U zadnjem kolu 4. HNL, Lukavec i Ravnice odigrali neriješeno i zajedno otišli u 3. HNL

Ravnice bile opasnije u prvom, a Lukavec u drugom poluvremenu

4. HNL, Lukavec - Ravnice 1:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

Već sam dolazak na sportske terene NK Lukavca, popularni “Lukabello” ukazivao je da se u Lukavcu događa nešto posebno, da je ostvaren veliki cilj kojeg treba proslaviti. A radi se o osvajanju drugog mjesta u 4. HNL Središte Zagreb koje direktno vodi u 3. HNL. Zadnje je kolo prvenstva, a u goste dolazi NK Ravnice, klub koji je osvojio prvo mjesto i zajedno sa Lukavcem ide u 3. HNL.

4. HNL, Lukavec – Ravnice 1:1, pozdrvav igrača Lukavca prvaku lige Ravnicama. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Prije početka utakmice, igrači Lukavca su formirali koridor i pozdravili prvake 4. HNL Središte Zagreb, NK Ravnice, na ulazu na igralište.

Malo je iznenađenje bilo početno izostavljanje kapetana Luke Borkovića i njegovo ostajanje na klupi, kao i izostanak Mateja Puntarića, koji je bio spriječen drugim obvezama.

Početak utakmice pripao je gostima, koji su vrlo rano, već u 7. minuti došli u vodstvo kada je nakon slobodnog udarca s desne strane gostujućeg napada, došlo do gužve pred vratarom Luterom gdje se najbolje snašao gostujući kapetan Luka Piršić i pogodio za 0:1!

4. HNL, Lukavec – Ravnice 1:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Nije prošlo dugo, već u 9. minuti Kaurin je glavom dobro pucao, ali je pogodio vratnicu od koje mu se lopta opet odbila, ali ponovni udarac otišao je pored vrata gostujućeg vratara Balagovića.

Nakon tog promašaja domaćih, došlo je do malo nervoznije igre obiju ekipa, ali bez većih problema za suca Kožarića.

A u 17. minuti devetka gostiju, Darko Vučić, išao je sam prema vrataru Luteru, ali Luter brani ovaj pokušaj.

4. HNL, Lukavec – Ravnice 1:1, Luter brani udarac Vučića. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Gosti su u ovom dijelu utakmice opasniji i bilježimo prilike u 24. i 31. minuti kada Luter vrhunski spašava svoja vrata, a do kraja prvog dijela nije bilo značajnijih događanja ni pred kojim vatima.

U drugi dio Lukavec je ušao odlučnije i već u 46. minuti Humeljak se otarasio braniča i krenuo sam prema vratima gostiju, ali je otišao previše na lijevu stranu i došao u poziciju iz koje je bilo jako teško pogoditi vrata. Domaćin ima više od igre, gosti se brane, Čagalj dirigira obranom Ravnica, ali savjetuje i napadače, bilo je dojmljivo slušati ga svih 90 minuta kako rukovodi igrom gostiju.

Lukavec napada, a u 63. minuti Luka Borković, koji je nedugo prije toga ušao u igru umjesto Dina Konjevoda, puca slobodni udarac s nekih 20 m od vratiju gostiju i pogađa desnu vratnicu vratara Balagovića, lopta se odbija do Josipa Grdenića, ali ni on je ne uspijeva ugurati u gol. U 81. minuti opet Luka Borković dobro puca s nekih 16 m, ali vratar gostiju brani i ovaj pokušaj. Napadi domaćih ne jenjavaju, pokušavaju postići gol i izjednačiti rezultat, ali nedostaje im malo i sreće.

I tada, kad su već svi očekivali da sudac odsvira kraj utakmice, jedna dubinska lopta ubačena je u kazneni prostor, domaći igrači pucaju, ali lopta se odbija i na kraju gostujući igrači ruše domaćeg igrača Krpečaneca, a sudac pokazuje na bijelu točku za Lukavec! Loptu uzima Luka Borković i vrataru gostiju ne ostavlja nikakvu šansu za obranu. Rezultat je izjednačen, isti je kao što je bio i u prvoj utakmici na Ravnicama, 1:1.

Postignuti je rezultat i najrealniji ishod onoga što smo vidjeli u utakmici u Lukavcu. Gosti su imali svojih prilika, jednu su iskoristili, domaćin se nije predavao i uspio je izjednačiti iz kaznenog udarca u sučevoj nadoknadi vremena, ali činjenica je i da je prije imao nekoliko prilika za postizanje pogotka.

U na momente nervoznoj igri, sudac je pokazao 7 žutih kartona, od čega 5 domaćinu.

Po završetku utakmice, igrači su se međusobno sportski pozdravili i pristupilo se podjeli pehara i medalja za osvojeno prvo i drugo mjesto u 4. HNL Središte Zagreb, nakon čega je počelo tzv. “treće poluvrijeme”, koje će trajati do duboko u noć. Zasluženo, plasman u 3. HNL mora se proslaviti!

4. HNL, Lukavec – Ravnice 1:1, Luka Borković prima pehar i medalje za 2. mjesto od Milana Nesvanulice, povjerenika u 4. HNL. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Koristimo priliku i čestitamo NK Lukavcu na osvojenom drugom mjestu i plasmanu u 3. HNL!

4. HNL, Lukavec – Ravnice 1:1, igrači, treneri i uprava Lukavca s peharom i medaljama. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu
4. HNL, Lukavec – Ravnice 1:1, prvaci 4. HNL, NK Ravnice s medaljama i peharom. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Četvrta HNL Središte Zagreb 2020./2021. – 34. kolo

NK Lukavec – NK Ravnice 1:1 (0:1)

Lukavec, igralište NK Lukavca. Subota, 19.06.2021., u 18.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano i vruće, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Kožar Nikola (D: Stubica). Pomoćni suci: Petriško Boris (D. Stubica), Filko Domagoj (Klanjec). Četvrti sudac: Mihaljinec Stjepan (Križanjče). Delegat: Joha Vesna (Karlovac).

Strijelci: 0:1 – Piršić Luka (7), 1:1 – Borković Luka (93 – KU).

NK Lukavec: Luter, Grdenić Marijan, Lagundžija, Meter, Humeljak, Kaurin, Grdenić Josip, Ezgeta, Konjevod (od 57′ Borković), Gudelj (od 36′ Kovačić), Krpečanec.

Trener: Slaven Batovanja

NK Ravnice: Balagović, Baričević (od 67′ Manzin), Piršić, Hlebec, Pavić (od 76′ Kos), Novak (od 46′ Horvat), Vučić (od 84′ Gegić), Špičić, El-Saleh, Fulir (od 58′ Rebić), Čagalj.

Trener: Balagović Vladimir