in , , ,

Usponovci uspješno završili sezonu natjecanja: U Puli osvojili 10 medalja i postavili 3 državna rekorda

Sportaši para atletskog kluba USPON iza sebe imaju vrlo uspješnu sezonu, a završili su je na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u Puli gdje su osvojili pet naslova državnih prvaka, tri srebra i dvije bronce te tri državna rekorda.

Na natjecanju u Puli je nastupilo 98 sportaša iz 14 hrvatskih klubova. Uz državno prvenstvo održana je i završnica hrvatske paraatletske lige za 2024. godinu. Usponovci su osvojili 10 medalja, od čega 5 zlatnih, 3 srebrne i 2 brončane uz 3 nova državna rekorda.

• Ani Jelenić u bacanju kugle klase F33-34-55-56-57 s 4.75m

Četvrta mjesta u bacanju kugle osvojile su Renata Celjak klase F33-34-55-56-57 i Milena Vujević klase F37-38-46-64 s 4.42m što je ujedno i novi državni rekord za Milenu u klasi F37.
Četvrto mjesto osvojio je i Dominik Počekal u bacanju diska klase F55-57 s 30.29m, a peto mjesto osvojila je Renata Celjak u bacanju diska klase F34-52-55-56-57 s 10.83m.

Završetkom paraatletske lige proglašeni najbolji klubovi i pojedinci

Šesto kolo hrvatske paraatletske lige ujedno je i posljednje kolo pa su proglašeni najbolji klubovi i pojedinci. Tako je u ukupnom poretku para atletski klub Uspon osvojio drugo mjesto. Pojedinci u muškoj seniorskoj konkurenciji osvojili drugo (Mirnes Omerhodžić) i treće mjesto (Miljenko Vučić). U ženskoj seniorskoj konkurenciji Nataša Sobočan je osvojila treće mjesto.