in

Ban Jelačić u Vukovini pobijedio Vatrogasca iz Zdenaca

Igrači Bana Jelačića dominirali utakmicom i postigli četiri pogotka

Ban Jelačić - Vatrogasac (Z), detalj s utakmice

Kiša koja je pala sat vremena prije utakmice učinila je teren na igralištu u Vukovini prilično blatnjavim i kako je utakmica odmicala, bilo je sve teže igrati. Bez obzira na to, igrači Bana Jelačića od početka su dali do znanja gostima da se igra na njihovom terenu i osim prvih dvadesetak minuta, dok su gosti imali snage i koncentracije, ostatak utakmice kontrolirali su zeleno-crni.

Na prvi se pogodak čekalo skoro pola sata, sve dok Antoni Prizmić nije prošao kroz obranu crvenih iz Zdenaca i matirao vratara Galića za vodstvo 1:0. Nije da gosti nisu pokušavali i da nisu dolazili do gola, ali gol nisu uspjeli postići.

Ban Jelačić – Vatogasac (Z) 4:0, 21. kolo JŽNL, gužva nakon kornera domaćih

Već na početku drugog dijela, u 47. minuti, gostujući igrač Barišić puca volejom preko gola, da bi u sljedećoj minuti domaćin poentirao. Strijelac je bio Filip Harambašić, a gol je postigao petom, nakon nekoliko uzastopnih udaraca prema golu Galića.

Sličan scenarij dogodio se i u 52. minuti, kada je opet igrač gostiju Barišić propustio dati gol i smanjiti vodstvo domaćina, da bi već u sljedećoj minuti Memić na dodavanje Harambašića povećao na 3:0.

Nisu se gosti predali, ali pokušaji su im uglavnom završavali pred kaznenim prostorom domaćina, a sve su im “lađe potonule” u 63. minuti kada je Harambašić postigao svoj drugi gol na utakmici, nakon gužve u petercu gostiju. Mogao je Harambašić postići i hat-trick, ali je u 68. minuti promašio prazna vrata kada je, čini se, lopta malo nezgodno skočila u najvažnijem trenutku.

Ban Jelačić – Vatrogasac 4:0, 21. kolo JŽNL, dvostruki strijelac Filip Harambašić

Bilo je tu još prilika i poluprilika za domaće igrače, a u 82. minuti Memić puca preko gola iz izgledne situacije.

Gosti su fizički pali i igralo se uglavnom pred i u njihovom šesnaestercu.

U dobroj utakmici na prilično teškom terenu, zeleno-crni su zasluženo pobijedili goste iz Zdenaca Brdovečkih, koji nisu imali šanse u Vukovini za nešto više od poraza. Sudac je podijelio pet žutih kartona, od čega četiri domaćinu.

Trener Vatrogasca, Antonio Horvat, rekao je da se njihova igra raspala nakon 20-ak minuta prvog poluvremena i da je razlog tome izostanak nekoliko standardnih igrača. Čestitao je domaćinu na zasluženoj pobjedi i fer i korektnoj igri uz žaljenje što nisu dali bar gol ili dva za koji su imali šanse.

Ban Jelačić – Vatrogasac (Z) 4:0, trener Bana Jelačića Stefan Rajić

Trener Bana Jelačića, Stefan Rajić rekao je da se vidjelo da su njegovi igrači dobro ušli u utakmicu i unatoč teškom terenu, dominirali su igrom i poentirali. Gostima nisu ostavili nikakve šanse za bilo kakvo neugodno iznenađenje. Čestita gostima na fer igri i nada se dobrim igrama svoje ekipe i u nastavku prvenstva.

Jedinstvena županijska liga 2020./2021. – 21. kolo

NK Ban Jelačić – NK Vatrogasac Zdenci 4:0 (1:0)

Vukovina, igralište Bana Jelačića. Subota, 03.04.2021., u 16.00 sati, bez gledatelja. Vrijeme sunčano, teren težak za igru.

Glavni sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćnici: Štefo Bićanić, Hrvoje Radoš (svi iz Dugog Sela). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb).

Strijelci: 1:0 – Prizmić (29), 2:0 – Harambašić (48), 3:0 – Memić (53), 4:0 – Harambašić (63)

NK Ban Jelačić: Marković, Prizmić, Matić, Čumpek (od 80′ Karaula), Rovišan (od 46′ Krasnić), Smok (od 80′ Sremić), Nikić M. (C), Mihanović (od 80′ Nikić A.), Smolković, Harambašić, Memić (od 64′ Rajić).

Trener: Stefan Rajić

NK Vatrogasac: Galić, Tursan (od 46′ Rašić), Kulaš, Tolić, Bubalo (od 63, Balagović), Đeno I, Đeno II, Barišić, Ladan, Pažin, Štih.

Trener: Antonio Horvat

Igrač utakmice: Filip Harambašić (Ban Jelačić)