3. NL Centar: Lukavec pobjedom ušao u prvenstvo

U otvorenoj igri Lukavec pobijedio novaka u ligi, Dinamo iz Odranskog Obreža

Lukavello je unatoč sparini i oblacima bio dobro popunjen, oko 200 gledatelja došlo je vidjeti susret Lukavca i novaka u ligi, Dinamo iz Odranskog Obreža. Domaćin bez Humeljaka i Marka Grdenića, koji je doduše bio na klupi, ali ozljeda mu još ne dozvoljava igranje. Ozlijeđen je i Filip Turkalj, koji je također sjedio na klupi…

27.08.2022., NK Lukavec. Foto: Z. Sever/V’Gradu

A počelo je više nego odlično – već u 2. minuti Roko Krpan “krade” jednu loptu na lijevoj strani napada, odlično je prebacuje na drugu stranu gdje je na pravom mjestu Albert Valentinčić koji “iz prve” pogađa mrežu vratara gostiju Zlatka Šolčića. Razumljivo veselje u lukavečkom dijelu gledališta, ali i na klupi i u terenu.

27.08.2022. 3. NL Centar, Lukavec – Dinamo (OO) 2:1, slavlje igrača Lukavca nakon pogotka. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Iako sigurno malo uzdrmani primljenim pogotkom, gosti nastavljaju svojom igrom i napadaju prema vratima Anića, vratara domaćih, a u dobroj prilici su gostujući Bencetić i Ndao Bara u 10. minuti, ali Krpan ovaj puta u vlastitom kaznenom prostoru otklanja opasnost.

U 21. minuti gosti opet opasno prijete udarcem Ćorića, ali Anić odlično brani i izbacuje loptu u korner. Nakon izvedenog kornera, domaći igrači izbacuju loptu iz svog kaznenog prostora skoro do centra gdje lopta dolazi do usamljenog Luke Sedlačeka koji je najbrži i najspretniji te izlazi sam pred vratara Šolčića, što obično znači pogodak. Tako je bilo i ovaj puta i domaćin čini se lako dolazi do vodstva 2:0.

27.08.2022. 3. NL Centar, Lukavec – Dinamo (OO) 2:1, detalj s utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Gosti se ne predaju, traže igru, traže poziciju za udarac, čini se da imaju loptu malo više u nogama, ali svejedno domaći se uspijevaju obraniti sve do 33. minute kada jednu loptu odlično s desne strane na drugu vratnicu ubacuje Vučić, prebacuje Anića i pronalazi Ndao Baru koji glavom posprema loptu u mrežu. Gosti smanjuju vodstvo, ali do kraja poluvremena ništa se bitnije nije događalo ni pred jednim ni pred drugim vratima.

27.08.2022. 3. NL Centar, Lukavec – Dinamo (OO) 2:1, puna tribina na Lukavellu. Foto: Z. Sever/V’Gradu

Na poluvremenu kod domaćih ulazi Vidaković umjesto Kahline, a Žuljević ima prvu priliku glavom u 47. minuti kada puca preko vrata nakon odlične akcije Sedlačeka i Valentinčića glavom.

Igra se otvoreno, ali fer i korektno, a prilike za postizanje pogodaka imali su i domaći, ali i gosti. Kod domaćih u prilici je bio Sedlaček, pa je Matić pucao izvana, ali bez prave opasnosti za Šolčića. Gosti su prijetili preko Savičića nogom i Vučića glavom kada su lopte prohujale pored lijeve i desne vratnice vratara Anića. A vratar Anić iskazao se kada se stvorila gužva na njegovoj desnoj strani, ali je na kraju ipak uspio izbaciti loptu u korner iz kojeg se nije dogodilo ništa značajnije.

Gosti su napadali do zadnje minute, ali nisu uspjeli probiti čvrstu obranu domaćih i ostalo je 2:1 za domaćina.

Petnaestak minuta prije kraja puhnuo je vjetar, malo rastjerao sparinu i donio kišu koja je donijela malo osvježenja igračima i gledateljima.

Utakmica je bila otvorena i čvrsta, ali fer i korektna. Lukavec je svoje prilike iskoristio i to mu je bilo dovoljno za odličan ulazak u prvenstvo, sa tri boda na kontu, iako im je nedostajalo nekoliko igrača. Ekipa Dinama pokazala se kao čvrsta i dobra ekipa koja teži igri, ali ovaj puta nisu mogli postići više od počasnog pogotka. Zaslužena pobjeda Lukavca.

Suci su svoj posao odradili korektno, a za startove igrača podijelili su 3 žuta kartona, jedan domaćinu, a dva gostima.

Trener Lukavca Slaven Batovanja nakon utakmice bio je sretan zbog pobjede, jer kako je rekao, Dinamo je dobra ekipa, a Lukavec nekompletan, s mladom postavom, ali ipak je uspio odigrati dobru utakmicu i pobijediti. Veseli ga što će već za sljedeći susret, za turopoljski derbi 3. NL Centar, protiv Kurilovca za tjedan dana, neki igrači biti spremni pa se nada još boljoj igri nego danas.

27.08.2022. 3. NL Centar, Lukavec – Dinamo (OO) 2:1, pozdrav igrača nakon utakmice. Foto: Z. Sever/V’Gradu

3. NL Centar, 1. kolo.

NK Lukavec – NK Dinamo (OO) 2:1 (2:1)

Lukavec, igralište Lukavello. Subota, 27.08.2022., 17:00 sati. Gledatelja 200. Vrijeme poluoblačno, sparno, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Bujan Dominik (Guci Draganički). Pomoćnici: Bilić Zlatan (Zagreb), Šarić Jurica (Dugo Selo). Delegat: Ciglenečki Mladen (Sv. Križ Začretje).

Strijelci: 1:0 – Albert Valentinčić (2), 2:0 – Luka Sedlaček (22), 2:1 – Ndao Bara (33).

NK Lukavec: Anić, Marijan Grdenić (C), Ostojić, Žuljević, Krpan, Banić, Kahlina (od 46. Vidaković), Valentinčić (od 76. Jurleta), Cimeša (od 90. Bogadi), Sedlaček, Matić.

Trener: Slaven Batovanja

NK Dinamo (OO): Šolčić, Kasumović, Rebić, Ćorić (C), Vedriš, Savičić, Ndao Bara (od 55. Halama), Rebić, Bencetić (od 55. Jurilj), Adamić (od 68. Batinić), Šimić (od 82. Lee Chae Woon).

Trener: Marijo Rendulić

Igrač utakmice: Luka Sedlaček (Lukavec)