in , ,

Usponovci okićeni medaljama na Cro openu u Puli! Posebno uspješni zlatni Velimir Šandor i Ani Jelenić

Paraatletski klub Uspon ovog vikenda bio je na natjecanju u Puli, a doma su se vratili uz brojne medalje i impresivne rezultate

Paraatletski klub Uspon
Nakon prvog dana 26. izdanja pojedinačnog otvorenog prvenstva hrvatske u Puli obavijestili smo vas o odličnim rezultatima naših Usponovaca kojima je Ani Jelenić osvojila zlato u bacanju kugle i koplja na Cro Openu, dok je Renata Celjak brončanu medalju u bacanju koplja s rezultatom od 9,82 metara.

Na velikom natjecanju nastupilo je više od 140 natjecatelja iz devet zemalja. Iz redova Usponovaca natjecala se ekipa u sastavu: Velimir Šandor, Miljenko Vučić, Ani Jelenić, Kristina Ivšić, Renata Celjak, Dominik Počekal i Mirnes Omerhodžić. Za ekipu je trebao nastupiti ii Tvrtko Matanović, ali zbog bolova uslijed rupture mišića na kraju nije nastupio ali je bio vatreni navijač ekipi.

Prvi dan natjecanja započeo je i više nego dobro, Ani Jelenić oborila je dva nova državna rekorda u bacanju koplja i kugle u klasi F33, državni rekord u koplju sada iznosi 8.15m a u kugli 4.82m uz države rekorde Ani je u obje discipline osvojila zlatne medalje. Miljenko Vučić nastupio je u bacanju diska te u spojenim klasama F11-37-40-46-64 sa 25.07m osvoji 7 mjesto.

Kristina Ivšić nastupila je na 100m u spojenim klasama T20-38-46-47 sa 15.49 i 108 bodova osvojila brončanu medalju. Renata Celjak je u bacanju koplja sa 9.82m osvojila brončanu medalju. Stjepan Dereta je na 100 m istrčao 14.66 te osvojio 5 mjesto.

Prvi dan natjecanja završio je Velimir Šandor nastupom u bacanju diska klase F33-51-52-53-54-55 i sa 18.52 i 799 bodova osvojio zlatnu medalju Drugog dana prvi na bacalište je izašao Stjepan Dereta u bacanju kugle klase F20 te sa 7.68m osvojio srebrnu medalju. Miljenko Vučić u bacanju kugle klase F11-12-40-41-46-63 sa 12.36 m i 884 boda osvojio srebrnu medalju, poručuju iz kluba.

Kristina Ivšić u skoku u dalja klase F12-20-47 sa 3.96m i 199 bodova osvojila je brončanu medalju.
Renata Celjak u bacanju diska klase f34-54-55-56-57 sa 11.38 i 178 bodom osvojila je srebru medalju. Dominik Počekal u bacanju kugle klase klaseF53-54-57 8.14 271 bod 4 mjesto
Natjecanje je završio Mirnes Omerhodžić u bacanju čunja klase F51 te je rezultatom 24.04 osvoji srebrnu medalju.

Ovo je prvi ovogodišnji klupski nastup koji je započeo vrlo uspješno a tek je početa sezone. Vrlo važna stvar je nastup i rezultat Velimira Šandora koji je od nastupa na Grand Prixu u Dubaiju početkom ožujka disk bacio metar dalje a obzirom da ga u srpnju očekuje nastup na svjetskom prvenstvu u Parizu te je rezultat dobar pokazatelj uzlazne forme, dodaju iz Paraatletskog kluba uspon te dodaju kako je Velimir ostao u Puli kako bi se pripremao za svjetsko prvenstvo