Turopoljski derbi u Vukovini pripao Jelačiću

U čvrstoj utakmici podijeljena 3 crvena i 4 žuta kartona, dosuđen kazneni udarac

23. kolo JŽNL, Ban Jelačić - Polet 2:0, kapetani Nikić i Sučić biraju strane

Još jedan turopoljski derbi u JŽNL odigran je u subotu poslijepodne u Vukovini, u goste Banu Jelačiću došli su susjedi iz Buševca, igrači NK Poleta. Vrijeme je bilo oblačno, prohladno i vjetrovito, a teren donekle saniran i povaljan.

U ekipi Poleta nedostajalo je nekoliko standardnih igrača, dok je Ban Jelačić bio kompletan.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga, uglavnom na sredini terena, sve do 16. minute, kada je Memić iskušao svoj udarac, ali je danas dobri Bradić bio na mjestu i paradom izbio loptu u korner. I u sljedećoj je minuti pucao Smolković, ali opet je Bradić bio na visini zadatka i obranio poluvisoki udarac u svoj lijevi kut.

Prvu priliku, a skoro da mogu reći i jedinu ozbiljniju ugrozu prema vratima Sakača, imao je Klafurić Ivan u 19. minuti, ali nije bio uspješan.

23. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Polet 2:0, prekršaj za kazneni udarac

Vrlo brzo stiže kazna i u 25. minuti domaćin dolazi u vodstvo udarcem s bijele točke. Sigurni realizator bio je, a tko drugi nego – Ivan Smok, koji je poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. A kazneni udarac je sviran nakon duela Harambašića i Janječića unutar kaznenog prostora, kada su na dubinsku ubačenu loptu oba igrača pokušala doći do nje. Za taj prekršaj, gostujući stoper Janječić dobio je žuti karton. Pokušaji gostujućih igrača da uvjere suca utakmice da je prekršaj za obrambenog igrača, nisu urodili plodom.

23. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Polet 2:0, gol Smoka iz kaznenog udarca

Do kraja poluvremena vrijedi zabilježiti i drugi žuti za Janječića, čime gosti ostaju s igračem manje, dok se o igri nema nešto posebno za napisati, jer se uglavnom igralo između dva kaznena prostora.

Početak drugog poluvremena nastavljen je kako je prvi dio i završio – igrom između kaznenih prostora, gdje je domaćin imao loptu više u nogama, ali bez izrazitih šansi. A kada je Jurica Čumpek, igrač Bana Jelačića, u 65. minuti dobio drugi žuti, činilo se da bi gosti mogli krenuti i ambicioznije prema vrataru domaćih, Sakaču. No, to se nije dogodilo, već je u 72. minuti u čistu šansu došao Antoni Prizmić, koji je ušao s desne strane prema jedanaestercu, prošao sve prepreke, uključujući i golmana Bradića i kada je trebao uputiti loptu u prazan gol, stao je na loptu i pao preko nje, čime je šansa otišla u nepovrat. Dojma sam bio da je teren kriv za takav završetak akcije.

23. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Polet 2:0, gužva pred golom Poleta

Još je u 73. minuti i Zvonimir Matušin dobio drugi žuti karton, pa je Polet opet ostao s igračem manje od Bana Jelačića. Za razliku od Janječića i Čumpeka, koji su kartone dobili zbog preoštrih startova, Matušin je svoje zaradio zbog prigovora na odluke sudaca.

23. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Polet 2:0, gužva pred golom domaćih

U 78. minuti Miletić, koji je zamijenio Smoka, dobro puca nakon akcije s desne strane kojom je lopta prebačena na lijevu stranu i došla do Miletića, ali je pucao preko gola.

A onda u 85. minuti, opet dobro puca Miletić, Bradić već standardno dobro pokriva svoj lijevi kut i paradom brani udarac, odbija loptu, ali ravno na noge Harambašića, koji poentira za povećanje vodstva na 2:0. Veselje u redovima domaćih je razumljivo.

23. kolo JŽNL, Ban Jelačić – Polet 2:0, sudac pokazuje crveni karton igraču Jelačića Čumpeku

U čvrstoj, borbenoj, a na momente i nervoznoj utakmici, gdje se nije “umiralo u ljepoti igre”, podijeljena su 4 žuta i 3 crvena kartona, a Ban Jelačić je potpuno zasluženo pobijedio goste iz Buševca. Domaćin je bio opasniji, imao veći posjed lopte i bio je opasniji u napadu. Gosti su se orijentirali na obranu, ali previše izostanaka igrača očito se nije dalo nadomjestiti. Jelačić nastavlja svoj hod prema 4. poziciji na tablici i trenutno je 5. sa 41 bodom, dok je Polet i dalje 7. sa 36 bodova.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020/2021. – 23. kolo

NK Ban Jelačić – NK Polet 2:0 (1:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 17. travnja 2021. godine, 16.30 sati. Bez gledatelja. Vrijeme poluoblačno, vjetrovito i prohladno.

Glavni sudac: Kožarec Antoni (Samobor). Pomoćnici: Žakman Ivan (Zagrab), Rešetar Ivan (Samobor). Delegat: Budić Dejan (Vrbovec).

Strijelci: 1:0 – Smok Ivan (25 – KU), 2:0 – Harambašić (86).

NK Ban Jelačić: Sakač -, Prizmić 7 (od 89′ Nikić Antonio -), Matić 7, Sabljak 7, Čumpek 6,5, Smolković 7, Mihanović 7, Nikić Mateo 7,5 (od 87′ Karaula -), Memić 7 (od 65′ Rovišan 6,5), Harambašić 8 (od 87′ Rajić -), Smok 7,5 (od 65′ Miletić 7).

NK Polet: Bradić 7, Brajković 6, Tičarić 6,5, Janječić 6, Stuparić 7, Klafurić Marko 6, Sučić 6,5 (od 74′ Mikulić 5,5), Klafurić Ivan 6 (od 80′ Robertson -), Rožić 6 (od 46′ Gorinjac 6), Matušin 6, Šestak 6.

Igrač utakmice: Filip Harambašić (Ban Jelačić)