U Gornjoj Lomnici, u derbiju 1. ŽNL Istok, svakome po bod

U zanimljivoj utakmici Kupa nije uspjela nastaviti svoj pobjednički niz, remizirala je protiv Meštrice

1. ŽNL Istok, 24. kolo, Meštrica - Kupa 1:1, kapetani Mihalinčić i Brajković (žuti dres) i sudac Krečak

Derbi utakmica između Kupe i Meštrice u Gornjoj Lomnici koja je omogućavala Kupi da se lagano “otarasi” Meštrice kao konkurenta u daljnjem tijeku prvenstva, ali i Meštrici da se približi Kupi i time učini nastavak prvenstva još zanimljivijim, završila je neodlučeno, sa po jednim golom u svakoj mreži.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, prvi se u prilici našao igrač domaćih, Galović, koji ulazi u kazneni prostor gostiju s desne strane, puca prizemno, ali golman Kupe Kušević na visini je zadatka i brani ovaj lukavi udarac.

1. ŽNL Istok, 24. kolo, Meštrica – Kupa 1:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Igra se u polju, obje ekipe pokušavaju doći u priliku, a u 21. minuti opet se Galović našao u prilici, ali stoper gostiju Petković bio je dovoljno brz da mu skine loptu s noge.

Nakon toga, i gosti se pomalo bude i počinju ozbiljnije prijetiti domaćem vrataru. Pa tako u 32. minuti puca Šandor, ali golman Meštrice, Mihalinčić izbija loptu u korner iz kojeg nije bilo nikakve daljnje opasnosti za gol domaćih.

A onda u 38. minuti, nakon kornera, Blažinčić je najviši u skoku i posprema loptu iza leđa Mihalinčića. Vodstvo gostiju 1:0. Do kraja prvog dijela održan je taj rezultat.

1. ŽNL Istok, 24. kolo, Meštrica – Kupa 1:1, postava NK Kupe. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U drugom dijelu nastavlja se dobra igra i s jedne i druge strane, ali čini se da je Meštrica više u posjedu lopte, ali bez ozbiljnije prijetnje. U 62. minuti gostujući kapetan, visoki Brajković dolazi do lopte nakon kornera, ali nije uspio najbolje pucati, tako da je ta prilika propala. A u 65. minuti i domaći igrač Skorin puca sa 18 m, ali preko gola. Vrlo brzo nakon toga, u 68. minuti, nakon kornera, domaći igrač Hanžek puca glavom, golman gostiju se baca i izbacuje loptu sa crte, ali suci su pokazali na centar, što znači da je lopta prešla crtu. Zasluženo izjednačenje u Gornjoj Lomnici.

1. ŽNL Istok, 24. kolo, Meštrica – Kupa 1:1, postava NK Meštrice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Do kraja su gosti još pogodili vratnicu kada je Šandor dobro ušao s desne strane i pucao, ali ispriječila se vratnica, tako da ništa od novog vodstva. I domaći su pokušavali doći do pobjede, ali na dobar ubačaj Galovića s lijeve strane, kad je lopta već prošla i golmana gostiju, Augustić nije stigao na loptu, tako da je prilika propala.

U zadnjoj minuti još po prilika svakoj ekipi, ali Brajković kod gostiju i Galović kod domaćina nisu bili precizni.

U dobroj utakmici, pravoj prvenstvenoj, sa dosta trke, dodavanja, udaraca i svega onoga što amaterski nogomet čini interesantnim, završilo je neriješeno. Možemo reći, potpuno zasluženo. Kupa i dalje ostaje prva na tablici, dok je Meštrica ostala na istom razmaku, kao i prije derbija. Čeka nas zanimljiv završetak prvenstva u 1. ŽNL Istok.

Mario Skorin, trener-igrač Meštrice na kraju je zadovoljan rezultatom, jer su na poluvremenu gubili, ali su se uspjeli “dići” i postići gol za izjednačenje. Kaže da je bilo prilike i za više, ali kako je utakmica odmicala, bilo je sve teže igrati zbog vrućine. Čestita protivniku na fer i korektnoj igri.

Miroslav Lukinić, trener Kupe, naglasio je da je na kraju zadovoljan bodom, iako je imao vodstvo, ali izostanak trojice igrača osjetio se u igri, tako da su u nastavku malo posustali i primili gol. Čestita protivniku na korektnoj igri.

1. Županijska nogometna liga – Istok 2020./2021. – 24. kolo

NK Meštrica – NK Kupa 1:1 (0:1)

Gornja Lomnica, igralište Meštrice, 09. svibnja 2021., u 11.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano i toplo, teren odličan za igru.

Glavni sudac: Krečak Tino (V. Gorica). Pomoćni suci: Krznarić Filip (Zagreb) i Bratković Tihomir (Velika Gorica). Delegat: Stepanić Željko (Velika Gorica).

Strijelci: 0:1 – Blažinčić (38), 1:1 – Hanžek (68)

NK Meštrica: Mihalinčić I. (C), Šimunović, Radaš, Mihalinčić G. (od 46′ Matanović), Hanžek (od 74′ Bartolović), Skorin, Šečić, Habuš (od 19′ Orečić), Galović, Britvec, Augustić.

Trener: Mario Skorin

NK Kupa: Kušević, Petković M., Kostadin, Sečenj (od 46′ Turković), Vranešić, Petković I., Poturica (od 52′ Bašić), Blažinčić, Brajković, Belečić (od 80′ Zlodi), Šandor.

Trener: Miroslav Lukinić