ALSPHYSIO centar za neurološku i ortopedsku fizioterapiju nalazi se u Velikoj Mlaki, u Ulici Ivana Gorana Kovačića 17. S ciljem otvaranja ordinacije po svim željama i potrebama pacijenata Ante Lukas-Stančin, viši fizioterapeut otvorio je ordinaciju koja će klijentima pružiti puno više od samog liječenja. ALSPHYSIO prilagođen je svakodnevnim potrebama pacijenata, koje nerijetko, zbog svoje neadekvatnosti, prerastaju u prave izazove.
Prijateljska atmosfera uz ugodan ambijent jedna je od specifičnosti ove lokacije
“Namjera mi je bila napraviti ordinaciju po željama bolesnika koji su mi otkrili brojne stavke koje ih muče prilikom svakodnevice. Najčešće su to prilagođenost prostora osobama s invaliditetom, pristup osobama s invaliditetom, traženje parkinga i slično. Želja je bila otvoriti ordinaciju koja odiše jednom toplom i prijateljskom atmosferom, koja ima dnevni boravak za pratnju ili roditelje, odvojenu dvoranu za fizioterapeutski tretman, sveobuhvatno prilagođenu osobama sa invaliditetom”, kaže nam osnivač i vlasnik Ante Lukas-Stančin.
Individualni pristup svakom pojedinačnom pacijentu
Individualan pristup najkvalitetniji je oblik rada, koji se prakticira i u ALSPHYSIO centru, a njime fizioterapeut ostvaruje bolji kontakt s bolesnikom te se omogućuje lakše učenje novih motoričkih vještina kao što je učenje hoda ili ponovno učenje hoda. Kako biste osigurali svoj termin, najbolje je nazvati ALSPHYSIO te eventualno poslati nalaze, a potom se dogovara termin i kvalitetna fizioterapijska procjena.
S kojim problemom najčešće dolaze neurološki pacijenti?
Razne su aktivnosti svakodnevnog života zbog kojih neurološki bolesnici dolaze na fizioterapiju. Ta ograničenja ovise o primarnom stanju ili bolesti, oštećenju na razini tjelesne strukture i funkcije te onome što im smanjuje sudjelovanje u svakodnevnom životu. Problemi mogu biti okretanje na bok u svom krevetu, transfer iz automobila u invalidska kolica, ustajanje sa stolice, nestabilan hod po vanjskom terenu, učenje hoda ili ponovno učenje hoda, ovisno o stanju ili bolesti.
Neka od najčešćih stanja koja ukazuju na potrebom za neurološkom fizioterapijom su stanja nakon moždanog udara (vodeći uzrok invalidnosti u svijetu), stanja nakon traumatske ozljede mozga, kod multiple skleroze, ozljede leđne moždine (tetraplegija, paraplegija), ali i situacija kod djece sa cerebralnom paralizom i svih osoba koje u pozadini imaju živčano mišićne poteškoće.
“Pacijenti najčešće dolaze kako bi postigli bolji hod ili kako bi ponovno prohodali.”
S pacijentom se prvo obavi razgovor o njegovom problemu i o želji na čemu bi on htio raditi. Nakon razgovora pacijentu se daje povratnu informacija o tome je li ta želja realna i koliko je ostvariva. Ako je, postavlja se dugoročni cilj fizioterapije, a do tog krajnjeg cilja slijedi niz kratkoročnih ciljeva koje postavljamo periodički.
Uz pozitivne recenzije pacijenata, uspješnost i kvalitetu dokazuju i brojne edukacije i diplome
Fizioterapeut Ante treći je u Hrvatskoj koji posjeduje rijetku i iznimno vrijednu diplomu te je među najmlađima u svijetu koji posjeduju vrijedno znanje stečeno na edukaciji, a uz to dobio je preporuku da postane asistent na međunarodnim tečajevima iz te tehnike.
“Primjenom PNF pristupa u radu sa neurološkim bolesnicima u svrhu poboljšanja obrasca hoda postižu se odlični rezultati.”
“Nedavno sam položio posljednji stupanj edukacije iz glavne tehnike kojom radim sa neurološkim bolesnicima. Ta tehnika se naziva Proprioceptivna Neuromuskularna Facilitacija, skraćeno PNF.
Tečaj se održao u dalekoj Južnoj Koreji. Trenutno sam treći Hrvat ikada s takvim stupnjem obrazovanja i među najmlađima na svijetu.”
Comments
Loading…