in

U pripremnoj utakmici Turopoljac u Kučama ugostio Zelengaj 1948

U dobroj i efikasnoj igri zeleni bili bolji od gostiju iz Hrelića

Srijeda poslije podne, sunčani i topao dan, “friško” pokošen travnjak igrališta NK Turopoljca u Kneja, odlični preduvjeti za dobru utakmicu. A zelenima “na noge” dolaze sportski prijatelji iz Zagreba, iz Hrelića, NK Zelengaj 1948.

Domaći, u tradicionalnim zelenim dresovima od početka utakmice trudili su se nametnuti svoju igru, ali trebalo im je neko vrijeme da “namjeste ciljničke naprave” i počnu pogađati vrata gostiju u crnim dresovima. Već nakon 10 minuta igre, domaćin je bio u prilici kada je Horvat dobro pucao, ali je vratar Sedak odbio loptu na noge Pušiću, koji nije bio precizan. Tek nakon skoro pola sata igre, domaći su uspjeli postići gol, kada su Mlinarić i Horvat kombinirali na desnoj strani i Horvat prebacio loptu na lijevu stranu gdje ju je primio Šestok i oštrim prizemnim udarcem pogodio suprotnu “malu mrežicu”.

18.08.2021., Kuče, pripremna utakmica Turopoljac – Zelengaj 5:0, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Gosti su priprijetili iz slobodnog udarca s nekih 18 m s desne strane, ali Zagorac se nije dao iznenaditi i obranio je loptu upućenu u njegov gornji lijevi kut.

Mlinarić je imao dvije prilike u 36. i 38. minuti kada je najprije odlično primio loptu na prsa, pucao iz prve, ali visoko preko gola, a drugi je put prevario dva obrambena igrača gostiju i pucao pored desne vratnice. Gosti su brzo ispucali loptu i stvorili priliku pred golom Zagorca, koji je i ovog puta bio na visini zadatka.

Domaćin je do poluvremena najprije pogodio vratnicu (Šestok), da bi u 43. minuti Perić oduzeo jednu loptu i dodao je Mlinariću koji puca s nekih 25 m, topovskim udarcem i pogađa lijevi gornji kut nemoćnog vratara gostiju Sedaka. S tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom dijelu trebalo je samo 5 minuta za povećanje vodstva, nakon što je Mlinarić s lijeve strane odlično proigrao Horvata koje je bio neumoljiv i svladao Sedaka po treći put. Ubrzo nakon toga došlo je do promjena u postavama obiju ekipa i ušli su svi igrači s pričuvnih klupa, ali domaći su i dalje nastavili s napadima prema vratima gostiju.

Četvrti je gol za domaće postigao Mijo Jandriš kada je s lijeve strane napada odlično pogodio suprotni kut vratara Sedaka, a za peti se gol pobrinuo Markulin iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, prizemnim udarcem uz vratarevu desnu vratnicu.

Tempo igre je tada već malo splasnuo, igralo se uglavnom na sredini terena iako su gosti pokušavali postići barem počasni gol, ali srijeda očito nije bio njihov dan u Kučama.

Dobra i zanimljiva utakmica u kojoj je domaćin potpuno zasluženo pobijedio goste iz Hrelića, postigao 5 golova, uspješno se obranivši ne primivši ni jedan gol. Nazočni navijači zelenih bili su zadovoljni viđenim, a gosti nisu uspjeli pronaći način kako zaustaviti napadače domaćih.

Pripremna utakmica

TUROPOLJAC 5 (2)

ZELENGAJ 1948 0 (0)

KUČE Igralište NK Turopoljca u Knejama. Gledatelja 80. Sudac: Slaven Grgac.

Strijelci: 1:0 – Šestok (29), 2:0 – Mlinarić (43), 3:0 – Horvat (50), 4:0 – Jandriš (74), 5:0 – Markulin (78).

TUROPOLJAC: Zagorac, Martinić, Čunčić, Lučić, Iličić, Dejanović, Mlinarić, Šestok, Horvat, Pušić, Perić (još su igrali: Jandriš, Matasić, Kovačić, Čaić, Markulin, Jaki, Rak, Halilić).

Trener: Marko Pancirov

ZELENGAJ 1948: Sedak, Benčić, Marko Ebeid, Vukoja, Balagović, Kuljanac, Počivavšek, Muhar, Fuček, Horvat, Mario Ebeid (još su igrali: Skeledžić, Klobučar, Petih, Matokanović, Fuštar, Štefanac).

Trener: Davor Orsag