U dobroj utakmici Kurilovec i HAŠK odigrali bez golova

Iako su obje ekipe imale svojih prilika, čini se da je neriješeno i najrealniji rezultat utakmice u Kurilovcu

Na dobro pripremljenom terenu, po lijepom i sunčanom vremenu, na ŠRC Udarnik u Kurilovec stigao je HAŠK 1903 u 8. kolu 3. HNL Središte. Oba sastava su podjednako startala u prvenstvo i prije utakmice su imali po 9 bodova.

02.10.2021., Kurilovec. 3. HNL Središte – 08. kolo: NK Kurilovec – NK HAŠK 1903 0:0, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Utakmicu su opasnije otvorili gosti i već u 8. minuti Zelenika pokušava pucati nakon dobrog ubacivanja Rihtara s lijeve strane napada. Na sreću, iskusni Zelenika nije dobro pogodio loptu i prilika gostiju je propala.

Ni domaćin ne ostaje dužan i već u 12. minuti Bakula je odlično prošao po lijevoj strani, centrirao pred gol, ali vratar Grujić uspijeva presjeći put lopti i promijeniti joj smjer, tako da je i ta opasnost otklonjena.

Na desnom boku Kurilovca danas je za igru bio dobro raspoložen Tomislav Grdenić, a u 23. minuti odlično je prošao desnom stranom i dao povratnu loptu Selmanu koji puca, ali pogađa kapetana gostiju Kosa i prilika propada.

Najbolju priliku svakako je imao Resler kada je opet na ubačaj Grdenića i nesporazum stopera gostiju dobio loptu na 12 m s lijeve strane, ali njegov udarac otišao je preko vrata. Šteta, bila je to velika prilika za crvene iz Kurilovca.

Ostatak vremena do poluvremena vodila se “rovovska bitka” na sredini terena s pokušajima nadmudrivanja protivničkih obrana, ali nekih većih ili ozbiljnijih prilika nije bilo. U domaćim redovima svakako je za spomenuti borbenost i puno trčanja od strane Muse, koji je danas igrao u veznom redu.

U drugi dio ušlo se pokušajem maloprije spomenutog Muse koji puca sa 16 m, ali pogađa stopera i opet ništa od prilike. U tom dijelu utakmice, Kurilovec je imao više od igre, a gosti su se oslanjali na pokušaje kontranapada, a upravo u jednom takvom izbacivanju lopte iz kaznenog prostora gostiju nakon izvedenog kornera, u priliku dolazi brzonogi Rihtar koji dolazi do kaznenog prostora Kurilovca, puca, ali Išek je na visini zadatka i brani njegov udarac.

Dobru priliku imao je i Tolj, kada je ciljao sa 16 m u donji desni kut vratara Grujića, ali lopta je za par centimetara otišla pored desne vratnice gostujućeg vratara.

Kod jednog slobodnog udarca za goste u 83. minuti susreta, u napad je otišao i stoper gostiju Kos koji je bio najviši u skoku, ali opet je Išek spreman i Kosov udarac glavom pod gredu izbacuje u korner iz kojeg nije bilo opasnosti za domaći gol.

Par minuta prije kraja, Musa je još jednom iskušao svoj udarac sa nekih 20 m, ali ni taj pokušaj nije bio precizan.

Do kraja nije bilo promjena i utakmica je završila kako je i počela – 0:0. Iako su igrači i jedne i druge ekipe trčali i borili se, to nije bilo dovoljno da zabiju i gol. U fer i korektnoj igri sudac je dao po jedan žuti karton svakoj ekipi. Iako je Kurilovec više pucao i prijetio, čini se da je neriješeni rezultat i najpravedniji.

Senad Harambašić, trener Kurilovca, rekao je da je zadovoljan rezultatom jer iako su imali više prilika, ni HAŠK nije bio bez šansi. Ostaje žal za promašenom prilikom Reslera, ali na kraju je čestitao svojim igračima na borbenosti i trudu, a protivniku na fer i korektnoj igri.

Treća HNL Središte 2021./2022. – 8. kolo

NK Kurilovec – NK HAŠK 1903 0:0

Kurilovec, igralište NK Kurilovca. Subota, 02.10.2021., u 16:00 sati. Gledatelja 100. Vrijeme sunčano, teren odlično pripremljen i dobar za igru.

Glavni sudac: Fišić Filip (Zagreb). Pomoćnci: Pbošnjak Josip (Zagreb) i Krznarić Filip (V. Gorica). Četvrti sudac: Ćurdo Domagoj (Zagreb). Delegat: Kramar Ratomir (Marija Bistrica).

NK Kurilovec: Išek, Grdenić, Bukvašević, Završki (C), Radoš, Popović, Musa, Bakula (od 67′ Marelja), Tolj (od 90+1 Zubak), Selman, Resler (od 90+1 Bagramyan).

Trener: Senad Harambašić

NK HAŠK 1903: Gujić, Čopec (od 76′ Barišić), Kos (C), Štefanac, Perinić, Doe, Rihtar, Zelenika (od 63′ Nemanić), Surjan (od 90+3 Đonlić), Pizzitola (od 63′ Režek), Krajačić.

Trener: Ivan Piplica

Igrač utakmice: Tomislav Grdenić (Kurilovec)