in ,

Bikovi su eksplozivno otvorili međunarodnu sezonu

U utorak 28. rujna, 2021. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani napokon je krenula i međunarodna sezona za KK Goricu u svojoj prvoj sezoni u natjecanju Alpe Adria Cup.

Na domaćem parketu uvertiru u natjecanje je igrala protiv prvaka Slovačke, ekipe Spišski Rytieri.

Početak utakmice je očekivano bio laganiji dok igrači nisu vidjeli kako protivnici dišu,
zbog čega je rezultat tijekom prve četvrtine bio izjednačen, navodi se u priopćenju.

Nakon doze samopouzdanja igrači su počeli opuštenije igrati a čime je rasla razlika u rezultatu i
kvaliteti, da bi na poluvremenu Gorica vodila sa 14 poena razlike. Nakon odmora prednost
domaćina sve više raste u odnosu na ekipu iz Slovačke, da bi u jednom trenutku iznosila čak i 30
poena razlike (73:43). Svakom akcijom dolazi do izražaja timska igra domaćih igrača što je
rezultiralo visokom pobjedom domaćina rezultatom 93:69.

Ekipu Gorice predvodili su Mate Kalajžić sa 16 poena, 5 skokova i 8 asistencija. Njemu uz bok
bio je Marko Baković s 15 koševa. Izvrstan je bio i Emil Savić s 13 koševa te Dino Cinac s 11
poena. Goričkim orkestrom sjajno je dirigirao Borna Kapusta s 13 asistencija.

U redovima gostiju najveći otpor pružao je Michal Batka s 20 koševa i 5 skokova, a najboljeg
pomagača imao je u Ivanu Gavriloviću s 13 poena.