Turopoljski derbi Mladosti i Lomnice u Obrezini pripao gostima

Mladost vodila 2:0 u prvom dijelu, ali gosti su preokrenuli rezultat u drugom dijelu i pobijedili

Turopoljski derbi u Obrezini između domaće Mladosti i gostujuće Lomnice igran je po lijepom, sunčanom vremenu i uz stotinjak gledatelja.

Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga, a ozbiljnije prijetnje vratarima počele su negdje oko dvadesete minute kada je Matić kod domaćih išao prema vrataru Poglediću, ali je pucao nebu pod oblake.

17.10.2021., 10. kolo JŽNL, Mladost – Lomnica 2:3, pogodak Hercigonje iz KU. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Igra se uglavnom odvijala na sredini terena, a u 30. minuti gosti su napravili gužvu u kaznenom prostoru domaćina, Arbanas Kristijan puca, ali blok izbija loptu u korner nakon kojega Bubalo na drugoj vratnici dobro puca, ali lopta pogađa gredu i odlazi u gol-aut.

Samo par minuta kasnije, u 32. minuti gostujuća obrana ruši Sudeca u kaznenom prostoru, a Hercigonja takvu priliku ne propušta i dovodi domaće u vodstvo. Nije trebalo dugo da domaći poentiraju i drugi puta, kada domaći osvajaju jednu loptu na sredini terena i daju je Hercigonji, koji vara dva igrača Lomnice, namješta loptu na desnu nogu i neobranjivo pogađa lijevi kut vratara Pogledića. Domaći su u vodstvu koje je izgledalo sigurno u tim trenucima, jer gosti nisu bili previše opasni. Do kraja prvog dijela još je jedino Arbanas pucao s nekih 14 m, ali udarac je bio slab i vratar Miklec je bez problema brani.

17.10.2021., 10. kolo JŽNL, Mladost – Lomnica 2:3, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugi dio gosti ulaze odlučnije, ali prvu pravu priliku imaju domaći, kada u 67. minuti Periša s desne strane ide sam prema Poglediću, ali njegov udarac pogađa vratara i odlazi u korner iz kojeg u priliku dobiva Perić, dobro puca, ali ravno u blok gostiju.

I tu je priča za Mladost bila gotova. Igru preuzimaju gosti, Ćurić i Kristijan Arbanas drže sredinu terena i u 70. minuti loptu daju do Mandure koji ulazi s desne strane u kazneni prostor i pogađa u desni kut vratara Mikleca. Lomnica se diže u igri, a Mladost polako pada. Vrlo brzo nakon prvog gola, Mandura daje i drugi gol iz kaznenog udarca nakon što je domaćeg igrača lopta pogodila u ruku na svom putu prema mreži. Iako je Miklec pogodio stranu, ipak nije mogao do lopte i Boemi izjednačuju rezultat.

17.10.2021., 10. kolo JŽNL, Mladost – Lomnica 2:3, pogodak Mandure iz KU. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Izjednačenjem gosti još više dobivaju na samopouzdanju, a kao rezultat toga je i treći gol u 77. minuti kada je Karlo Arbanas dobio loptu i krenuo prema vrataru i elegantno ga matirao za vodstvo Lomnice.

Do kraja utakmice još jednom je Karlo Arbanas išao sam na vratara Mikleca, ali ovaj puta je Miklec obranio njegov udarac.

Turopoljski derbi donio je solidan nogomet, pun preokreta, dva kaznena udarca, pet golova i četiri žuta kartona. Svakoj ekipi pripalo je po jedno poluvrijeme, a Lomnica je svoju bolju igru bolje iskoristila i zasluženo pobijedila. Ovom pobjedom Lomnica je odigrala i sedmu utakmicu bez poraza u nizu, a s ova tri boda priključila se vrhu i trenutno je na 5. poziciji sa 19 bodova, dok je Mladost ostala na 10. poziciji u grupi klubova sa 11 bodova.

17.10.2021., 10. kolo JŽNL, Mladost – Lomnica 2:3, radost gostiju nakon postignutog gola. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021/2022. – 10. kolo

NK Mladost – NK Lomnica 2:3 (2:0)

Obrezina, igralište NK Mladosti. Nedjelja, 17.10.2021., u 15.30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Krečak Tino. Pomoćnici: Deverić Patrik i Zgurić Stjepan (svi iz Velike Gorice). Delegat: Malkoč Ivica (Velika Gorica).

Strijelci: 1:0 – Hercigonja Ivan (32 – KU), 2:0 – Hercigonja Ivan (40), 2:1 – Mandura Luka (70), 2:2 – Mandura Luka (73 – KU), 2:3 – Arbanas Karlo (77).

NK Mladost: Miklec, Ivančić Bruno, Tadić (C), Perić, Ivančić Marko, Šorša, Grdić, Sudec (od 60′ Periša), Hercigonja (od 60′ Bedeković), Hren, Matić (od 78′ Pejak).

Trener: Romano Župetić

NK Lomnica: Pogledić, Gršić, Dijanežević (od 58′ Drmić), Arbanas Kristijan, mandura, Ćurić (C), Mostarlić (od 68′ Arbanas Karlo), Bubalo, Čizmadija, Mihovljanec, Grgić.

Trener: Stjepan Deverić

Igrač utakmice: Luka Mandura (Lomnica)