in , ,

Zabok preokrenuo u zadnjoj četvrtini

U 4. kolu HT Premijer Lige za prvaka Gorica je poražena u Zaboku od istoimenog domaćina. Bikovi su se dobro držali do zadnjih 5 minuta kada im je ponestalo snage.

Utakmicu je odlično otvorio Kapusta koji je na početku utakmice bio najbolji gorički čovjek na terenu. U prvoj četvrtini postigao je 12 poena uz tricu na 100% (3 od 3). Međutim, s druge strane mu je jednako dobro parirao Lukša Buljević s 11 poena pa se na mali odmor otišlo s rezultatom 23:21 za Zabočane.

Na početku druge četvrtine istaknuo se Levanić Kutni s 8 vezanih poena za Zabok, ali pravodobno su uzvratili Tomas, Uljarević i Cinac pa je u 16. minuti rezultat bio poravnat na 35:35. Slično je bilo i na kraju poluvremena jer na veliki odmor se otišlo s minimalnom prednošću Bikova 43:44.

Drugo poluvrijeme otvorio je Ćutuk za još jednu promjenu vodstva, ali Bikovi dominiraju terenom i nakon polaganja Mašića Gorica je na +8 (49:57). Igrači Mikija Starčevića strpljivom igrom održavali su ovu prednost do kraja treće dionice pa se u zadnjih 10 minuta ušlo s rezultatom 58:66.

Međutim, početkom zadnje četvrtine razigrao se Brocić, Ćutuk pogađa tricu, a zatim i Buljević još jednu. Pridružio im se i Budimir pa je poslije serije 13:0 Zabok ponovo došao u vodstvo (75:70). Isti igrač u 38. minuti postiže tricu za 84:75 i pobjednik je bio odlučen bez obzira na sva nastojanja Bikova da zakompliciraju završnicu. Na kraju zaslužena pobjeda Zaboka 92:84, prva nakon 5 uzastopnih poraza protiv Gorice.

Domaćine su predvodili Lukša Buljević (26p, 7s, 2a), Bruno Levanić Kutni (18p, 5s, 3a), Veljko Budimir (16p, 5s, 2a) i Zvonimir Ćutuk (16p, 4s).

U redovima Gorice najefikasniji su bili Borna Kapusta (27p, 4s, 4a), Karlo Uljarević (17p, 2a) i Dino Cinac (12p, 7s).

Borna Kapusta bio je najbolji strijelac utakmice, ali nije bio naročito sretan zbog toga: „Mislim da smo dominirali cijelu utakmicu sve do početka četvrte četvrtine kad više nismo igrali timski. Svatko ko je primio loptu išao je na koš i tu smo počeli promašivati. Zabok je počeo pogađati, prelomili su i u tri, četiri minute napravili 10 razlike. Mi se više nismo imali vremena vratiti i to je to.”

Trener Miki Starčević čestitao je Zaboku na zasluženoj pobjedi: „Zabok je ekipa koja trenutno ima najbolji šut u ligi. Protiv Cibone su imali tricu 10 od 17, a i danas su imali 47%. Napadačka su ekipa, dali su 92 poena, mi 84 s tim da smo podbacili zadnju četvrtinu. Naprosto nam je utakmica iscurila. Imamo problem rotacije, nije nam bilo Kalajžića pa je puno toga bilo na Borni Kapusti koji je igrao više od 30 minuta. Uljarević je igrao više od 30 minuta, Batur više od 30 i ja više nemam dovoljno široku klupu da bismo izvukli ovakvu utakmicu. Međutim to ne umanjuje kvalitetu Zaboka i njihove pobjede. Svaka im čast, imaju već dvije pobjede u Ligi za prvaka iz 4 utakmice, a velike čestitke i njihovom treneru. Nama je nedostajalo energije jer ovo nam je bila 3. utakmica u 9 dana, ali svejedno su Borna, Ulja i Dino odigrali jako dobro.”

Sljedeća utakmica u Ligi za prvaka je protiv Zadra na rasporedu u nedjelju 10.4. s početkom u 17:00 sati Gradskoj sportskoj dvorani.