Poraz Kurilovca, pobjeda Lomnice, neriješeno u susretima turopoljskih klubova

Derbi 1. ŽNL Istok između Meštrice i Kupe završio podjelom bodova

28. kolo 3. HNL, Kurilovec - HAŠK 0:2, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V'Gradu

I ovog vikenda amaterski nogometni klubovi igrali su svoje ligaške utakmice, a rezultati koji su postignuti još su jednom pokazali svu čar amaterskog nogometa u svim ligama gdje se natječu turopoljski klubovi.

3. HNL Središte

U subotnjoj utakmici u kojoj je NK Kurilovec dočekao “davljenika” HAŠK 1903, dogodilo se ipak iznenađenje, jer je gost pobijedio 2:0, s po jednim golom postignutim u svakom poluvremenu. Ozljede i kartoni utjecali su na postavu domaćina i iako su se dečki u crvenom borili, ekipa HAŠK-a igrala je vrlo dobro i zasluženo pobijedila. Ovim porazom Udarnik je ostao na 56 bodova i trećoj poziciji na tablici, dok je Jarun pobjedom u derbiju kod Trnja opet preuzeo prvu poziciju sa 63 boda.

Tablica 3. HNL Središte nakon 28. kola

4. HNL Središte Zagreb

NK Lukavec dočekao je u “svom dvorišteu” ekipu Croatie iz Hrastja i pobijedio rezultatom 3:1, golovima Luke Borkovića koji je dao dva gola i Humeljaka s jednim pogotkom. Ovom pobjedom Lukavec je i dalje drugi na tablici, sa četiri boda prednosti pred trećeplasiranim Zagrebom.

NK Gradići su gostovali u nedalekoj Odri i odigrali neriješeno 2:2. Iako su nakon prvog dijela bili u minusu za dva gola, u drugom su dijelu Abazi i Hajduk postavili stvari na svoje mjesto i izjednačili rezultat. Gradići su peti na tablici.

Tablica 4. HNL Središte Zagreb nakon 26. kola

JŽNL

Od šest naših predstavnika, dva su igrala međusobno, i to NK Klas i NK Polet iz Buševca, u Mičevcu. U subotnje popodne, rezultat je bio neriješen, 1:1. Domaći su poveli eurogolom Bedekovića, ali gosti su izjednačili golom Klafurića Ivana, da bi vratar Poleta Bradić u zadnjim minutama obranio udarac Topića u same rašlje i tako sačuvao bod gostima.

NK Mraclin gostovao je kod preporođenog Vinogradara i osvojio bod. Iako su poveli golom Skrbina, domaćin je ipak izjednačio, jer su Mraclinci na kraju igrali s dva igrača manje, isključenim Petravićem a kasnije i Skrbinom, što su “Vinari” iz Mladine iskoristili i u sudačkoj nadoknadi izjednačili rezultat.

NK Ban Jelačić gostovao je u subotu u Rakovcu, kod “fenjeraša” Rakovca. Banovi iz Vukovine odigrali su “banski” i postigli 7 golova za najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu JŽNL. Zanimljivost je da je 7 golova dalo 7 različitih strijelaca.

NK Turopoljac dočekao je u Kučama ekipu Strmca iz Bedenice, najsjevernije općine Zagrebačke županije. Poveli su već u drugoj minuti susreta golom Martinića, da bi Šandor u 13. povećao na 2:0. Onda su gosti “umrtvili igru”, a domaći je prihvatili, tako da su tek u 66. minuti iskoristili potpunu premoć u igri i golom Horvata postigli konačnih 3:0.

NK Lomnica je dočekala na Makuni drugoplasirani TOP iz Kerestinca i napokon pobijedila. Rezultat je bio minimalan, ali tim vjerojatno i slađi. Već u 19. minuti Antonio Jeduđ poentira, a minimalnu su prednost uspjeli sačuvati do kraja utakmice. Nakon 6 poraza i jednog neriješenog susreta, ovo je prva pobjeda Lomnice ovog proljeća.

Tablica JŽNL nakon 27. kola

U 1. ŽNL Istok, u Meštrici je odigran derbi kola između NK Meštrice i NK Kupe, u jutarnjoj matineji u Gornjoj Lomnici. Žuti iz Pokupskog poveli su u prvom dijelu golom Blažinčića, a izjednačio je Hanžek u drugom dijelu. Utakmica je bila dobra, borbena, ali korektna, s dosta prilika i za jedne i za druge, ali je na kraju ostalo vjerojatno najpravednijih 1:1. Kupa je i dalje na čelu tablice, a prati je Mladost sa dva boda zaostatka.

NK Dinamo Hidrel iz Novog Čiča dočekao je NK Bunu iz Male Bune i bilo je “ništa:ništa”, što znači svakome po bod i sada su obje ekipe na po 26 bodova, u sredini tablice.

NK Posavec je dočekao Bana Jelačića iz Banova i pobijedio 1:0. Nakon prvog dijela u kojem se igra većim događala na sredini terena bez izrazitih prilika, domaći su preko Ivana Lucina u 54. minuti poentirali. Gosti su nakon toga pritisnuli domaću momčad, ali mreža vrlo dobrog Lucijana Andrijanića ostala je netaknutom.

Tablica 1. ŽNL Istok nakon 22. kola

U 2. ŽNL Istok, naš jedini predstavnik NK Turopolje, ugostio je Graničara iz Tučenika i pobijedio minimalnim rezultatom, 1:0. Ovom pobjedom Turopolje je ponovno na prvoj poziciji na tablici sa 40 bodova, ako i drugoplasirani Brcko, ali i utakmicom manje.