in , , ,

Velikogorički maratonci iznimno uspješni na nekoliko ligaških natjecanja širom Hrvatske

Maraton klub Velika Gorica

Jaskanski polumaraton kao 7. kolo Hrvatske atletske cestovne lige, miting u Varaždinu kao 3. kolo Hrvatske atletske lige Sjever i Trogirski triatlon kao 1. kolo Hrvatske triatlon lige natjecanja su na kojima su proteklog vikenda nastupili članovi Maraton kluba Velika Gorica.

1. Hrvatskoj atletskoj cestovnoj ligi klub zauzima fantastično četvrto mjesto među 43 kluba iz cijele Hrvatske, a proteklog vikenda, točnije u nedjelju 21. svibnja, održan je 24. Jaskanski polumaraton kao 7. kolo HACL. Na jaskanskom brdskom halfu, otrčanom po sparnom i vrućem vremenu, klub je imao petero predstavnika, što jamči osvajanje pregršt bodova i očuvanje visoke pozicije u ligi, navode iz Maraton kluba Velika Gorica putem svoje službene stranice.

Najbrži je bio Danijel Trgovac (1.44.19), osvojivši 20. mjesto generalke i 17. mjesto među muškima. U ženskoj konkurenciji odlične rezultate ostvarile su Jasminka Zvonar (1.59.43) i Renata Horvatek (2.00.16), osvojivši jedanaesto i dvanaesto mjesto u ženskoj konkurenciji. Za klub su još nastupili Nedjeljko Babić (2.08.08, M53) i Berislav Devčić (2.19.39, M61).

Rezultati Jaskanskog polumaratona su na Stotinki. Sljedeće dvije utrke HACL su Plitvički maraton (3. lipnja) i Karlovački cener (16. lipnja).

U Karlovcu je u nedjelju održan miting Hrvatske atletske lige Sjever. Bilo je to 3. kolo lige, a Atletski klub Sloboda iz Varaždina je ugostio miting koji se trebao održati u Karlovcu, ali je zbog poplave premješten. Predstavnici kluba osvojili nekoliko medalja i ostvarili nekoliko osobnih rekorda.

U konkurenciji mlađih juniorki Zara Horvat osvojila je drugo mjesto u utrci na 800 metara, s rezultatom 2.40.23. Lucija Breljak nije imala konkurencije među mlađim juniorkama u utrci 300 metara s preponama pa je s rezultatom 56.59 sekundi osvojila zlatnu medalju.

U kadetskoj konkurenciji, Marko Knežević bio je šesnaesti u utrci na 200 metara s rezultatom 28.51 sekundi.  U istoj dobnoj skupini, Niko Kelava osvojio je deseto mjesto u utrci na 800 metara s rezultatom 2.36.78. Među kadetkinjama, imali smo dvije predstavnice u utrci na 200 metara. Petra Knežević (28.47 sekundi) bila je četrnaesta, a Leona Džolić (31.48 sekundi) osvojila je 24. mjesto. Petra Knežević nastupila je i u skoku u vis, osvojivši 16. mjesto s rezultatom 1,20.

Tri mlađa kadeta trčala su u utrci na 100 metara. Kristijan Matić (14.45 sekundi) osvojio je 10. mjesto, Bartol Pavelić (15.14 sekundi) bio je petnaesti, a Grga Cerjak (15.93 sekundi) bio je osamnaesti. Bartol Pavelić natjecao se i u skoku u dalj, osvojivši treće mjesto s rezultatom 4,50 metra. Grga Cerjak je pak sudjelova u bacanju vortexa, a s rezultatom 37,27 metara završio je na osmom mjestu.

U veoma jakoj konkurenciji od 54 trkačice, mlađa kadetkinja Una Lovrić osvojila je 26. mjesto u utrci na 100 metara s rezultatom 14.91 sekundi. Una je također sakupila nešto bodova za klub u bacanju vortexa, osvojivši 24. mjesto.

Rezultati iz Varaždina nalaze se na stranicama Hrvatskog atletskog saveza.

Predstavnika velikogoričkog kluba bilo je i na 4. Trogirskom triatlonu, prvom kolu Hrvatske triatlon lige. Vedrana Janjić završila je na 17. mjestu u ženskom sprint triatlonu, a osvojila je drugo mjesto u kategoriji Ž40. U muškom sprint triatlonu Bruno Škrinjarić bio je osamnaesti, a Vedran Planinšek osvojio je 49. mjesto među 94 finišera. U kategoriji M35, Bruno je bio drugi, a Vedran četvrti. Rezultati triatlona su na linku.

Matej Janjić bio je aktivan proteklog vikenda, kao predstavnik MKVG na Tour de Marča trailu. Stazu dugu 26 kilometara prošao je za 2 sata 15.16 minuta, osvojivši odlično sedmo mjesto.