in

4. NL “B”: Moslavina peticom prošla Vukovinom

Desetkovana ekipa Jelačića nije se mogla jače oduprijeti dobroj ekipi Moslavine

Na igralište u Vukovini, u goste Banu Jelačiću došla je ekipa HNŠK Moslavine iz Kutine, jedna od ekipa čije ambicije su vrlo visoke, a kod domaćina su se još uvijek osjećale posljedice utakmice protiv Zeline i određenih događanja koja su pod “lupom” disciplinskog suca 4. NL Središte Zagreb zbog čega je dio igrača bio suspendiran za ovu utakmicu, isto kao i trener Stefan Rajić što je na klupu dovelo Josipa Matejčića. A popis igrača koji nisu bili raspoloživi prilično je dugačak, pa tako osim ozlijeđenih Sakača, Mihanovića i Matića, na popisu suspendiranih su i drugi vratar Marković, kapetan Nikić, Miletić i Sabljak. Tako je na vrata stao mladi Lovro Karaula, 16-godišnjak, a osim njega u prvoj postavi bila su još 4 mlađa igrača, dok ih je još 5 bilo na klupi, uz jednog iskusnog Josipa Hrženjaka, koji je došao iz Gradića.

A kada se k tome još u 14. minuti ozlijedio i Bruno Augustić, teško da je utakmica mogla drukčije završiti nego što je. A što se događalo na terenu?

Prvih pola sata domaćin je odolijevao ne baš prejakim napadima gostiju, a u 28. minuti domaći Ivanković bio je u dobroj prilici opasnije pucati sa 16 m, ali jedan dribling previše i gostujući blok otklonio je opasnost pred svojim vratima. I onda u 31. minuti Batarelo je odlično proigrao Dajčara na desnoj strani napada gostiju koji je ušao u kazneni prostor i pucao u bliži kut mladog Karaule i doveo goste u vodstvo. Do kraja poluvremena nije bilo nekih većih opasnosti ni za jedna vrata.

A u drugi dio gosti su ušli puno bolje i već u 50. minuti Lilovac je najviši u skoku nakon kornera s desne strane napada gostiju i unutar peterca glavom povećava vodstvo, da bi samo koju minutu kasnije Batarelo postigao i treći pogodak za goste, nakon što su izigrali obranu domaćina s lijeve na desnu stranu. Igra Banova se tu raspala i bilo je to kritičnih 15 minuta u drugom dijelu. Četvrti pogodak za goste postigao je Losso Armando u 66. minuti nakon prodora Batarela i dodavanja na 14 m gdje je branič gostiju bio sam i nesmetano poentirao za visoko vodstvo Moslavine. Bilo je još nekoliko prilika za goste, ali Lilovac nije uspio popraviti svoj skor, promašio je barem dvije čiste prilike.

Gosti su malo posustali, što su iskoristili domaći i nakon prodora Milatovića po lijevoj strani i odlične lopte pred vrata gostiju, mladi Vuksanović postiže pogodak za ublažavanje poraza.

No, tu nije bio kraj, jer je Josip Matejčić, koji je bio na klupi umjesto Stefana Rajića, napravio dosta izmjena i ubacio mlade snage u igru što je dovelo i do petog pogotka u mreži mladog Karaule kada je Lilovac iskoristio jednu pogrešku domaće obrane i ostao sam pred vratima, što strijelac njegovog formata ne promašuje.

Potpuno zaslužena pobjeda gostiju koji su iskoristili probleme koje su Banovi imali u ovoj utakmici. Domaći su dali sve od sebe, ali protiv dobre ekipe Moslavine, s nekoliko vrsnih igrača poput Batarela, Novaka i Lilovca, teško bi bilo igrati i s puno iskusnijom postavom domaćina.

Moslavina se ovom pobjedom približila vrhu ljestvice, dok je Ban Jelačić sa 9 osvojenih bodova ostao u sredini poretka. Preostala dva turopoljska člana 4. NL Središte Zagreb “B”, Mraclin i Gradići sutra će odmjeriti snage na Novoj grabi u Mraclinu, a svakako je zanimljivo da je kapetan Gradića, Krešimir Budimir protekli tjedan pojačao redove Mraclina, isto kao i Josip Hrženjak ekipu Bana Jelačića.

4. NL Središte Zagreb skupina “B”, 8. kolo

NK BAN JELAČIĆ – HNŠK MOSLAVINA 1:5 (0:1)

Vukovina, igralište NK Bana Jelačića. Subota, 01.10.2022., u 16:00 sati. Gledatelja 80. Vrijeme sunčano i toplo, teren mokar i blatnjav.

Glavni sudac: Tihomir Sopić (Samobor). Pomoćnici: Tomislav Milaković (Hrastina), Albert Trstenjak (Samobor).

Strijelci: 0:1 – Dario Dajčar (31), 0:2 – Krunoslav Lilovac (50), 0:3 – Ante Batarelo (52), 0:4 – Borna Losso Armando (66), 1:4 – Matko Vuksanović (75), 1:5 – Krunoslav Lilovac (86).

NK Ban Jelačić: Lovro Karaula, Rovišan (od 64. Zebec), Jakov Karaula, Čumpek (C) (od 64. A. Nikić), Maslač, Smolković (od 64. Zagorec), Ivanković, Landeka (od 53. Hrženjak), Augustić (od 14. Krasnić, od 70. Vuksanović), Memić (od 70. Jurić), Milatović.

Trener:

HNŠK Moslavina: Kovačić, Losso, Grgić (od 46. Bajlović), Milinković (od 64. Borić), Burić, Slekovac (od 72. Kovačević), Novak, Škurla, Dajčar (od 72. Varga), Batarelo (C), Lilovac.

Trener: Siniša Grubišić.

Igrač utakmice: Ante Batarelo (Moslavina)