in

Ban Jelačić iz Vukovine preokrenuo rezultat i pobijedio na Novoj Grabi

Mraclin je poveo, ali gosti se nisu s tim slagali i preokrenuli su rezultat u sudačkoj nadoknadi vremena

24. kolo JŽNL, Mraclin - Ban Jelačić 1:2, kapetani Nikić (Ban Jelačić) i Jurić (Mraclin) sa glavnim sucem Meićem

U turopoljskom derbiju na Novoj Grabi susreli su se domaći Mraclin i gosti iz susjedne Vukovine, Ban Jelačić. Igralo se po dobrom terenu, vrijeme je bilo sunčano i ugodno za igru.

Utakmica je počela izjednačeno, ali igrači Ban Jelačića su imali loptu više u nogama, više su trčali i kombinirali, ali nisu bili previše opasni, sve dok u 12. minuti mladi Harambašić nije “potegnuo” sa nekih 16 m od gola, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice vratara Mraclina Marića. Desetak minuta kasnije opet je Harambašić prošao po lijevom krilu, mirisalo je na opasnost, ali od svega samo – korner. I to je bilo sve što se moglo zabilježiti u prvom dijelu što se tiče šansi za postizanje gola. Vezni igrači Jelačića kontrolirali su sredinu terena i nisu dozvoljavali igračima Mraclina dolazak pred gol Sakača, tako da plavi nisu ni jednom pucali prema njegovom golu.

Drugi dio opet su bolje otvorili gosti, pa je tako Miletić u 48. minuti dobro pucao sa nekih 15 m, ali je lopta otišla pored gola, da bi Harambašić pogodio stativu samo dvije minute kasnije sa 18 m udaljenosti.

24. kolo JŽNL, Mraclin – Ban Jelačić 1:2, gužva pred golom gostiju. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

I onda, kako to već biva, jedna nesmotrenost najiskusnijeg igrača na terenu, Saše Sabljaka, koji je usput budi rečeno, do tada odlično dirigirao obranom Jelačića, u 67. minuti dovela je u priliku Milatovića, koji jednostavno takve prilike ne propušta i dovodi Mraclin u vodstvo 1:0. Bio je to najvjerojatnije tek drugi udarac prema golu gostiju, ali kad je Milatović u pitanju, ponekad je dovoljna samo jedna šansa.

Samo par minuta kasnije, Milatović je opat došao u priliku i pucao skoro odlično izvan kaznenog prostora i pogodio u spoj vratnice i prečke, tako da je rezultat ostao i dalje 1:0.

Nakon toga, gosti polako dolaze “k sebi” i kreću prema golu Marića, pa je u 75. minuti Prizmić pogodio mrežu, ali s vanjske strane.

U 77. minuti Mihanović ubacuje loptu s lijeve strane koja dolazi na drugu vratnicu gdje se u gužvi najbolje snalazi Saša Sabljak i izjednačuje rezultat na 1:1.

24. kolo JŽNL, Mraclin – Ban Jelačić 1:2, izjednačujući pogodak Sabljaka. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

U nastavku utakmice, obje ekipe pokušavaju doći do protivničkog gola, a više uspjeha imaju gosti, pa tako Smolković dobro puca u 83. minuti, u lijevi kut vratara Marića, koji udarac izvrsno brani.

Jelačić opet ima više od igre u tih zadnjih nekoliko minuta, ali bez neke veće prilike. I kada je izgledalo da će sve završiti bez pobjednika, golovima “veterana” Milatovića i Sabljaka, odnekud “iz trave” je izniknuo mladi Harambašić i u jednoj gužvi u petercu domaćih, na lijevoj strani vratara Marića, uspio je ugurati loptu preko crte i donijeti veliko slavlje crno-zelenima iz Vukovine, a istovremeno šok i nevjericu u redovima plavih iz Mraclina.

Utakmica je bila prava prvenstvena, borbena i dinamična, ali korektna, pa sudac Meić nije imao pretežak posao. Gosti su imali više od igre u prvom dijelu, ali nisu bili efikasni, a domaćin je u drugom dijelu iskoristio jednu grešku gostujuće obrane i poveo, ali to nije dovoljno za pobjedu kad je protivnik karakterna ekipa kao Ban Jelačić iz Vukovine. Zaslužena pobjeda gostiju.

24. kolo JŽNL, Mraclin – Ban Jelačić 1:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Trener Mraclina, Damir Milanović, čestitao je ekipi Bana Jelačića na pobjedi i ocijenio je utakmicu pravom prvenstvenom, ali i pravim susjedskim derbijem za kojeg smatra da bi najrealniji ishod bio neriješeno. Drago mu je da je utakmica bila korektna i uz vrlo dobro suđenje. Čestita i svojim igračima na zalaganju.

Trener Bana Jelačića, Stefan Rajić čestitao je svojim igračima na borbenosti i želji i volji koju su pokazivali tijekom cijele utakmice. Napomenuo je da u prvom dijelu domaćinu nisu dozvolili niti jedan udarac prema golu, a u drugom im je malo popustila koncentracija i primili su gol, ali karakter ekipe ponovno je pokazao snagu Bana Jelačića jer su se uspjeli vratiti i pobijediti. Čestitao je i ekipi Mraclina na korektnoj igri.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021. – 24. kolo

NK Mraclin – NK Ban Jelačić 1:2 (0:0)

Mraclin, igralište Nova Graba. Nedjelja, 25.04.2021., u 17.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Nikola Meić (D. Podotočje). Pomoćnici: Josip Vitez (Kobilić), Filip Krznarić (Zagreb). Delegat: Branko Kalinski (Gradec).

Strijelci: 1:0 – Milatović (67), 1:1 Sabljak (77), 1:2 – Harambašić (93).

NK Mraclin: Marić 6, Petravić 6,5, Skrbin 6,5, Dandić 6, Cerovski 6, Šikić 6,5, Jurić (C), Kolarić (od 80′ Desput), Milatović 7, Roginić 6, Kos 6.

Trener: Damir Milanović 6

NK Ban Jelačić: Sakač 7, Prizmić 7, Sabljak 7, Matić 6,5, Rovišan 7 (od 64′ Krasnić 6,5), Smolković 7, Mihanović 7, Nikić 7,5, Smok 7, Harambašić 8, Miletić 7,5(od 64′ Memić).

Trener: Stefan Rajić 7

Igrač utakmice: Filip Harambašić (Ban Jelačić)