Gradići, igralište NK Gradića. Srijeda, 22.09.2021., 17.00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme poluoblačno, dobro za igru, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Rožanković Danijel (Glina). Pomoćnici: Blagić Dražen i Kukurić Matija (oba iz Siska). Četvrti sudac: Čavlina Ivan (Banova Jaruga). Delegat: Šešerin Željko (Glina).

Strijelci: 1:0 – Ante Banić (61), 1:1 – Josip Jurić (90+3).

NK Gradići: Beblek, Budimir, Turkalj, Cindrić (od 55′ Banić), Krstanović, Vojnić, Hrženjak (od 75′ Šuman), Borovac, Harambašić (od 75′ Posavec David), Škarica (od 89′ Božić), Posavec Patrik.

Trener: Marko Biljan

NK Mraclin: Dražić, Petravić, Domitrović (od 46′ Debijađi), Skrbin, Dandić (od 83′ Kos), Klarić (od 55′ Vidović), Onić (od 73′ Šikić), Koleš (od 55′ Jurić), Roginić (od 83′ Cvetnić), Hajduk, Milatović.

Trener: Damir Milanović