in , ,

ŽDO u Velikoj Gorici proveo očevid, za ubojstvo osumnjičen 48-godišnjak

Županijsko državno odvjetništvo (ŽDO) u Velikoj Gorici provelo je očevid na mjestu teškog ubojstva žene u blizini nedovršene Sveučilišne bolnice, za koje je osumnjičen 48-godišnji hrvatski državljanin.

Prema priopćenju Državnog odvjetništva (DORH), postoji osnovana sumnja da je upravo on odgovoran za kazneno djelo protiv bliske ženske osobe, također hrvatske državljanke.

Podsjetimo, incident se dogodio sinoć oko 19.20 sati, kada je žrtva nasmrt izbodena oštrim predmetom. Policija je potvrdila da je osumnjičenik pod nadzorom.

Na mjestu događaja, na nasipu rijeke Save, zamjenica županijske državne odvjetnice provela je očevid uz stručnu pomoć Ekipe za očevide Policijske uprave zagrebačke.

U ovom trenutku, velikogorički ŽDO, u suradnji s policijom, nastavlja poduzimati mjere i radnje kako bi utvrdio sve relevantne činjenice i okolnosti koje su dovele do ovog tragičnog događaja.

Priopćenje PU zagrebačke

Jučer, 6. svibnja oko 19.20 sati u Novom Zagrebu, na Jadranskoj aveniji, na nasipu u blizini nedovršene Sveučilišne bolnice, prema do sada prikupljenim informacijama muškarac je nožem usmrtio žensku osobu. Osumnjičeni koji se dovodi u svezu s ovim kaznenim djelom odmah je stavljen pod nadzor policije.

Na mjestu događaja je obavljen očevid kojim je rukovodila dežurna zamjenica Županijskog državnog odvjetnika u Velikoj Gorici u suradnji s policijskim službenicima Policijske uprave zagrebačke, Službe za očevide i kriminalističku tehniku. Nakon obavljenog očevida, tijelo je prevezeno na Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku. Kriminalističko istraživanje je u tijeku.

Aktivisti za prava žena i organizacije civilnog društva već duže vrijeme upozoravaju na nedostatke u sustavu koji bi trebao štititi žrtve nasilja. Ovaj događaj stavlja dodatni pritisak na zakonodavce i institucije da preispitaju i pojačaju mjere zaštite.

Žrtva ste nasilja? Koga možete kontaktirati:

  1. Policija: Ako je situacija hitna i postoji neposredna prijetnja životu, žrtve bi trebale nazvati policiju na broj 192.
  2. Sigurne kuće i skloništa: Postoje organizacije koje pružaju smještaj i zaštitu žrtvama obiteljskog nasilja. Sigurne kuće omogućavaju anonimnost i sigurnost za žrtve i njihove obitelji.
  3. Centri za socijalnu skrb: Mogu pružiti podršku, smjernice i pomoć u povezivanju s drugim relevantnim službama.
  4. Autonomna ženska kuća Zagreb: Organizacija koja pruža podršku ženama žrtvama nasilja, uključujući pravno savjetovanje, psihosocijalnu podršku i smještaj u sigurnoj kući.
  5. Telefonske linije za pomoć: Postoje brojne linije za pomoć koje nude podršku i savjetovanje, kao što je Nacionalna linija za pomoć žrtvama nasilja 116 006 koja djeluje kao besplatna, anonimna i dostupna 24 sata.
  6. Psihološka pomoć: Psiholozi i terapeuti specijalizirani za rad s žrtvama nasilja mogu pružiti emocionalnu podršku i alate za suočavanje s traumom.
  7. Pravna pomoć: Postoje organizacije i pravni savjetnici koji mogu pomoći žrtvama nasilja u navigaciji kroz pravni sustav, kako bi ostvarile zaštitu koja im je potrebna.

Važno je da žrtve znaju da nisu same i da postoji podrška koja im može pomoći da se osjećaju sigurnije.

Comments

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Loading…

0

Što misliš?

Napisao Redakcija