Turopoljski derbi u Kučama završio bez pobjednika

Turopoljac i Lomnica podijelili bodove u dobroj utakmici i atmosferi

Turopoljski derbi u 12. kolu JŽNL odigran je u nedjelju, 31.10.2021. godine na odlično pripremljenom terenu u Knejama između domaćina NK Turopoljca i gostiju NK Lomnice iz Lomnice. Bio je to susret dviju ekipa iz gornjeg dijela tablice, a eventualnom pobjedom Turopoljac je ponovno mogao zasjesti na vrh tablice nakon subotnjeg remija Bana Jelačića i Naftaša u Vukovini.

I sumorna jesenska magla kao da je htjela da ovaj derbi bude igran po lijepom vremenu, kako to jedan derbi i zaslužuje, pa se tijekom poslijepodneva magla razišla, zasjalo je sunce i svi preduvjeti za dobru utakmicu bili su tu. A ako tome još dodamo i veliki broj što domaćih, što gostujućih, ali i neutralnih navijača, derbi je mogao početi.

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac – Lomnica 1:1, s lijeva: kapetan Lomnice Dijanežević, glavni sudac Jerbić i kapetan Turopoljca Lučić. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A počeo je događanjima vrlo rano. Lomnica se postavila visoko, domaćin na početku nije najbolje ušao u utakmicu i to ga je vrlo brzo koštalo primljenog pogotka, već u 8. minuti susreta. Gosti su imali korner s lijeve strane i lopta je dugo bila u kaznenom prostoru domaćina, sve dok nije došla do Gršića koji odlično puca desnom nogom i pored bloka kapetana Lučića i iznad ruku ispruženog Lauša dovodi Boeme u vodstvo. Vrlo rano i zasluženo vodstvo. Odmah po izvedenom udarcu s centra, domaćin opet gubi loptu i u prilici je Luka Mandura koji jednu odbijenu loptu vratara Lauša umjesto u prazan gol, šalje visoko preko gola. Na sreću domaćih navijača.

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac – Lomnica 1:1, radost gostiju nakon vodstva. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Naravno, vrlo brzo se takvi promašaji osvećuju, jer već u 15. minuti domaćin izjednačuje kada Perić daje odličnu loptu na desnu stranu prema Mlinariću koji izlazi sam pred vratara Pogledića i rutinski ga matira za izjednačenje.

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac – Lomnica 1:1, Mlinarić postiže pogodak za izjednačenje. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Igralo se čvrsto i borbeno s obje strane, a gosti su opet u prilici u 22. minuti kada Drmić promašuje vrata nakon slabe intervencije vratara Lauša, a domaćin je najbliži pogotku bio u 35. minuti kada jedan slobodan udarac s nekih 30 m od gola Pogledića, Horvat odlično izvodi prema lijevom gornjem kutu vratara Pogledića, ali vratar krajnjim naporom odbija loptu u gredu i u korner.

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac – Lomnica 1:1, vratar Lomnice Pogledić brani slobodni udarac Horvata. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Vrlo brzo nakon tog slobodnog udarca, Leon Jaki, igrač Turopoljca, u jednom duelu sa Drmićem dobiva direktni crveni karton zbog grubog starta, nakon kojeg je Drmić morao biti zamijenjen, a Turopoljac ostao s igračem manje. Tih nekoliko minuta do kraja prvog dijela, gosti nisu uspjeli iskoristiti određenu šokiranost domaćih zbog isključenja Jakija, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac – Lomnica 1:1, duel Jakija i Drmića neposredno pred prekršaj za isključenje. Foto: Z. Sever/V’Gradu

U drugom dijelu kod domaćina u svlačionici ostaje i Mlinarić, zbog ozljede, a u igru ulazi Mijo Jandriš. Očekivalo se da Boemi podignu tempo igre i pokušaju s više volje i želje napasti domaćina, koji se postavio više defanzivno, ali i čvršće u duelima i igrom u sredini terena.

Cijelo drugo poluvrijeme igra se odvijala između dva kaznena prostora, čekao se možebitni lucidni potez jednog od majstora nogometne lopte u jednoj ili drugoj ekipi, ali do toga nije došlo. Domaćin je igrao kao da je kompletan, a gosti su tek u zadnjoj sekundi utakmice, nakon jednog kornera ozbiljnije ugrozili Lauša kada je Arbanas Karlo za koji cm promašio vrata i pucao uz lijevu vratnicu domaćeg vratara Lauša. Što se tiče Turopoljca i njegovih prilika, bilo je nekoliko pokušaja ulaska u kazneni prostor ili ubacivanja s jedne ili druge strane, ali bez prave opasnosti za vratara Pogledića.

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac – Lomnica 1:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Turopoljski derbi bio je derbi u pravom smislu te riječi, trčalo se, borilo, kombiniralo, pala su dva pogotka, bilo i nekoliko propuštenih prilika, a rezultat je možda i najrealniji odnos snaga na terenu. Lomnica je imala više prilika u prvom dijelu, dok je u drugom imala igrača više, ali to nije znala iskoristiti, već su igrači Turopoljca podigli svoju igru i odigrali dobro poluvrijeme.

Publika je mogla uživati u lijepom vremenu, dobrom nogometu, a najljepši dio bio je nakon utakmice kada su se svi igrači međusobno pozdravili i čestitali jedni drugima. Turopoljac nije iskoristio “set-loptu” za ponovno preuzimanje vodeće pozicije, dok je Lomnica ovim remijem i dalje ostala na 5. poziciji.

31.10.2021., JŽNL, 12. kolo, Turopoljac – Lomnica 1:1, sportski pozdrav igrača Turopoljca i Lomnice nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Jedinstvena županijska liga 2021./2022. – 12. kolo, 31.10.2021.

Turopoljac – Lomnica 1:1 (1:1)

KUČE Igralište NK Turopoljca u Knejama. Nedjelja, 31.10.2021., u 14.00 sati. Gledatelj 200. Vrijeme sunčano, teren dobar za igru.

Sudac: Jerbić Petar. Pomoćnici: Mrkoci Matej i Matić Marko (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Peternac (Gornja Lomnica).

Strijelci: 0:1 – Filip Gršić (8), 1:1 – Josip Mlinarić (15).

NK Turopoljac: Lauš 6,5, Martinić 6,5, Lučić (C) 7, Čunčić 6,5, Iličić 6, Čaić 6 (od 77′ Šutalo -), Horvat 6,5, Šestok 6, Mlinarić 6,5 (od 46′ Jandriš 6), Jaki 5, Perić 6.

Trener: Marko Pancirov

NK Lomnica: Pogledić 6,5, Gršić 7, Bubalo 6,5, Čizmadija 6, Dijanežević 6,5 (C), Belčić 5,5, Arbanas Kristian 6,5, Skupnjak 6, Mandura 6,5, Mostarlić 6, Drmić 6 (od 40′ Arbanas Karlo 6).

Trener: Stjepan Deverić

Crveni karton: Leon Jaki (Turopoljac – 37 min)

Igrač utakmice: Vjekoslav Lučić (Turopoljac)